نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : شنبه ٢٧ شهریور ۱۳۸٩
نظرات

i filmعصر پنجشنبه در مراسمی با حضور عزت الله ضرغامی مدیرعامل، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، موسوی مقدم قائم مقام‌ و جمعی از معاونان و مدیران صداوسیمای جمهوری اسلامی برگزار شد، شبکه عرب زبان «آی فیلم» که بطور 24 ساعته فیلم و سریال های ایرانی پخش می کند و از ماهواره های نایل ست و عرب ست قابل دریافت است،‌ فعالیت خود را آغاز کرد. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع مدیران صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، ابزار هنر و سینما را بهترین وسیله تاثیرگذار بر افکار عمومی دنیا دانست.

 سیدمحمد حسینی، در مراسم راه اندازی شبکه «آی فیلم» در ساختمان «پرس تی‌وی» با بیان اینکه ابزار سینما و هنر،‌ مناسب‌ترین وسیله برای زدودن افکار و القائات نادرست کشورها از چهره ایران اسلامی است،‌ افزود:‌ باید تلاش کرد تا توطئه اسلام هراسی و ایران هراسی که دشمن بطور جدی آن را دنبال می کند را با ارائه آثار مناسب و نشان دادن روحیه لطیف مردم ایران، خنثی کرد. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی راه اندازی شبکه فیلم و سریال های تولیدی ایران به زبان عربی (آی فیلم) در آستانه عید سعید فطر، را موجب پیوند هر چه بیشتر میان ایران اسلامی و مردم مسلمان و عرب زبان در کشورهای مختلف اعلام کرد.


نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : جمعه ٢٦ شهریور ۱۳۸٩
نظرات

در آستانه بازگشایی مدارس مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی خبر داد:

کسری 135 دستگاه اتوبوس در شهر ارومیه

ارومیه در حوزه ناوگان حمل و نقل عمومی فقط از دو بخش اتوبوس و تاکسی برخوردار است و از حمل و نقل ریلی هم  تاکنون بهره ای ندارد و پروژه قطارشهری ارومیه در پیچ وخم اعتبارات و موانع مختلف اجرایی درگیر بوده و هنوز مراحل اجرایی آن مشخص نیست. حیدرزاده در خصوص کمبود اتوبوس نسبت به جمعیت شهر ارومیه می گوید: ارومیه برای خدمات دهی به شهروندان با توجه به جمعیت آن 135 دستگاه کسری دارد. وی اضافه کرد: برای هر 100 هزار سفر 45 دستگاه اتوبو س مورد نیاز است که با محاسبه تعداد سفر نسبت به تعداد اتوبوس موجود کسری آن کاملا محسوس است. مدیر عامل سازمان در پاسخ به سوال ما در خصوص تعداد ایستگاه های اتوبوس در سطح شهر گقت: در سطح شهر ارومیه 680 ایستگاه اتوبوس که 220 ایستگاه مجهز به سایبان بوده و مابقی فاقد امکانات رفاهی است.

به گفته این مسئول سازمان اتوبوسرانی به لحاظ ماموریت ذاتی خود به برخی روستاهای اطراف نیز ارائه خدمات می نماید که براین اساس 835 دستگاه مینی بوس که شامل خطوط روستایی و شهری و موسسات تلفنی هستند برای این امر ارائه خدمات می کنند. وی تعداد خطوط اتوبوسرانی را 52 خط عنوان می کند که برای روستاهایی که نیاز به مجوز خط مینی بوس دارند مجوز لازم صادر می شود.


برچسب‌ها: ارومیه
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : چهارشنبه ٢٤ شهریور ۱۳۸٩
نظرات

جریان شکست خورده فتنه گر در حال آزمایش سناریوهای جدید خود است.

خبر می رسد که میرحسین موسوی از چندی پیش سفارش پروژه هایی بر محور «شبهه و تضعیف و حذف» را با مبالغی بین 35 تا 50 میلیون تومان را به متحدان خود داده است. در اولین فاز این پروژه ها«بسیج» آماج برنامه شبهه ریال تضعیف با هدف گذاری واهی «حذف» قرار گرفته است. آنچه در تبلیغات روزهای اخیر در حوادث مربوط به کروبی و علی محمد دستغیب در تهران و شیراز و نیز ضرب و شتم مسئول حزب ا... کرمانشاه رخ داد با هدف درگیرسازی بسیج در چنین سناریویی ارزیابی می شود. اتاق فکر جریان فتنه هم چنین با توجه به آزمون منفی تحریک پذیری هوادارانش در تهران، قصد دارد با استفاده از دستمایه های قومیتی، صنفی، مذهبی و ... دیگر نقاط کشور را دچار التهاب سازد.

