نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : یکشنبه ۳۱ امرداد ۱۳۸٩
نظرات

رهبر معظم انقلاب در دیدار صمیمی دانشجویان: وحدت فقط بر مبنای اصول پذیرفتنی است

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با هزاران نفر از دانشجویان، فعالان دانشجویی و نخبگان علمی، پس از سخنان نمایندگان دانشجویان، این جلسه را از شیرین ترین و مطلوب ترین جلسات خواندند و افزودند:  دانشجویان بهترین قشرهای کشورند و مسئولان مختلف باید با رفتن به میان دانشجویان، به سؤالات این قشر تحصیلکرده و دارای «فهم و انگیزه» پاسخ دهند.

ایشان در همین زمینه، تفاوت سؤال و انتقاد را با معارضه خاطرنشان کردند و افزودند: جریان و جنبش دانشجویی نباید تصور کند که معارضه با دستگاهها، جزو وظایف اوست بلکه آنچه مهم است طرح سؤال و مطالبه پاسخ از مسئولان ذیربط است.

رهبر انقلاب در ادامه سخنان خود هر دو مقوله وحدت و خلوص را مورد تأکید قرار دادند و افزودند:" خالص کردن جامعه با فشار و حرکتهای تند به وجود نمی آید و اسلام نیز کسی را مأمور نکرده است که اشخاص ضعیف الایمان را به بهانه خالص کردن جامعه، از دایره خارج کنند."ایشان افزایش خلوص فردی، خانوادگی، گروهی و جمعی را راه صحیح خالص کردن جامعه برشمردند و افزودند: باید دایره مخلصان را هرچه ممکن است گسترده کرد و این هدف هنگامی محقق می شود که هرکسی، افزایش خلوص را از خود، خانواده، دوستان و همراهان سیاسی و اجتماعی آغاز کند.


نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : شنبه ۳٠ امرداد ۱۳۸٩
نظرات

جدیدترین بازتاب‌های قرار گرفتن سوخت در قلب نیروگاه هسته‌ای بوشهر نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها باز هم احساس می‌کنند که در موضوعات مربوط به ایران جا مانده‌اند. جان بولتون نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل با اشاره به عدم همراهی کره جنوبی با تحریم و نیز موضوع سوخت‌گذاری نیروگاه اتمی بوشهر گفته است: هیچ تردیدی نیست که تحریم‌ها نتیجه‌ای نخواهد داشت.

سوخت‌گذاری نیروگاه اتمی بوشهر، پیروزی بسیار بزرگی برای ایران به شمار می‌رود. زیرا این رویداد بار دیگر نشان‌دهنده شکست سال‌ها تلاش آمریکا برای جلوگیری از این رویداد است. خبرگزاری بلومبرگ هم از دو سال جلو افتادن ایران از همسایگان موفق خود سخن گفت و فاکس‌نیوز (شبکه تلویزیونی نومحافظه‌کاران) گفت: ایران نیروگاهی را راه‌اندازی کرد که آمریکا روزی به توقف آن امید بسته بود.

اما نیویورک تایمز سعی کرده عجز آمریکا و رژیم صهیونیستی در موضوع حمله به ایران را توجیه کند. این روزنامه مدعی شده است،آمریکا به رژیم صهیونیستی اطمینان داده است که تهدید اتمی ایران قریب‌الوقوع نیست و سعی کرده است چشم‌انداز حمله این رژیم به تاسیسات هسته‌ای ایران را ضعیف کند. اما روزنامه هافینگتون پست به واقعیت غیر قابل انکاری اذعان کرده است: "سپاه پاسداران ایران می‌تواند تلفاتی به نیروهای نظامی آمریکا وارد کند که از زمان جنگ جهانی دوم به این سو سابقه نداشته باشد." این روزنامه از کشته شدن چند هزار سرباز آمریکایی در همان روزهای اول جنگ احتمالی با ایران سخن گفته و تاکید کرده است: بنابراین آمریکا نمی‌تواند وارد جنگی دیگر بر مبنای کذب و دروغ شود. این کشور استطاعت جنگی دیگر در راستای منافع اسرائیل را ندارد. واشنگتن تایمز هم تاکید کرد: ایران می‌تواند ناوهای جنگی نظیر یو اس اس کول را با قریب 9 هزار تن از کار بیندازد. در میان مطبوعات عرب، القدس العربی نوشت: ایران با هر کشور دیگری متفاوت است و در صورت اشتباه اسرائیل دست متجاوز را قطع می‌کند بلکه حتی می‌توان گفت که اسرائیل در آن صورت، دیگر بقایی نخواهد داشت.


برچسب‌ها: سیاسی, جنگ نرم
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : جمعه ٢٩ امرداد ۱۳۸٩
نظرات

ایران، یک موشک جدید به نام "قیام-1" را با موفقیت آزمایش کرد.
این موشک بالک ندارد و از ویژگی‌های دیگرش این است که احتمال اصابت موشک‌های دیگر به آن به شدت کاهش یافته است.

