نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : چهارشنبه ٢۸ مهر ۱۳۸٩
نظرات

بالاخره بعد از مدت‌ها بحث و بررسی امروز (دوشنبه) مقامات دولتی اعلام کردند که واریز یارانه نقدی یارانه‌ها به حساب سرپرستان خانوار از فردا آغاز می‌شود. هر چند همچنان نسبت به اینکه این رقم ماهانه چقدر است، سکوت کرده‌اند اما گفته‌اند که به صورت علی‌الحساب فعلا 81 هزار تومان واریز می‌شود. دو خبر کوتاه و اصلی امروز درباره یارانه‌ها منتشر شد؛ ابتدا اینکه واریز یارانه نقدی از فردا(سه‌شنبه) در سه استان خراسان‌رضوی، شمالی و جنوبی آغاز خواهد شد و دوم که مهم‌تر هم بود واریز مبلغ 81 هزار تومان بود. 

ابتدا این سوال پیش آمد که این مبلغ برای چه مدتی است؟ یک یا دو ماه؟ که پاسخ این سوال را مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها این گونه داد که 81 هزار تومان به صورت علی‌الحساب به حساب هر نفر واریز می‌شود. بهروز مردای گفت: مبلغ 81 هزار تومان سرانه هر فرد به حساب خانوارها واریز می‌شود ولی هنوز مشخص نیست که این مبلغ برای چه مدتی است اما آنچه در مرحله اول به حساب خانوارها واریز می‌شود همین 81 هزار تومان است. به گزارش ایسنا، او گفت: 81 هزار تومان یارانه فردا به حساب خانوارهای سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی واریز می‌شود. مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها افزود: از فردا یارانه نقدی به حساب خانوارهای سه استان که سرپرستان خانوار شماره حساب بانکی اعلام کرده‌اند واریز خواهد شد و برای همه استان‌های کشور تا هفته اول آبان واریز می‌شود. وی گفت: مبلغ 81 هزار تومان سرانه هر فرد به حساب خانوارها واریز می‌شود ولی هنوز مشخص نیست که این مبلغ برای چه مدتی است اما آنچه در مرحله اول به حساب خانوارها واریز می شود همین 81 هزار تومان است.


نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : شنبه ٢٤ مهر ۱۳۸٩
نظرات

قطعه جاسوسی اطلاعات یک قطعه جدید ذخیره ساز اطلاعات در انتهای کابل کیبرد نصب می‌شود تا کلیه کلمات تایپ شده را در خود ذخیره نماید این قطعه بیشتر در دانشگاه‌ها، ادارات، کافی‌نت‌ها، نمایشگاه‌ها، هتل‌ها و فرودگاه‌ها استفاده می‌شود؛ بنابراین کسانی که در این مکان‌ها اطلاعات حساب بانکی خود را وارد می‌کنند، یا وارد سایت‌های مهم دیگر می‌شوند، باید بیشتر مراقب باشند.

این قطعه این امکان را دارد که پس از اینکه شما اطلاعات حساب بانکی را وارد کرده و کامپیوتر را ترک می‌کنید، به راحتی مجددا حساب شما را باز کرده و همه موجودی حساب شما را سرقت کند، زیرا همه کلماتی که تایپ کرده‌اید در این قطعه سیاه ذخیره شده است.

بنابراین پیش از استفاده از کامپیوتر در چنین اماکنی پشت کامپیوتر را چک کنید تا از عدم وجود چنین قطعه‌ای اطمینان حاصل نمایید. با این روش و بسیاری از روش‌های دیگر می‌توان اطلاعات حساب بانکی شما را در مکان‌های عمومی سرقت کرد؛ بنابراین تا جایی که ممکن است در مراکز عمومی حساب بانکی خود را چک نکنید. حتی محل کار شما!


برچسب‌ها: جنگ نرم
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : دوشنبه ۱٩ مهر ۱۳۸٩
نظرات

شهید بابایی

سریال «شوق پرواز» یدالله صمدی

سعید نیک‌پور، الهام حمیدی، ستاره اسکندری، افسانه بایگان بازیگران اصلی این مجموعه میباشند. مدیر عامل موسسه فرهنگی هنری شاهد خبر داد: مجموعه تلویزیونی «شوق پرواز» به کارگردانی یدالله صمدی با محوریت زندگی سرلشگر شهید عباس بابایی از 29 خرداد ماه ‌خورده است.

به گزارش ایسنا، ناصر دهقانی پوده گفت: پس از پایان یافتن مرحله پیش تولید و هم چنین عقد قرار داد و مشخص‌ شدن عوامل این مجموعه، کار تصویربرداری آن در ماه های گذشته آغاز گردید. دهقانی تصریح کرد: فرهاد توحیدی، حسین تراب نژاد و مهدی محمدیان نژاد نویسندگان این مجموعه بوده و با توجه به تعداد لوکیشن ها و حجم پروژه، تصویربرداری حدود شش ماه بطول می انجامد. مدیر عامل موسسه فرهنگی هنری شاهد افزود: لوکیشن های این مجموعه در شهر های قزوین، اصفهان، دزفول، بوشهر، مکه و یک کشور اروپایی است. وی درباره بازیگران اصلی این مجموعه تلویزیونی 13 قسمتی گفت: الهام حمیدی ،ستاره اسکندری،افسانه بایگان،سعید نیکپور،بهمن زرین پور ،مهران رجبی، مینا جعفر زاده و حسن جوهرچی از بازیگران اصلی این سریال هستند.

گفتنی است «شوق پرواز» روایت زندگی سرلشگر خلبان عباس بابایی معاون عملیات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است که پانزدهم مرداد ماه سال 1366 به هنگام بازگشت از یک ماموریت برون مرزی هدف گلوله ضد هوایی قرار گرفت و به درجه رفیع شهدات نائل آمد. مدیرعامل موسسه فرهنگی و هنری شاهد گفت: سریال شهید بابایی با عنوان «شوق پرواز» آبان ماه جاری آماده پخش می‌شود.