در عین حال در تهران همسر موسوی شنبه هر هفته جمعی از زنان و دختران را تحت عنوان مادران داغدار در کنار آب نمای پارک لاله جمع می کند.

اما در سطح به اصطلاح نخبگان سیاسی، در جلسات اخیر فتنه گران با مرد خاکستری، رویه سال گذشته این جریان مبنی بر برخورد با رئیس جمهور با هدف برخورد با رهبری یک اشتباه تلقی شده و موضوعاتی مثل «مشایی» و احتمال زاویه گرفتن رئیس جمهور از رهبری از جمله سوژه های مهم این جلسه بوده است ولی مرد خاکستری در عین پذیرش این ادعا که احمدی نژاد در خصوص مشایی و مسائل دیگر دچار مشکلات اساسی شده، گفته است: این اشتباه است که ما دوباره احمدی نژاد را از رهبری جدا کنیم. احمدی نژاد همان منویات رهبری را اجرا می کند.


برچسب‌ها: سیاسی
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : شنبه ٢٠ شهریور ۱۳۸٩
نظرات

مسلمانان روزه دار  که ماه رمضان را به روزه دارى به پا داشته و از خوردن و آشامیدن و بسیارى از کارهاى مباح دیگر امتناع ورزیده اند، اکنون پس از گذشت ماه رمضان در نخستین روز ماه شوال اجر و پاداش خود را از خداوند مى‏طلبند، اجر و پاداشى که خود خداوند به آنان وعده داده است.

روایت: امیرالمؤمنین على(علیه السلام) در یکى از اعیاد فطر خطبه اى خوانده‏ اند و در آن مؤمنان را بشارت و مبطلان را بیم داده ‏اند:

 اى مردم! این روز شما روزى است که نیکوکاران در آن پاداش مى‏گیرند و زیانکاران و تبهکاران در آن مایوس و ناامید مى‏گردند و این شباهتى زیاد به روز قیامتتان دارد، پس با خارج شدن از منازل و رهسپار جایگاه نماز عید شدن به یاد آورید خروجتان از قبرها و رفتنتان را به سوى پروردگار، و با ایستادن در جایگاه نماز به یاد آورید ایستادن در برابر پروردگارتان را و با بازگشت ‏به سوى منازل خود، متذکر شوید بازگشتتان را به سوى منازلتان در بهشت‏ برین، اى بندگان خدا، کمترین چیزى که به زنان و مردان روزه ‏دار داده مى‏شود این است که فرشته‏اى در آخرین روز ماه رمضان به آنان ندا مى‏دهد و مى‏گوید:

«هان! بشارتتان باد، اى بندگان خدا که گناهان گذشته‏ تان آمرزیده شد، پس به فکر آینده خویش باشید که چگونه بقیه ایام را بگذرانید.»


برچسب‌ها: مذهبی و اعتقادی
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۸٩
نظرات

نگاهی به تصویر زن در سینما و تلویزیون غرب

رضا فرخى       

رسانه های غربی همیشه یکی از ابزارهای نظریه پردازان و سیاستگذاران غرب بوده و هماهنگی بسیار زیادی بین سیاست های استعماری غرب و این رسانه ها و در رأس آنها سینمای غربی و به ویژه هالیوود است. به گونه ای که رسانه ها برای عملی شدن سیاست ها و نظریه ها جوسازی کرده و سعی نموده اند شرایط لازم را فراهم نمایند.

