نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : چهارشنبه ۱٥ اردیبهشت ۱۳۸٩
نظرات
رهبر معظم انقلاب در دیدار معلمان سراسر کشور:
ملت ایران می تواند سرنوشت دنیا را تغییر دهد/ وضع اخلاق بشری هولناک است
  حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید براینکه ملت ایران می تواند زمینه ساز تغییرسرنوشت دنیای اسلام و وضعیت کنونی دنیا شود افزودند: سرنوشت فعلی وهولناک اخلاق بشریت را می توان تغییر داد اما شرط اول آن ایجاد تحول بزرگ درکشور و تبدیل شدن به یک الگوی مادی و معنوی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز چهارشنبه در دیدار هزاران نفر از معلمان سراسر کشور با اشاره به نقش حیاتی و عظیم معلمان در ساختن و تربیت انسانهای خلّاق، فکور، متدین، مبتکر و دارای اعتماد به نفس به منظور ادامه حرکت روبه جلو کشور تاکید کردند: ملت ایران باید به مرحله ای از پیشرفت و تعالی برسد که از لحاظ فکری، علمی و زمینه های مختلف سیاسی و اجتماعی به مرجعی متقن برای ملتها و متفکران دنیای اسلام تبدیل شود و این مسئولیت تاریخی ملت ایران است.

رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری و روز معلم، شهید مطهری را معلمی کامل و با احساس مسئولیت خواندند و افزودند: آن مرد بزرگ در هر عرصه ای که احساس می کرد جامعه سؤالها و نیازهای گوناگونی دارد شجاعانه وارد می شد و ملاحظات و مصالح هیچگاه مانع او نشدند.

نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : جمعه ۱٠ اردیبهشت ۱۳۸٩
نظرات

 در جلسه درس خارج فقه صورت گرفت؛

مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به رواج تقلید لهجه‌ اقوام ایرانی از سوی برخی، تاکید کردند چنانچه این کار از باب تمسخر باشد، «حرام» است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله خامنه‌ای؛ ایشان در جلسه درس خارج فقه که در روز 31 فروردین ماه برگزار شد، در ذیل بحث «غیبت» با اشاره به رواج تقلید لهجه‌ی اقوام ایرانی از سوی برخی، این کار را مصداق «غیبت» ندانستند، لیکن تاکید کردند که چنانچه این کار از باب تمسخر باشد، «حرام» است.
ایشان همچنین یادآور شدند: «غالب شهرهایی که لهجه‌های آنها تقلید می‌شود شهرهایی هستند که مردم غیرتمند آنها در حوادث مهم 100 سال گذشته در مقابل دشمنان و مهاجمین ایستاده‌اند و این عمل تصادفی نیست».

برای دیدن متن این سخنان کلیک کنید:

مرجع : خبرگزاری فارس


نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : شنبه ٤ اردیبهشت ۱۳۸٩
نظرات

 نمایندگی دائم کشورمان در سازمان ملل متحد طی نامه‌ای به رئیس دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل و دبیرکل و رئیس مجمع عمومی سازمان ملل، ضمن ارائه گزارشی از برگزاری و اهداف کنفرانس خلع سلاح تهران متن کامل پیام مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی ایران را در اختیار آنان و کلیه اعضای شورای امنیت و نمایندگی‌های دائم سازمان ملل قرار داد و خواستار ثبت آن بعنوان سند رسمی سازمان ملل شد که متن کامل این پیام روز چهارشنبه به عنوان سند رسمی آن سازمان به ثبت رسید.

«محمد خزاعی» نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل در نامه خود به دبیرکل و رئیس شورای امنیت سازمان ملل ضمن بر شمردن اهداف کنفرانس تهران، آن را دلیل محکمی بر مخالفت جمهوری اسلامی ایران با اشاعه تسلیحات کشتار جمعی بویژه سلاح هسته‌ای دانسته و خواستار توجه جدی جامعه بین‌المللی به خطرات عدم پایبندی به تعهدات NPT و استفاده از سلاح‌های اتمی شده است.

وی همچنین با اشاره به تأکید صریح مقام معظم رهبری بر حرام بودن به کارگیری و ساخت سلاح هسته‌ای در جمهوری اسلامی ایران، پیام ایشان و تاکید مجدد معظم له را در این پیام بر ممنوعیت ساخت و بهره برداری سلاح‌های هسته‌ای در نظام جمهوری اسلامی ایران را نشانه بارز عزم کشورمان به استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای و همکاری در سطح بین‌المللی برای خلع سلاح‌های کشتار جمعی و هسته‌ای اعلام کرد. وی همچنین در نامه دیگری به دبیرکل سازمان ملل و ریاست مجمع عمومی آن سازمان با ارسال گزارشی از اظهارات ریاست جمهوری و مقامات بلندپایه کشورمان در کنفرانس خلع سلاح هسته‌ای تهران که حاوی مطالب مهمی در ارتباط با سیاستهای کشورمان در موضوع عدم اشاعه و بکارگیری هرگونه سلاح هسته‌ای و کشتار جمعی می‌باشد و با اشاره به اهمیت اجلاس مذکور، خواستار ثبت موارد مذکور و نتایج اعلام شده کنفرانس مذکور توسط وزیر امورخارجه کشورمان به عنوان سند سازمان ملل شد.