موشک قیام-1

سردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، در نماز جمعه تهران با اعلام این خبر گفت: ‌این موشک از کلاس جدید موشک‌های ایرانی است که دارای ویژگی‌های فنی جدید و قدرت تاکتیکی منحصر به فرد است.
وحیدی نداشتن بالک را جزو ویژگی‌های موشک قیام دانست و تصریح کرد:‌ کمتر موشک‌هایی این قابلیت را دارند و از آنجا که قیام یک موشک زمین به زمین است این موضوع قدرت تاکتیکی فراوانی به آن می‌دهد.


برچسب‌ها: سیاسی, ایران
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : چهارشنبه ٢٧ امرداد ۱۳۸٩
نظرات

اگر بخواهیم نسل های بعد از ما و فرزندان در زندگی خود از سلامتی بیشتری بهرهمند باشند بایستی از همان ابتدای زندگی به جنبه های مختلف رفتاری، سلامتی و تغذیه ای آنها توجه نمائیم.

بدون تردید شیر مادر بهترین غذای نوزاد می باشد، اصلی ترین مؤید این مطلب، آیه 233 سوره بقره می باشد که بیان می نماید: " مادران بایستی فرزندان خود را تا 2 سال شیر بدهند... "

ترکیب شیر مادر بگونه ای است که بیشترین سازگاری را با بدن نوزاد داراست و میزان نسبی چربی، پروتئین و کربوهیدرات آن به اندازه ای است که از نظر گوارشی مشکلی را برای نوزاد به وجود نمی آورد. میزان ویتامین دی و آهن موجود در شیر مادر بطور کامل پاسخگوی نیازهای نوزاد نبوده و به همین دلیل ویتامین دی از 2 ماهگی و آهن از حدود 4 الی 6 ماهگی به عنوان مکمل برای نوزادان تغذیه شده با شیر مادر توصیه می گردد.

شیر مادر حاوی آنتی بادی ها و عوامل ضد عفونی است که در شیرهای خشک وجود ندارند. ایمنوگلوبولین ای، لاکتوفرین، اسید اسکوربیک، پراکسید و لیزوزیم های موجود در شیر مادر به عنوان عوامل ضد عفونتی ایفای نقش می کنند.


برچسب‌ها: پزشکی
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : سه‌شنبه ٢٦ امرداد ۱۳۸٩
نظرات

این روزها همه به دنبال سود بیشتر، درآمد بالاتر، رفاه بیشتر و... هستند. همان چیزی که مادر بزرگ ها و پدر بزرگ هایمان به آن برکت میگویند. عبارتی که این روزها کمتر به آن و شرایط حصول آن توجه می شود.

جایی با عنوان فرمول برکت برخورد کردم و به نظرم رسید که برای شما هم بیان کنم.

شرایط حصول برکت یا فرمول برکت:

1) تلاش

2) تدبیر

3) رعایت حلال و حرام

4) ادای واجبات مالی(خمس و زکات)

5) کنار سفره ات حق دیگری غیر از حق امام و پیغمبر است .(فقیر)

خداوند می فرماید:المال مالی- والاغنیاء وکلائی – و فقراء عیالی

6) یک محاسن سفید یا یک گیسوان سفید در کنار سفره باشد.

پیامبر می فرماید:آن زن یا مردی که در خانه اش پیرزن یا پیرمردی باشد و نتواند با کنار آمدن با او بهشت را بخرد پس وای بر او. مگر یک پیرزن و یا پیرمرد چند سال عمر می کند؟

7) استغفار- الحمدلله- استغفرلله

8) خوشروئی و خوش رفتاری مخصوصاً با زن و بچه

9) نماز اول وقت

همه این موارد باید با هم باشند.


برچسب‌ها: مذهبی و اعتقادی
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : یکشنبه ٢٤ امرداد ۱۳۸٩
نظرات

توصیه آیت الله مکارم شیرازی:رییس جمهور رییس دفترش را سفارش به سکوت کند

‌آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در سخنرانی خود در جمع نمازگزاران حرم مطهر حضرت معصومه (س) با بیان اینکه در حال حاضر تضعیف دولت کار صحیحی نیست، تصریح کرد: اگر کسی ایرادی به دولت دارد، دولت باید قوی باشد زیرا مرتباً از سوی کشورهای خارجی تهدید می‌شود. وی با بیان اینکه در مقابل تهدید خارجی، موضع داخلی باید قوی باشد، ادامه داد: دولتی‌ها نباید خودشان را تضعیف کنند.

استاد حوزه علمیه قم سخنان رئیس‌دفتر رئیس جمهور را مایه تضعیف موضع داخلی دانست و اضافه کرد: رئیس دفتر رئیس جمهور هر روز بلند شود و سخنی ناموزون بگوید و در جامعه تنش ایجاد کند، این به جبهه داخلی ضرر می‌زند.

وی افزود: دولت نیز به دنبال این سخنان وقتی می‌خواهد از او دفاع کند، به جای آن که او را نجات دهد، محبوبیت خود را درمیان ارزشی‌ها کم می‌کند. آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کرد: اگر رئیس جمهور به هر دلیلی نمی‌تواند با مسئول دفترش خداحافظی کند او را سفارش به سکوت کند، تا فعلا با سکوت موضع خود را در مقابل تهدیدات خارجی حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه باید در مقابل دشمن خارجی باید قوی باشیم، ادامه داد: دولت نباید خودش را تضعیف کند اما نباید چشمانمان را به روی واقعیت‌ها ببندیم و باید مطابق واقعیت‌ها عمل کنیم.