اما یکی از زمینه هایی که همیشه سینما و رسانه های غرب در آن نقش فعالی داشته اند و بی شک یکی از پایه های اصلی اجرای آن بوده اند بحث حضور زنان درجامعه و به طور کلی جایگاه زنان در جامعه و افکار انسانی است.این موضوع به ویژه از زمانی جدی تر شد که که جنبش های فمینیستی در غرب شکل گرفت؛ جنبش هایی که فصل جدیدی برای سوء استفاده از زنان فراهم آورد. این فریب آنقدر پنهان بود که در آغاز به نام حمایت از حقوق زنان ، بسیاری را جلب کرد، اما در همین حین به دلیل حمایت سیاسیون غربی از این جنبش ها نقش آنها روز به روز در رسانه ها و سینما پر رنگ تر شد. به گونه ای که فضای بسیار خوبی برای تبلیغات افکار آنها در رسانه ها به وجود آمد. درحالی که همزمان با افزایش تبلیغات پر زرق و برق حمایت از زنان در رسانه های غربی، استفاده از زنان در کانال های مختلف تلویزیونی و ماهواره ای برای تبلیغات پست ترین چیز ها هم بیشتر می شد. وسایل بهداشتی، پوشاک، مواد غذایی، وسایل خانگی و ... اینها تنها بخشی از سوء استفاده از زنان در رسانه های غربی بوده است.

البته این آغاز راه بود چرا که بعدها هالیوود این ابزارگرایی را به اوج خود رساند، به گونه ای که پس از مدتی همزمان با استفاده از زنان نیمه عریان در تبلیغات مواد بهداشتی، زنان به نقش اول و ابزار اصلی فیلم های مستهجن هالیوودی تبدیل شدند. جالب اینجا بود که در تمام این چند سال که این ابزارگرایی به صورت تصاعدی جهش داشت، هیچ یک از گروه های فمینیستی به دلیل خواست سیاستگذاران غربی نسبت به این موضوع اعتراض نکردند. چرا که به طور کلی فمینیسم شیوه ای جدید برای سوء استفاده از زن بوده است. با این حال بعضی از افراد روشن بین و اندیشمندان رسانه ای واقع گرا در غرب در همین سالها به مضحکه تصویر زنان در رسانه های غربی واکنش منفی نشان دادند. فحوای کلام آنها این بود که «تصویر زنان به وسیله رسانه ها در حال تفاوت است و آن هم اینکه تصویر یک مادر که در گذشته به عنوان سرچشمه مهر و عطوفت بود امروز در رسانه ها به هرزه ای برای تبلیغ شامپو و کرم و...تبدیل شده است .آیا این نشانه پیشرفت در حقوق زنان است؟»


نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : سه‌شنبه ۱٦ شهریور ۱۳۸٩
نظرات

در حالی که مجموعه تلویزیونی «مسیح» به کارگردانی نادر طالب زاده به مناسبت ماه مبارک رمضان در چند شبکه عربی به نمایش درآمده بود ، با واکنش تند برخی سیاستمداران آن کشورها مواجه شد. به طوری که از ادامه نمایش این سریال در آن شبکه ها ممانعت به عمل آمد.
در روزهای نخست ماه رمضان ، این سریال ایرانی در دوشبکه المنار و ان بی ان ، متعلق به شیعیان لبنان پخش می شد که ناگهان با اعلام انتقاد مسیحیان آن کشور به نحوه نمایش آن پیامبر، از ادامه نمایش این سریال ایرانی جلوگیری به عمل آمد.
اما این حرکت به لبنان محدود نشد و در کشور تونس نیز اتفاق مشابهی رخ داد. به طوری که رسانه ها اعلام کردند نمایش سه سریال ایرانی به نام های «یوسف پیامبر» ، «مریم مقدس» و «مسیح» در شبکه های تلویزیونی تونس با اعتراض گروهی از وکلای آنجا مواجه شده است.
این وکلای تونسی در نامه ای به شیخ عثمان بطیخ (مفتی تونس) این سه سریال ایرانی را توهین به انبیای الهی معرفی کردند و خواستار جلوگیری فوری از نمایش آنها شدند. وکلای تونسی فیلمبرداری فیلم های «یوسف پیامبر»، «بشارت منجی» و «مریم مقدس» را که توسط شبکه های تونسی در حال پخش بود، خلاف اصول دانسته اند. به این معنی که در این سریال های ایرانی چهره انبیای الهی نمایش داده شده و از نظر آنها این کار نوعی هنجارشکنی است.
اما نکته ای که باعث می شود این اعتراضات را سیاسی بدانیم این است که در همین کشورها بارها فیلم هایی بسیار موهن به نمایش درآمده و گروه های مذکور نسبت به آنها هیچ اعتراضی نکردند. حتی فیلم «مسیح» در جشنواره فیلم مذهب امروز و از سوی کلیسای مرکزی کاتولیک های جهان مورد تقدیر قرار گرفته بود.
نکته مهم این است که کارشکنی در پخش این سریال ایرانی در لبنان با دخالت مستقیم گروه های مخالف حزب الله انجام شد. سایت خبری زمان گزارش داد ، هواداران جریان 14 مارس «مخالف حزب الله» به رهبری سعد الحریری در اعتراض به پخش این سریال در برابرکلیسای کاتولیک بیروت تجمع کردند.


نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : یکشنبه ۱٤ شهریور ۱۳۸٩
نظرات

گزارشی از دستاوردهای دفاعی کشور در روز صنعت دفاعی
احمد محمدى فر

از امسال 31 مرداد «روز صنعت دفاعی» نام گذاری شد و به این مناسبت وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح چندین پروژه دفاعی که توسط متخصصان داخلی طراحی و ساخته شده بود را افتتاح کرد. در اینجا به طور گذرا به معرفی این پروژه ها می پردازیم.

کــرار
مهندس اسلامی معاون وزیر دفاع با بیان اینکه (پهپاد) «کــرار» به معنای پرنده ای هدایت پذیر از راه دور است می گوید: پهباد کرار نخستین هواپیمای بدون سرنشین جت کشور است که دارای قابلیت های متعددی از جمله دارای موتور توربو جت، قادر به حمل انواع بمب برای انهدام اهداف مورد نظر، مداومت پروازی بالا در مسافت های دوردست، سرعت بسیار بالا و توان انجام ماموریت های مختلف با اهداف گوناگون است.
وی می افزاید: این پروژه از سال 1379 آغاز شد و سه هدف را دنبال کرد، نخست تولید سامانه های پدافند هوایی کشور برای هواپیماهای هدف (هواپیماهایی با سرعت بالای 600 کیلومتر در ساعت)، دوم طراحی و تولید هواپیماهایی استراتژیک و با برد بلند و سوم اینکه هواپیماهایی که توان عملیات استراتژیک را داشته باشند.


برچسب‌ها: ایران, سیاسی
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : جمعه ۱٢ شهریور ۱۳۸٩
نظرات

امید حبیبی نیا جاعل خبر تجاوز به ترانه موسوی و کشته شدن او در اثر شکنجه سرانجام پس از یک سال، ابعاد انتشار این خبر دروغ را فاش کرد.

ترانه موسوی موضوع یکی از ادعاهای مهدی کروبی بود که طرح آن موجب جوسازی سنگینی علیه جمهوری اسلامی شد. هیئت سه نفره قوه قضائیه سال گذشته پس از تحقیق در مورد این ادعا آن را از اساس کذب خواند، اما کروبی با اصرار بر آن، داستان های جدیدی در مورد ارتباط این فرد با یکی از مقامات نظامی مطرح کرد.
امید حبیبی نیا جاعل این خبر کذب در وبلاگ خود نوشت:سرانجام پس از نزدیک به یک سال سکوت، اکنون می توانم درباره دروغ بودن قصه ترانه موسوی بنویسم و توضیح بدهم که چرا یک سال سکوت کردم؟ سال گذشته در جریان تظاهرات و اعتراضات مردم، بسیاری از روزنامه نگاران و فعالان حقوق بشر با من برای انتقال اخبار، ویدئوها و عکس های تظاهرات و ارسال آن به رسانه های مختلف از جمله فرانس 24 که من با آن همکاری می کردم، در تماس بودند. در روز دوازدهم تیرماه یکی از همین روزنامه نگاران که او را با نام ل. م معرفی می کنم به من اطلاع داد که دختری به نام ترانه موسوی ناپدید شده و بیم آنکه مورد تجاوز گروهی قرار گرفته می رود. ل.م منبع خبر خود را خبرنگار خود که اتفاقاً پس از خروج از مسجد قبا بازداشت شده و به همراه ترانه موسوی در یک بازداشتگاه بوده است ذکر کرد.