گزارش مذکور که برای کلیه نمایندگی‌های دائم در سازمان ملل نیز ارسال گردید، روز پنجشنبه بعنوان سند رسمی آن سازمان به ثبت رسید.

مرجع : خبرگزاری فارس


نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : شنبه ٤ اردیبهشت ۱۳۸٩
نظرات

با تصویب آیین نامه صیانت از خودروهای تاریخی(کلاسیک) در جلسه هفته گذشته هیات دولت، اسقاط و از رده خارج کردن اتومبیل های تاریخی(کلاسیک) ممنوع شد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، علی اصغر پرهیزکار، مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، با اعلام این خبر گفت: به دنبال پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مبنی بر حفظ و صیانت از خودروهای تاریخی(کلاسیک)، آیین نامه ای توسط کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی و فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی(کمیته کلاسیک) تدوین شد و به تصویب هیات دولت رسید.

وی افزود: همچنین از تاریخ ابلاغ این مصوبه اسقاط و از رده خارج کردن کلیه خودروهای تاریخی(کلاسیک) که به تشخیص کمیته پیش بینی شده در این آیین نامه پلاک و سند تاریخی دریافت کنند ممنوع شد.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با اشاره به تشکیل کارگروهی تخصصی در این رابطه اظهار داشت: بر اساس ماده 2 آیین نامه فوق، به منظور شناسایی مصادیق خودروهای تاریخی و اتخاذ تدابیر هماهنگ برای حفظ و صیانت از آنها کارگروهی متشکل از نمایندگان سازمان میراث میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، سازمان حفاظت از محیط زیست و سازمان تربیت بدنی، (کمیته کلاسیک فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی) و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران تشکیل می شود.

همچنین در این رابطه مهندس احمد قلعه بانی، رئیس فدراسیون موتور سواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، آیین نامه مذکور را که نتیجه سه سال پیگیری مستمر کمیته کلاسیک این فدراسیون و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی  جمهوری اسلامی ایران بوده است موفقیت چشمگیر و استفاده بهینه و مثبت از توانایی ها و مزایای نسبی کانون و فدراسیون دانست.


نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : جمعه ۳ اردیبهشت ۱۳۸٩
نظرات

ساکنان تهران در صورت خروج از پایتخت و سکونت در شهرهای کوچک، از زمین رایگان و تسهیلات 250 میلیون ریالی ساخت مسکن برخوردار می شوند. معاون وزیر مسکن و شهرسازی و رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن گفت: ساکنان تهران در صورت خروج از پایتخت و سکونت در شهرهای کوچک، از زمین رایگان و تسهیلات 250 میلیون ریالی ساخت مسکن برخوردار می شوند.

سید محمود فاطمی عقدا دیروز در جمع خبرنگاران در بجنورد افزود: اعطای زمین و تسهـیلات به این افـراد موجـب پر شدن بند(ج) آنها نیز نمی شود و آنها می توانند بار دیگر از تسهیلات دولتی برای ساخت مسکن برخوردار شوند. وی اضافه کرد: وزارت مسکن و شهرسازی برای تامین زمین و تسهیلات تهرانی های مهاجر به دیگر استانها و شهرها برنامه ریزی مدونی انجام داده است و هیچ محدودیتی در این خصوص ندارد. رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن وزارت مسکن و شهرسازی گفت: دلیل تصمیم دولت برای انتقال پنج میلیون نفر از جمعیت تهران به دیگر نقاط کشور، کاهش بار خسارات زلزله احتمالی در پایتخت است. فاطمی افزود: مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن وزارت مسکن و شهرسازی وقوع زلزله با قدرت بالا را برای تهران پیش بینی کرده است که در صورت وقوع، خسارت های جبران ناپذیری به اقتصاد کشور وارد می شود. وی ادامه داد: 600 هزار واحد مسکونی در مناطق روستایی کشور ساخته و تحویل روستاییان شده و براساس برنامه ساخت سالانه 200 هزار واحد مسکونی روستایی، اکنون 400 هزار واحد مسکونی روستایی نیز توسط بنیاد مسکن در دست اجرا است.

وی با تاکید بر ضرورت جلوگیری از تولید مصالح ساختمانی غیر استاندارد و زیرزمینی افزود: همچنین به دنبال خروج آجر از چرخه مصالح ساختمانی هستیم که با تولید بتن سی.ای.سی و ای.ال.سی این اقدام عملی خواهد شد. او به کارگیری کارگران ساختمانی را نیز از سال آینده منوط به ارائه پروانه مهارت از سوی آنها دانست و گفت: با توافق وزارت مسکن و سازمان فنی و حرفه ای، 300 هزار کارگر ساختمانی توسط این سازمان آموزش می بینند.

منبع اخبار : همشهری آنلاین