برچسب‌ها: سیاسی
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : شنبه ٢۳ امرداد ۱۳۸٩
نظرات

وزیر اطلاعات روز گذشته در جمع مدیران آموزش و پرورش جزئیات مهمی از جنگ نرم دشمن خصوصا در حوزه آموزش و پرورش کشورمان را بیان کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین حیدر مصلحی یکی از پروژه‌های دشمن در جنگ نرم، مسیحی‌سازی دانش‌آموزان است که طبق اطلاعات رسیده یک جریان پروتستانی با شعار "فقط عیسی " و با پشتیبانی صهیونیست‌ها در مدارس به راه افتاده‌ است.

وی افزود: اینها موفق شده‌اند تعدادی از معلمان و دانش‌آموزان را با راه‌اندازی‌های  NGOهایی از مجموعه آموزش و پرورش تحت تأثیر خود قرار دهند که البته طرح این موضوع نه به عنوان بزرگی و شدت کار آنها بلکه به عنوان هشداری نسبت به شرایط موجود است.

وزیر اطلاعات در ادامه با اشاره به این که طی 25 سال گذشته تاکنون بیش از 80 مؤسسه، بنیاد و انجمن در موضوع جنگ نرم علیه کشورمان در غرب شکل گرفته است که بودجه تأمین شده برای این مؤسسات در هر سال حدود دو میلیارد دلار بوده است،  افزود: در سال گذشته نیز بیش از 17 میلیارد دلار برای مقابله با جمهوری اسلامی به ویژه در جریان فتنه پس از انتخابات هزینه شده است که البته این ارقام هزینه آشکار مقابله با جمهوری اسلامی است و هزینه‌هایی نیز به طور پنهان توسط سرویس‌های مخفی انجام می‌شود.


برچسب‌ها: سیاسی, جنگ نرم
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : پنجشنبه ٢۱ امرداد ۱۳۸٩
نظرات

پاسداران به خود می بالند که روز ولادت امام حسین (ع) را روز پاسدار نامیده اند. در حسن این انتخاب حضرت روح الله آن عزیز سفر کرده به دیار باقی و آرام گرفته در جوار حضرت حق، هم او که می گفت «ای کاش من هم یک پاسدار بودم...»، فرمودند: «بحق باید این روز معظم را روز پاسدار بنامیم.» سپاه پاسداران و پاسداران انقلاب اسلامی در تاریخ 31 ساله خود افتخارات بزرگی را به ثبت رسانده اند. یکی از بزرگترین افتخارات این سازمان انقلابی و جهادی، هراسی است که در دل استکبار جهانی و شیطان بزرگ، آمریکای جهانخوار انداخته است. مدتهاست که آمریکایی ها پروژه اسلام هراسی را کلید زده و در ادامه آن پروژه ایران هراسی و در همین راستا اکنون پروژه سپاه هراسی را در دستور کار خود قرار داده اند.
چرایی این رفتار نظام سلطه با محوریت آمریکا در قبال اسلام، ایران و سپاه، موضوعی است که به اجمال و به مناسبت سوم شعبان و روز پاسدار به بررسی آن می پردازیم.


نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : چهارشنبه ٢٠ امرداد ۱۳۸٩
نظرات

این مقاله بیشتر برای وبلاگ نویسان و کسانی که قصد شروع وبلاگ نویسی دارند مفید است.

اجازه بدهید ابتدا برای کسانی که با قواعد شطرنج آشنا نیستند توضیح کوچکی بدهم. هر بازیکن هشت مهره‌ی سرباز دارد. سرباز ضعیف ترین مهره‌ی شطرنج است و فقط می‌تواند رو به جلو حرکت کند. دو خانه به جلو در اولین جابجایی در طول بازی و یک خانه در حرکت های بعدی. سرباز نمی‌تواند مهره های روبروی خود را بزند بلکه فقط می‌تواند مهره هایی که در پهلو هایش واقع شده‌اند را بزند. (عکس توضیحی)

خوب حالا سرباز شطرنج چه شباهتی به یک وبلاگ نویس دارد؟

اول کار تعداد آنها زیاد است و همه مثل هم دیده می‌شوند.

اینکه وبلاگ شما وبلاگ متفاوتی شود کار سختی است چون ابتدای کار وبلاگ های هم سطح شما خیلی زیاد هستند. درست مثل سرباز ها! شما باید این حقیقت را بپذیرید و با کوشش و تلاش خود را از دیگران متمایز کنید.

همیشه یک سرباز باید بازی را شروع ‌کند.

به جز حرکت دادن اسب در ابتدای بازی (که می‌تواند از روی مهره های جلویی بپرد) بازیکن مجبور است بازی را با یک سرباز شروع کند که معمولآ بهتر از حرکت دادن اسب ها است.


برچسب‌ها: جنگ نرم
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : سه‌شنبه ۱٩ امرداد ۱۳۸٩
نظرات

یکی از موضوعاتی که رسانه ها و به ویژه سینمای غرب درآن تبحر خاصی دارند تحریف مفاهیمی است که در زندگی اجتماعی انسانها نقش مهمی دارند .

