نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : جمعه ٢۸ خرداد ۱۳۸٩
نظرات

سردار سرلشکر پاسدار شهید مهدی باکری

فرمانده لشکر 31 عاشورا

 تولد و کودکی

 

به سال 1333 ه.ش در شهرستان میاندوآب در یک خانواده مذهبی و باایمان متولد شد. در دوران کودکی، مادرش را – که بانویی باایمان بود – از دست داد. تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در ارومیه به پایان رسانید و در دوره دبیرستان (همزمان با شهادت برادرش علی باکری به دست دژخیمان ساواک) وارد جریانات سیاسی شد.

فعالیت های سیاسی – مذهبی 

پس از اخذ دیپلم با وجود آنکه از شهادت برادرش بسیار متاثر بود، به دانشگاه راه یافت و در رشته مهندسی مکانیک مشغول تحصیل شد. از ابتدای ورود به دانشگاه تبریز یکی از افراد مبارز این دانشگاه بود. او برادرش حمید را نیز به همراه خود به این شهر آورد.

شهید باکری در طول فعالیت های سیاسی خود (طبق اسناد محرمانه بدست آمده) از طرف سازمان امنیت آذربایجان شرقی (ساواک) تحت کنترل و مراقبت بود.

پس از مدتی حمید را برای برقراری ارتباط با سایر مبارزان، به خارج از کشور فرستاد تا در ارسال سلاح گرم برای مبارزین داخل کشور فعال شود.

شهید مهدی باکری در دوره سربازی با تبعیت از اعلامیه حضرت امام خمینی(ره) – در حالی که در تهران افسر وظیفه بود – از پادگان فرار و به صورت مخفیانه زندگی کرد و فعالیت های گوناگونی را در جهت پیروزی انقلاب اسلامی نیز انجام داد.


نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : چهارشنبه ۱٩ خرداد ۱۳۸٩
نظرات

با تایید نماینده رسمی کنفدراسیون والیبال آسیا مسابقات قهرمانی والیبال مردان آسیا مردادماه جاری و با حضور هشت تیم برتر قاره، مردادماه امسال در ارومیه برگزار می شود.
سالن 6000 نفری غدیر ارومیه  محمدعلی المحنادی نماینده قطری AVC در جریان بازدید از ورزشگاه شش هزار نفری غدیر، سالنهای تمرین، هتل های مهمانسرای جهانگردی و هتل پارک و دیگر اماکن ورزشی، تمرینی و اقامتی ارومیه ، میزبانی این شهر برای برگزاری مسابقات AVCCUP 2010 را تایید کرد.
پیش از این نماینده آلمانی فدراسیون جهانی والیبال نیز در ارومیه از امکانات این شهر برای بررسی صلاحیت برگزاری مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان در سال 2011دیدن کرده بود.

علی ملااحمدی مدیرکل تربیت بدنی آذربایجان غربی بعد از بدرقه نماینده کنفدراسیون والیبال آسیا گفت: هشت قدرت اول والیبال آسیا در روزهای دهم تا هفدهم مردادماه در ارومیه به رقابت خواهند پرداخت و نماینده کنفدراسیون بعد از دیدن تاسیسات ورزشی و اقامتی ارومیه درخواست ایران و این شهرستان برای میزبانی مسابقات AVCCUP 2010 (قهرمانی مردان آسیا) را مورد موافقت قرار داد.


برچسب‌ها: ارومیه, ورزشی