برچسب‌ها: سیاسی, جنگ نرم
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۸٩
نظرات

چه کسی می‌تواند این واقعیت را انکار کند که امروز مبارزه با رژیم غاصب اسرائیل به یک آرمان مردمی در سراسر جهان تبدیل شده است؟ تا پیش از این باید منتظر دولت‌های عرب و مسلمان می‌شدیم تا  کنفرانسی برگزار کنند و مثلا حمله اسرائیل را به فلان نقطه فلسطین و یا لبنان محکوم کنند، اما امروز با چشم خود می‌بینیم که مردمانی از سراسر دنیا با دین و نژاد و فرهنگ‌های مختلف، دولت‌ها و روابط دپیلماسی را کنار می‌گذارند و دست به دست هم می‌دهند، خودشان را به خطر می‌اندازند و می‌روند به سمت فلسطین و مناطق اشغالی.

دولت‌ها را می‌شود خرید و ساکت کرد، اما مردم دنیا را چطور؟  چهره حقیقت را می‌شود تا مدتی با دروغ و تبلیغات رسانه‌ها، مخفی کرد، اما تا کی؟ خورشید حقیقت که پنهان شدنی نیست. عاقبت از پشت ابرها بیرون می‌آید حتی اگر تمام بوق‌های تبلیغاتی دنیا، در دست صهیونیست‌ها باشد.

این بیداری عمومی در سراسر جهان مدیون چه کسی است؟ این گرد و غبار اطراف چهره حقیقت را چه کسی کنار زد؟ صدای مظلومیت و آزادی‌خواهی مردم مسلمان را چه کسی به گوش مردم سراسر دنیا رساند؟ دروغ بودن ادعای صهیونیست‌ها را چه کسی افشا کرد؟ این دستگاه تبلیغاتی دروغگوی صهیونیستی را چه کسی رسوا کرد؟ ننگ تسلیم و سازش را چه کسی به روح مقاومت تبدیل کرد؟ روح مقاومت و ایستادگی را چه کسی بر جان‌ و دل فلسطینی‌ها و لبنانی‌ها و مظلومان دنیا دمید؟  جز امام بزرگوار و عزیز ما، خمینی کبیر؟


نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : چهارشنبه ۱٠ شهریور ۱۳۸٩
نظرات

امام موسی صدر، مرد صلح و آرامش بود.

سی و دو سال است که از ربایش امام موسی صدر می گذرد و از او دیگر خبری نشده است. او در 14 خرداد 1307 در قم متولد گردید و تحصیلات علوم دینی را در نزد اساتید بزرگ حوزه قم گذراند. وی سال 1338 و پس از بهره گیری از اساتید و بزرگان حوزه های علمیه قم و نجف به درجه اجتهاد نائل گردید. در حین تحصیل در حوزه علمیه در سال 1329 وارد دانشکده حقوق دانشگاه تهران گردید و در سال 1332 در رشته اقتصاد فارغ التحصیل شد.
گفته شده که او اولین روحانی است که به دانشگاه راه یافته و به زبان های عربی، فرانسه و انگلیسی تسلط می یابد. او در این ایام تجربه ها اندوخت و با علمایی چون سید محسن حکیم، سیداحمد خوانساری، علامه طباطبایی، سید عبدالهادی شیرازی، سید ابوالقاسم خویی، حاج آقا حسین قمی، سیدابوالحسن اصفهانی در رفت و آمد بود.
او در ایامی که در نجف اقامت داشت سفری به لبنان می کند تا با بستگانش دیداری داشته باشد در آنجا با علامه سیدعبدالحسین شرف الدین ملاقات و گفت وگویی می کند که همین امر زمینه دعوت امام موسی صدر به لبنان می شود.
امام موسی صدر پس از پایان مسافرت، به قم مراجعت نمود و با تجربیات و هوش و ذکاوتی که داشت اولین نشریه را برای حوزه علمیه قم به نام «درس هایی از مکتب اسلام» پایه گذاری کرد که اعضای هیئت موسس و تحریریه آن آقایان سید موسی صدر، علی دوانی، جعفر سبحانی، مجدالدین محلاتی، ناصر مکارم شیرازی ، سید عبدالکریم موسوی اردبیلی، حسین نوری همدانی و غیره بودند. آثار قلمی امام موسی صدر در قالب سلسله مقالات اقتصادی اسلام می باشد که در این مجله درج و منتشر شده است. علاوه بر آن او در همین ایام امتیاز اداره یک دبیرستان ملی در قم را گرفت و با همفکری دوستانش مانند شهید بهشتی، شهید مطهری، مکارم شیرازی طرحی گسترده برای اصلاح نظام آموزشی حوزه های علمیه تدوین کرد.