غربی ها همچنان که در عرصه سیاسی به تحریف واژه های مثبتی چون صلح ، حقوق بشر و دموکراسی پرداخته اند ، در عرصه فرهنگی هم به جابه جایی مفاهیم دست می زنند.

کافی است برای نمونه کمی به فیلم های اجتماعی و دراماتیک غرب نگاهی بیندازیم. در تمام این فیلم ها واژه های اصیل و مثبت که در ادیان آسمانی تعریف مشخصی دارند به شدت تحریف شده و وارونه جلوه یافته اند. به عنوان مثال در اکثریت آثار سینمایی رمانتیک غربی، واژه هایی مانند محبت، عشق و دوست داشتن ، به روابط نامشروع و غیر اخلاقی و حتی خیانت تنزل پیدا کرده است.

برای فهم بهتر این تهاجم اخلاقی می توانیم به فیلم پرفروش «تایتانیک» نگاهی بیندازیم؛ تمام داستان فیلم حول خیانت شخصیت اول زن داستان به همسرش می چرخد، به گونه ای که فیلم آنقدر این خیانت را با زرق و برق علاقه و دوست داشتن می آراید که بعضی بینندگان آن باور می کنند که این رابطه، انسانی و اخلاقی است. درحالی که این موضوع در خود آیین مسیحیت هم به شدت محکوم شده است.

اما این موضوع تنها به این فیلم محدود نشد ، بلکه در سال 1998 این مسئله به شکل بسیار وقیحانه تری در فیلم(UNFAITIFUL) ترسیم شد. به طوری که در آن سعی شده ماجرای خیانت با آهنگ های رمانتیک بی محتوا آمیخته شده و تصویر زیبا از آن ارائه شود.


نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : دوشنبه ۱۸ امرداد ۱۳۸٩
نظرات

روایتی از چگونگی تصمیم گیری های مسئولان نظام اسلامی در پذیرش قطعنامه 598 در سال 1367

روز 27 تیرماه سال 1367 بود که اخبار ساعت 14 رادیوی سراسری خبر پذیرش قطعنامه 598 را اعلام نمود. انتشار این خبر حکایت از تغییر اساسی در روند جنگ ایران و عراق داشت و در داخل کشور نیز با سوالات و ابهاماتی همراه بود. مهمترین سوالی که تا امروز نیز بخشی از اذهان عمومی را مشغول کرده، این است که چه شرایطی در آن دوران صورت گرفت که حضرت امام(ره) با پذیرش قطعنامه و پایان دفاع مقدس موافقت نمود؟

این سوال وقتی ابعاد جدیدی به خود می گیرد که از سخنان و کلام حضرت امام(ره) اینگونه برداشت می شود که ایشان در چند روز قبل مخالف پذیرش قطعنامه بودند. حضرت امام(ره) در مورخه 13 تیرماه 67 می فرمایند: «این روزها باید تلاش کنیم تا تحولی عظیم در تمامی مسایلی که مربوط به جنگ است به وجود آوریم، باید همه برای جنگی تمام عیار علیه آمریکا و اذنابش به سوی جبهه رو کنیم. امروز تردید به هر شکلی خیانت به اسلام است، غفلت از مسایل جنگ، خیانت به رسول الله(ص) است. اینجانب جان ناقابل خود را به رزمندگان صحنه های نبرد، تقدیم می نمایم.»


نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : یکشنبه ۱٧ امرداد ۱۳۸٩
نظرات

سیاست های غلط و انحرافی شاه یا محصول اقدامات و فشارهای قدرت های بیگانه و یا ناشی از افکار به دور از واقعیت و جاه طلبانه او بود. مینو صمیمی در توصیف پروژه انقلاب سفید و اصلاحات ارضی که از پر سر و صداترین اقدامات شاهانه بود، می نویسد:
«نتیجه اصلاحات ارضی شاه بدانجا کشید که در اواسط دهه 1970 ایران از یک کشور خودکفا در محصولات کشاورزی، به صورت واردکننده مواد غذایی درآمد و همراه با آن به خاطر راکد ماندن کارهای روستایی، کشاورزان به سرعت جذب مجتمع های صنعتی و کارخانجاتی شدند که هر روز در اطراف شهرهای بزرگ مثل قارچ از زمین سردرمی آوردند. ظاهر قضیه نیز این طور نشان می داد که چون دولت ایران امید خود را به سودآوری تولیدات کشاورزی به کلی از دست داده است، لذا آینده ای برای کشور جز از طریق رو آوردن به صنعت و تجارت متصور نخواهد بود. با آغاز برنامه های اصلاحات ارضی، ابتدا هزاران هزار کارگر روستایی که برخلاف کشاورزان امکان خرید یا دستیابی به سهام اراضی مزروعی را نداشتند، سیل آسا در جستجوی شغل روانه شهرها شدند و پس از چندی به دنبال آنها کشاورزان نیز که می دیدند شرایط زندگی شان بعد از زمین دار شدن بهبود نیافته، رو به شهرها آوردند تا حداقل بتوانند ضمن فراهم کردن وضعیت مطلوب تری برای تحصیل کودکانشان، خود نیز از امکانات رفاهی شهری مثل سینما، تلویزیون، رستوران، پارک و فروشگاه های بزرگ بهره مند شوند. هجوم روستاییان باعث گسترش حلبی آبادهای متعدد در حاشیه شهرها شد».(1)
ــــــــــــــ
پی نوشت

1- مینو صمیمی، پشت پرده تخت طاووس، ترجمه دکتر حسین ابوترابیان، انتشارات اطلاعات، ص 169


برچسب‌ها: ایران
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : شنبه ۱٦ امرداد ۱۳۸٩
نظرات

یکی از اهداف اکثر وبلاگ‌نویسان ایجاد ترافیک بیشتر در وبلاگشان است.گاه این ترافیک ممکن است لحظه‌ای و ناشی از هجوم از طرف گوگل یا سایتهایی چون بالاترین باشد، اما برای بدست آوردن خوانندگان دائمی و در نتیجه افزایش ترافیک وبلاگ بصورت دائمی باید بر روی خوانندگان (readers) وبلاگتان ، متمرکز شوید.

مطالب شما باید برای آنها جذابیت داشته باشند تا هربار وسوسه شوند که به وبلاگ شما سر زده و آن را بخوانند. اگر هدف خود را تنها خوانده شدن مطلب قرار دهید، به نتیجه نمی‌رسید بلکه باید هدف، جذابیت برای خواننده باشد؛ تنها در این صورت است که نوشته‌های شما همانند قلاب، هر روز تعداد خواننده بیشتری را برای شما به ارمغان می‌آورد.

چگونه؟

by focusing entirely on the reader, all the time

ترجمه کردن این جمله از زیبایی آن می‌کاهد: با فوکوس کردن کامل بر روی خوانندگان خود، برای همیشه.

۱- مشکلات خوانندگان: هر مطلبی که می‌نویسید-علاوه بر جذابیت- باید برای خوانندگان شما مفید باشد. یعنی شما باید طرح مشکل کنید و به خوانندگان خود در حل آن کمک نمایید.خوانندگان خود را بشناسید و سعی کنید مشکلات احتمالی آنها را حدس بزنید.مثلا تعداد زیادی از خوانندگان وبلاگ من کاربر گوگل ریدر هستند، پس نوشتن در مورد گوگل ریدر برای بسیاری از خوانندگان این وبلاگ مفید است.در وبلاگ خود، خیلی در مورد مشکلات خودتان ننویسید.با اشاره‌ای کوچک بگذارید خوانندگانتان متوجه شوند که شما هم همان مشکل را دارید؛ با اینحال تمام سعی خود را بر روی حل مشکل آنها متمرکز کنید.


برچسب‌ها: جنگ نرم
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : جمعه ۱٥ امرداد ۱۳۸٩
نظرات

وایمکس سیستم ارتباطی و دیجیتالی بی سیم می باشد. همچنین به عنوان پروتکل 802.16 ( توسط IEEE ) شناخته شده است که جایگزینی برای شبکه های بی سیم نواحی شهری تعیین شده است. WiMAX می تواند دستیابی بی سیم پهن باند فراهم سازد ( BWA ) که تا 30 مایل ( 50 کیلومتر ) برای ایستگاه های ثابت و 3 تا 10 مایل ( 5 تا 15 کیلومتر ) برای ایستگاه های سیار را پوشش می دهد. برعکس، استاندارد های شبکه های بی سیم محلی برای سیستم Wi-Fi در پروتکل 802.11 در اکثر حالت ها به تنها 100 تا 300 فوت ( 30 تا 100 متر ) محدود شده است.

با WiMAX، سرعت داده ها در شبکه هایی مانند Wi-Fi به سادگی پشتیبانی می شود. اما موضوع تداخل امواج کاهش می یابد. WiMAX بر روی هر دو فرکانس های مجاز و غیر مجاز قابل اجراست که بدین وسیله محیطی تحت کنترل فراهم ساخته و الگوی اقتصادی قابل رشدی را برای امواج قابل حمل بی سیم ایجاد می سازد.


نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : پنجشنبه ۱٤ امرداد ۱۳۸٩
نظرات

بی‌شک توماس ادیسون یکی از بزرگترین و سخت کوش ترین مخترع های جهان است و اختراعات او بر زندگی امروزی ما تاثیرات بسیاری گذاشته است و خیلی از چیز هایی که امروزه از آنها استفاده می‌کنیم را به نوعی مدیون ادیسون و امثال او هستیم حتی وبلاگ نویسی! او اختراعات بسیار زیادی کرد که یکی از مهمترین آنها لامپ روشنایی است. در زیر یازده نقل قول از ادیسون و اینکه چه طور می‌شود از آنها در وبلاگ نویسی استفاده کرد آمده است که خواندنش خالی از لطف نیست.

١- با یک نیاز شروع کنید:

«من هرگز چیزی را قبل از اینکه فکر کنم چه فایده هایی می‌تواند برای مردم داشته باشد اختراع نکردم. فکر کردم جهان چه چیزی نیاز دارد و سپس به اختراع پرداختم»

هیچ وبلاگی موفق نمی‌شود مگر چیزی را عرضه کند که مردم به آن نیاز داشته باشند. آن چیز می‌تواند در زمینه های مختلف باشد حتی جوک و بازی هم جزو نیاز های مردم برای سرگرم شدن محسوب می‌شوند. اگر چیزی عرضه کنید که به درد هیچ کس نخورد طبیعی است که هیچ کس سراغتان نخواهد آمد. فکر کنید مردم چه می‌خواهند سپس انجامش دهید.