برچسب‌ها: داستان واقعی
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : سه‌شنبه ٩ شهریور ۱۳۸٩
نظرات

هر صاحب قلم و نویسنده و شاعری در کتاب خودش منعکس است و آن کتاب، انعکاسی است از افکار و روحیات و طرز تفکر و اخلاق مولف. مثلاً روح عرفانی ملای رومی در کتاب مثنوی کاملاً نمودار است و روح بزم آرائی نظامی در خمسه اش کاملاً مشخص است.
البته تفاوت کتاب شاعران و نویسندگان مختلف با نهج البلاغه از زمین تا آسمان است. برای این که مولوی یا نظامی و امثال اینها کسانی بوده اند که بیشتر سخنان شان به تناسب زمان حیات شان بوده و فراتر از آن نمی رفته است، اما نهج البلاغه این چنین نیست بلکه هر روز بر تجلی نهج البلاغه که تجلی گاه حضرت علی(ع) است، افزون تر می شود.
نکته دیگر آنکه غالب سخنوران و شاعران یک بعدی سخن گفته اند: درخشش فردوسی در رزم، نظامی در بزم، مولوی در تمثیل و عرفان است و با صرف نظر از این بعد، در ابعاد دیگر عاجزند و سست.
اما عجیب است که در کلمات حضرت علی(ع) در هر بعدی، در توحید و مباحث الهی، مباحث فلسفی، جنگ و جهاد، فرماندهی، زمامداری، زهد و عبادت و هر موضوعی که علی(ع) سخن بگوید، سخن او در نهایت کمال است. آری کتاب نهج البلاغه همچون شخصیت علی(ع) چند بعدی است.
نهج البلاغه دارای چندین بعد و هر بعد هم در حد اعلای کمال است. در تمام کلمات و صفحات این کتاب، فصاحت و بلاغت و جذابیتی می بینیم که بعد از کلام خدا و پیغمبر خدا هیچ کلامی را این چنین پیدا نمی کنیم.
یکی از فصلهای مهم نهج البلاغه حکومت می باشد. در این کتاب علی(ع) خطوط کلی حکومت اسلامی را به وضوح ترسیم می نماید.


برچسب‌ها: مذهبی و اعتقادی
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : یکشنبه ٧ شهریور ۱۳۸٩
نظرات

پس از یک سال همراهی توجیه آمیز سران گروه مجمع روحانیون با روزه خوارانی که در روز قدس سال گذشته شعار نه غزه نه لبنان سردادند، اکنون و با خلاء انگیزه  اراذل و اوباش و خارج شدن آنها از کسوت بدنه فتنه سبز، محتشمی پور عضو این تشکل تلویحاً سردهندگان این شعار را مشرک خوانده است ! وی بر خلاف مواضع چند ساله خود و دوستانش از وطن اسلامی از آفریقا تا چین سخن گفته و اظهار داشته است که در این صورت فلسطین وطن همه ما خواهد بود. ناظران اظهارات این عضو مجمع روحانیون را در ادامه تلاش برای بازگشت به صحنه قدرت ارزیابی کرده اند.

بخش دیگری از طیف فتنه گران هم چنان به استدلال در باره ناصواب بودن حضور در راهپیمایی قدس مشغول است . استدلال سایت صهیونیستی "بالاترین"  با توهین به توده مردم همراه است . این سایت هوش عامه مردم را ایران را زیر متوسط خوانده و نوشته است: « چگونه می توان به حمایت بادوام کسانی امیدوار بود که راه را نمی شناسند و به سادگی فریب می خورند؟ فرض کنید این توده ناآگاه را هم به خیابان کشاندیم آن وقت چه؟ این سایت صهیونیستی راه حل مشکلات فتنه گران را در تبلیغ ادعاهای عناصر پیوسته به جریان نفاق جدید مثل محمد نوری زاد دانسته است.