برچسب‌ها: جنگ نرم
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : چهارشنبه ۱۳ امرداد ۱۳۸٩
نظرات

تیم ملی والیبال ایران عصر سه شنبه در آخرین دیدار خود در مرحله مقدماتی رقابت های کاپ آسیا مقابل تیم مدعی چین به پیروزی رسید.

در این دیدار ماراتن گونه که در حضور بیش از شش هزار تماشاگر در سالن الغدیر ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی برگزار شد، ملی پوشان والیبال ایران با نتیجه سه بر دو از سد تیم چین گذشتند و به عنوان تیم نخست گروه اول راهی مرحله بعد شدند.
دراین دیدار حساس که 160 دقیقه به طول انجامید، بازیکنان ایران گیم های اول و دوم را به ترتیب با امتیازات 26 بر 24 و 25 بر 22 به حریف خود واگذار کردند اما در گیم های بعدی مقابل تیم چین به پیروزی دست یافتند تا با کسب سه پیروزی متوالی، گام به مرحله یک چهارم پایانی بگذارند.
ملی پوشان والیبال ایران گیم های سوم،‌ چهارم و پنجم را به ترتیب با نتایج 25 بر 23، 25 بر 16و 19 بر 17 از آن خود کردند تا در مرحله بعدی به مصاف تیم ژاپن بروند.
در دیگر دیدارهای عصر دیروز، تیم هند با نتیجه سه بر یک تایوان را شکست داد، قزاقستان با همین نتیجه از سد کره جنوبی گذشت و استرالیا در سه گیم متوالی بر ژاپن غلبه کرد.

برچسب‌ها: ارومیه, ورزشی
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : سه‌شنبه ۱٢ امرداد ۱۳۸٩
نظرات

تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران عصر دوشنبه با پیروزی در برابر چین تایپه ، به دومین پیروزی خود در رقابت های کاپ آسیا دست یافت.              

در این دیدار که در سالن شش هزار نفری غدیر ارومیه برگزار شد ، ملی پوشان ایران در سه گیم متوالی و با امتیازات 25 بر 23، 25 بر 21 و 26بر 24 بازیکنان تیم چین تایپه را پشت سر گذاشتند تا امیدوارانه آخرین دیدار خود در مرحله مقدماتی را برابر تیم مدعی چین برگزار کنند.
تیم ملی والیبال ایران عصر یکشنبه در نخستین روز این دوره از مسابقه ها به سختی با نتیجه 3 بر 2 از سد تیم هند گذشته بود.
در دیگر دیدار گروه اول، تیم ملی چین با نتیجه سه بر یک مقابل تیم هند به برتری رسید و در صدر این گروه باقی ماند.
در دیدارهای گروه دوم، تیم ملی قزاقستان با نتیجه سه بر صفر ژاپن را شکست داد و تیم کره جنوبی با نتیجه 3 بر 2 از سد استرالیا گذشت.
مرحله مقدماتی این مسابقه ها فردا (سه شنبه) به پایان می رسد و دیدارهای فردا را تیمهای استرالیا با ژاپن ، قزاقستان با کره جنوبی ، هند با چین تایپه و ایران با چین برگزار می کنند.
مسابقات والیبال کاپ آسیا با شرکت هشت تیم برتر آسیا از روز گذشته در ارومیه آغاز شده است.

منبع: اداره کل تربیت بدنی آذربایجان غربی


برچسب‌ها: ورزشی, ارومیه
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : یکشنبه ۱٠ امرداد ۱۳۸٩
نظرات

استاندار آذربایجان غربی در آیین افتتاحیه دومین دوره مسابقات والیبال کاپ آسیا خواستار ثبت ارومیه به عنوان اولین شهر والیبال آسیا شد.

وحید جلال زاده شنبه شب در این مراسم که با حضور مسئولان فدراسیون والیبال و جمعی از میهمانان و ورزشکاران والیبال داخلی و خارجی در مجتمع تفریحی گردشگری باری برگزار شد با بیان اینکه ارومیه مهد و خواستگاه ورزش والیبال در کشور به شمار می رود، افزود: مسئولان و مردم این استان آمادگی کامل را دارند در صورت مساعدت فدراسیون والیبال این مسئولیت را عهده دار شده تا نام ایران را در ورزش والیبال در تمام دنیا طنین انداز کنند.
وی با بیان اینکه هم اکنون تمامی تمهیدات و امکانات لازم در این زمینه از سوی استان فراهم شده است از مسئولان فدراسیون والیبال آسیا و ایران جهت انتخاب ارومیه برای میزبانی رقابت ها تشکر کرد.
جلال زاده در ادامه با بیان اینکه ایران نقش برجسته ای در تمدن سازی و تاریخ سازی دنیا عهده دار است اظهارداشت: تربیت و ارائه انسانهای بزرگ، دانشمند و تاثیرگذار در تاریخ جهان یکی از ویژگی های مهم مردم ایران به شمار می رود.
استاندار آذربایجان غربی همچنین تدریس کتب دانشمندان و فرهیختگان ایران از گذشته های دور تاکنون در دانشگاه های معتبر دنیا اشاره و تمام میهمانان و ورزشکاران خارجی را به مطالعه این کتب که برگرفته از تاریخ و تمدن ایران است دعوت کرد.
این مقام مسئول با ابزار خرسندی از میزبانی ارومیه در این دوره از رقابت ها خاطرنشان کرد: تمام مردم و مسئولان استان تلاش دارند در طول این رقابت های ورزشی گوشه ای از این تمدن را به نحو احسن معرفی کرده و به نمایش بگذارند.
استاندار آذربایجان غربی ، ارومیه را مهد والیبال ایران معرفی کرده و خواستار توجه بیش از پیش مسئولان ورزش والیبال آسیا و ایران شد.

منبع: اداره کل تربیت بدنی استان آذربایجان غربی


برچسب‌ها: ارومیه, ورزشی
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : پنجشنبه ٧ امرداد ۱۳۸٩
نظرات

پس از انصراف تیم اندونزی برنامه جدید مسابقات والیبال جام مردان آسیا AVC CUP2010 در ارومیه اعلام شد.

برنامه جدید مسابقات والیبال جام مردان آسیا که از دهم تا 16 مرداد ماه سالجاری با حضور 8 تیم آسیایی در دو گروه الف و ب برگزار می شود بعد از انصراف اندونزی از این دور از مسابقات اعلام شد.

گروه بندی این مسابقات به شرح زیر است:

گروه الف: چین تایپه - ایران - هند - چین

گروه ب : کره - قزاقستان - استرالیا - ژاپن

برنامه مسابقات در ادامه مطلب


برچسب‌ها: ارومیه, ورزشی
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : چهارشنبه ٦ امرداد ۱۳۸٩
نظرات

از وضعیت دانشجویان ایرانی در خارج از کشور به‎ویژه دانشجویان مجرد بعضا خبرهای نگران‎کننده و تأسف‎باری به گوش می رسد. گرچه تعداد این خبرها نسبت به جمعیت حدودا 80 هزار نفری دانشجویان ایرانی مقیم خارج از کشور زیاد نیست، اما به دلیل تبعات و آثار منفی برخی اتفاقات برای کشوری همچون جمهوری اسلامی و ملتی پایبند به اصول اخلاقی و دینی، همان تعداد اندک و انگشت شمار هم قابل تحمل نیست.
چندی پیش یکی از دانشجویان دوره دکتری در هند می گفت که رفتارهای زننده و غیراخلاقی برخی دانشجویان ایرانی به‎ویژه دانشجویان مجرد دختر در آن کشور بعضا مشکلاتی را پدید آورده است که به اخراج برخی از آن‎ها انجامیده است. این نوع مشکلات که در بین دانشجویان ایرانی در سایر کشورها نظیر ارمنستان، اوکراین، مالزی و... کم و بیش شنیده می شود، این سئوال را پدید می آورد که آیا وزارت علوم و دفاتر نمایندگی جمهوری اسلامی در خارج کشور اساسا بر رفتار و وضعیت دانشجویان ایرانی خارج از کشور کنترل و نظارتی دارند یا خیر؟ اگر چنین نظارتی وجود داشته باشد، قطعا نباید بشنویم دانشجوی دختری به بهانه تحصیل آن هم در دوره کاردانی! بیش از چهار سال در یک کشوری به‎سر ببرد، آن‎هم در یک شرایط حاد و نامطلوب!
انتظار می رود وزارت علوم درباره اعزام این دسته از دانشجویان تجدید‎نظر اساسی بکند و اجازه ندهند با اعتبار و حیثیت یک ملت بازی شود.

نویسنده: رضا مقدسی  - هفته نامه پنجره


نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : دوشنبه ٤ امرداد ۱۳۸٩
نظرات

توصیۀ حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی مد ظله العالی به مناسبت نیمه شعبان ١۴٣١ ه.ق(امسال) در مشهد مقدس:


سزاوار است عموم مومنین و مومنات ساعت یازده شب نیمۀ شعبان به نام پدر بزرگوار امام زمان (عج)، حضرت امام حسن عسکری علیه السلام با قرائت دعای فرج «اللهم کن لولیک الحجة بن الحسن...» فرج محمد و آل محمد صلوات الله علیهم اجمعین را از خداوند درخواست نمایند و بهتر است قبل از آن با تلاوت سورۀ مبارکۀ «یس» و اهداء آن به حضرت بقیة الله عجل الله تعالی فرجه الشریف و خواندان پاک ایشان زیارت «آل یس» به آن حضرت متوسل گردند.

گزیده ای از سخنان ایشان به مناسبت نیمه شعبان امسال در مشهد مقدس:

نیمه شعبان در پیش است،نیمه شعبان چیست؟

چه اتفاقی افتاده؟کیست صاحب این روز؟

اصلاً عقل مبهوت است،امام زمان –علیه السلام- قابل وصف نیست.