کار بریدگی برخی دیگر از رسانه های فتنه سبز به تمسخر رهبران شان کشیده است. سایت خودنویس با تقاضا از میرحسین موسوی برای رضایت به حضور هواداران در راهپیمایی روز قدس نوشته است: مسیرها را دولت مشخص می کند. فقط یه مشکلی داریم با این آقای کروبی که هر دفعه یه جای پرت رو اعلام می کند میگه من از اونجا میام ما هم به احترام همین شجاعتش می ریم اونجا بلا نسبت  مثل .... کتک می خوریم بعدم کروبی رو اجازه نمی دن بیاد ما هم بر می گردیم همون مسیر اصلی.


برچسب‌ها: سیاسی
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : شنبه ٦ شهریور ۱۳۸٩
نظرات

فوتبال ایران کریم باقری را بعنوان برترین بازیکن اخلاق 9 دوره اخیر لیگ برتر معرفی و از وی تجلیل کرد.

کریم باقری کاپیتان 37 ساله پرسپولیس عصر روز سه شنبه گذشته در مراسمی بعنوان برترین بازیکن اخلاق 9 دوره اخیر لیگ برتر فوتبال ایران معرفی شد.
به گزارش خبرگزاریها،در مراسمی که عصر سه شنبه از سوی ستاد منشور اخلاقی و رفتاری سازمان لیگ برتر و با همکاری سازمان تربیت بدنی ، فدراسیون فوتبال ، سازمان لیگ و شرکت فرهنگی سایپا برگزار شد، کریم باقری بازیکن 37 ساله تیم فوتبال پرسپولیس به عنوان بازیکن برتر 9 دوره گذشته مسابقات لیگ برتر معرفی شد.
باقری سال گذشته و درنخستین مراسم تجلیل از برترین های اخلاق لیگ عنوان بازیکن برتر اخلاق لیگ هشتم را به خود اختصاص داد.
در مراسم دیشب که در محل هتل المپیک برگزار شد، همچنین از 31 بازیکن، 15 مربی، 3 مدیرعامل، تیم و باشگاه برتر اخلاق ، جوان برتر اخلاق و سه باشگاه برتر رفتار فرهنگی و اخلاقی در لیگ نهم تقدیر شد.
ازسوی کمیته فرهنگی سازمان لیگ برتر، سفرحج عمره به عنوان پاداش برترین های اخلاق لیگ نهم تعیین شده است.


برچسب‌ها: ورزشی, ارومیه, ایران
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : پنجشنبه ٤ شهریور ۱۳۸٩
نظرات

به بهانه ولادت کریم اهل بیت(ع)

انسان کامل، اشرف مخلوقات و گل سرسبد آفرینش است. او آیینه تمام نمای اسمای نیکوی الهی است. انسان کامل را از آن جهت مظهریت کامل می خوانند که تمام ظرفیت ها و توانمندی هایی که در انسان به ودیعت نهاده شده را به فعلیت رسانده است؛ از این رو، وی مظهر کامل و تام اسمای نیکوی الهی است. ائمه معصومین (علیهم السلام) که مصداق اتم و اکمل انسان کامل هستند از این رو تمام فضایل اخلاقی در وجود آنها سرشار است، اما به دلیل زندگی آنها در زمانی خاص یا ظرفیت مردم و یا مصلحت الهی در هر یک از این انوار پاک بخشی از اسما و صفات خداوند ظهور و بروز بیشتری دارد. مثلاً امام هفتم(ع) را به کظم و امام ششم(ع) را به صدق و امام پنجم (ع)را به علم ملقب نموده اند و این به این معنا نیست، بقیه صفات در وجود آنها کمتر بوده است، بلکه بروز نداشته است.


برچسب‌ها: مذهبی و اعتقادی
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۸٩
نظرات

شهردار ارومیه: ارومیه به پایتخت فرهنگی آذربایجان بدل شود.

شهرداری ارومیه شهردار ارومیه گفت: ارومیه با بهره مندی از اقوام و پیروان ادیان و مذاهب مختلف می تواند خود را به عنوان پایتخت فرهنگی آذربایجان مطرح کند.

ابراهیم بازیان مردم این شهر را یکی از با فرهنگ ترین شهروندان معرفی کرد و اظهارداشت: این مردم شایسته بهترین ها هستند و ثابت کرده اند که می توانند لقب پایتخت فرهنگی آذربایجان غربی را به خوبی به خود اختصاص دهند.