من خودم وقتی به این قضیه می رسم اصلاً مبهوتم،

اصحاب او به عدد اصحاب بدرند،این را خوب درک کنید،اگر نوکر این مقام را دارد آقا مقامش چیست؟هر یک از آنها یک شمشیر دارد،بر قائمه آن شمشیر هزار کلمه نوشته شده،از هر کلمه ای هزار باب علم باز می شود؛این مقام اصحاب امام زمان است،بعد آن جمله ای که محیرالعقول است این است: « لم یسبقهم الاولون و لا یدرکهم الآخرون »


برچسب‌ها: مذهبی و اعتقادی
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : یکشنبه ۳ امرداد ۱۳۸٩
نظرات

برای آگاهی از نتایج مرحله دوم (نهایی) آزمون ورود به مدارس راهنمایی سمپاد (تیزهوشان) سال تحصیلی  90-1389 بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

 

نتایج آزمون

 

و یا از طریق سایت اصلی وزارت آموزش و پرورش، بخش معاونت ها و سازمان ها به بخش مرکز ملی استعداد های درخشان مراجعه کنید. 

.


برچسب‌ها: دانش
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : شنبه ٢ امرداد ۱۳۸٩
نظرات

دریافت مهر اصالت برای آثار صنایع دستی از سال ۲۰۰۱ از سوی یونسکو و در جهت حمایت از تولید کنندگان، ایجاد اشتغال و بهتر شدن کیفیت کالاها به صورت آزمایشی در منطقه جنوب شرقی آسیا شروع و در سال ۲۰۰۴ در آسیای مرکزی ادامه پیدا کرد. که در سال ۲۰۰۶ مهم‌ترین پروژه یونسکو شد و در سال ۲۰۰۷ ایران و آفریقا نیز به این مراسم اضافه شدند که شامل شش رشته قلم کاری، خاتم، ملیله، گلیم ورنی، گلیم قشقایی و تسبیح نازک کاری بود.

ایران در سال ۱۳۸۶ برای اولین بار توانست در این زمینه برای ۶ اثر  این مجوز را دریافت کند و در دومین حضور صنایع دستی ایران، که به میزبانی ایران در سال ۱۳۸۷ برگذار گردید، و ۴۵ اثر صنایع دستی ایرن مهر اصالت را دریافت کردند.

    

      

معیار های یونسکو برای اعطای مهر اصالت شامل، حفظ اصالت و آنچه که ریشه‌های فرهنگی کشور محسوب می‌شود، نوآوری و خلاقیت، قابلیت ایجاد بازار و کسب پیشه، سازگاری تولید با محیط زیست و عدالت محوری در جهت حفظ حقوق کارگاه‌ها و کارگران است.

کشورمان با برنامه‌ریزی در راستای آماده سازی هنرمندان برای تولید کالاهای بهتر در جهت دریافت مهر اصالت و تلاش برای راه ‌اندازی نشان ملی در ایران قدم برداشته، تا بتوان همانند برنامه مهر اصالت یونسکو را در ایران هم داشته و در نتیجه پیش زمینه حضور خارجی کالاهای صنایع دستی ایران فراهم شود.

تا کنون گلیم ‌بافی، قلم کاری، شعر بافی، نگارگری، زیر اندازهای سنتی، منبت، معرق، سازهای سنتی، مینا کاری، نازک‌ کاری، سفال و سرامیک، ملیله ‌کاری، طلا کوبی روی فلز، کاشی، مشبک و... از جمله رشته‌ هایی هستند که توانسته اند مهر اصالت بگیرند.

همچنین اصفهان تنها استانی است که توانسته بیشترین مهر اصالت را دریافت کند. اصفهان جاذبه ‌هایی دارد که به صورت خودکار باعث می‌شود تا فعالان صنایع دستی این شهر در مقایسه با دیگر استانها بیشتر باشند و بتوانند آثار بهتری ارائه کنند.

ایران در حال حاضر با بیشترین دریافتی مهر اصالت یونسکو رتبه اول را در بین کشورهای جهان دارد. امید است در آینده ی نزدیک شاهد دریافت این مهر برای آثار بیشتری از صنایع دستی استان آذربایجان غربی نیز باشیم.


برچسب‌ها: ایران
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : جمعه ۱ امرداد ۱۳۸٩
نظرات

حضرت علی اکبر(ع) فرزند بزرگ امام حسین (ع) در مدینه متولد شد. مادر بزرگوار ایشان لیلا دختر ابى مره می باشد. وی زمانى چند در خانه امام حسین علیه السلام به سر برد و روزگارى در زیر سایه حسین (ع) بزیست. لیلا براى امام حسین (ع) پسرى آورد، رشید، دلیر، زیبا، شبیه ترین کس به رسول خدا صلى الله علیه و آله رویش روى رسول ، خویش خوی رسول ، گفت و گویش گفت و گوى رسول خدا صلى الله علیه و آله؛ هر کسى که آرزوى دیدار رسول خدا را داشت بر چهره پسر لیلا مى نگریست تا آنجا که پدر بزرگوارش می فرماید:

�هرگاه مشتاق دیدار پیامبر مى شدیم به چهره او مى نگریستیم�؛ به همین جهت روز عاشورا وقتى اذن میدان طلبید و عازم جبهه پیکار شد،امام حسین(ع) چهره به آسمان گرفت و گفت: �اللهم اشهد على هؤلاء القوم فقد برز الیهم غلام اشبه الناس برسولک محمد خلقا و خلقا و منطقا و کنا اذا اشتقنا الى رؤیة نبیک نظرنا الیه.


برچسب‌ها: مذهبی و اعتقادی