وی اجرای پروژه های مختلف فرهنگی را در این راستا دانست و گفت: می توانیم با استفاده از این پروژه های فرهنگی، نمادهای زیبایی را برای شهر ارومیه ایجاد کنیم که به یادگار بمانند.

بازیان تصریح کرد: ارومیه ظرفیت یک شهر فراملی را دارد زیرا  شرایط ارومیه، شرایط خاص و ویژه ای است و کمتر شهری در جهان است که همچون ارومیه و استان آذربایجان غربی با چهار کشور جهان هم مرز باشد و این ظرفیت می تواند ارومیه را به توسعه نزدیکتر کند.

برای مطالعه ادامه مطلب اینجا کلیک کنید.


برچسب‌ها: ارومیه, ایران
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : سه‌شنبه ٢ شهریور ۱۳۸٩
نظرات
حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان این‌که مهریه‌های سنگین باطل است، عنوان کرد: این‌که بگویند چه کسی مهریه را داده و چه کسی گرفته، یعنی مهریه جدی نیست و مهریه‌ای که جدی نباشد، جایز نیست.

عندالمطالبه امری جدی نیست و باید عندالقدرته والاستطاعة تبدیل شود.

حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود نسبت به مهریه‌های سنگین هشدار داد و با بیان این‌که از مهریه‌های سنگین بپرهیزید که بلایی برای خانواده‌ها است، آن را باطل اعلام کرد.
وی با اشاره به آیه 26 سوره قصص، اظهار داشت:
پس از این‌که حضرت موسی(ع) داستان خود را برای شعیب پیامبر تعریف کرد، حضرت شعیب از وی خواست تا در مدین بماند و با یکی از دخترانش ازدواج کند.
استاد درس خارج فقه حوزه علمیه قم با بیان این‌که یکی از دختران شعیب گفت که موسی را برای چوپانی گوسفندانمان اجیر کنیم، گفت:
دلیل دختر شعیب برای به کارگیری حضرت موسی(ع)، قوت و امانت وی بود که آن را در جریان آب دادن به گوسفندان شعیب، اثبات کرد.
وی افزود:
حضرت شعیب خطاب به حضرت موسی(ع) با بیان این‌که تو چیزی نداری که مهریه دخترم کنی، چوپانی هشت ساله موسی را شرط مهریه قرار داد. باطن این کار، درآمدی بود که هم شعیب و دخترش  و هم موسی و همسرش از آن استفاده کردند و از این مهریه بهتر نمی‌شود.

نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : دوشنبه ۱ شهریور ۱۳۸٩
نظرات

سپاه پاسداران طی بیانیه ای اعلام کرد:

درصورت عملی شدن تهدید منافع دشمن در هر نقطه دلخواه هدف قرار می گیرد.

  سپاه پاسداران طی بیانیه ای ضمن تمسک به منویات و فرامین فرماندهی کل قوا تأکید کرد که آمادگی دارد هرگونه تهدید عملی و حماقت احتمالی دشمنان را با پاسخ قاطع و جدی مواجه ساخته و با بهره گیری از ظرفیت بسیج جهان اسلام منافع آنان را در هر نقطه دلخواه مورد هدف قرار دهد.


به گزارش روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه ای با فصل الخطاب خواندن منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری بر ضرورت توجه به ارتقای وحدت و همدلی بین مسئولان نظام و هوشمندی و هوشیاری آحاد ملت ایران برابر نقشه ها و توطئه های شیطانی دشمنان انقلاب، بر آمادگی همه جانبه پاسداران انقلاب اسلامی برای رویارویی سخت با حماقت های احتمالی آمریکا و رژیم صهیونیستی تأکید کرد.
بر اساس این گزارش، در بخشی از این بیانیه آمده است: نگاه واقع بینانه و صحیح به روند وقایع و رخدادهای 32 سال گذشته نشان می دهد آنچه باعث سربلندی و حرکت موفق و رو به جلوی ملت ایران در پیگیری اهداف و آرمان های بلند انقلاب اسلامی و ناکامی و شکست های پی در پی دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی شده است همانا تمسک دائمی مسئولان و مردم به حبل المتین وحدت و همدلی حول محور ولایت فقیه بوده است.


برچسب‌ها: سیاسی