نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : یکشنبه ۳٠ مهر ۱۳٩۱
نظرات
شهردار ارومیه گفت: سه پروژه بزرگ پل قویون، ابوذر و مدرس روز سوم خرداد ماه سال 92 به بهره برداری کامل می رسند.
پل قویونمحمد حضرت پور در گفتگو با خبرنگار ما گفت: فاز دوم پروژه پل قویون نیز یازدهم آبان ماه و همزمان با عید غدیر به بهره برداری می رسد.
 وی با اشاره به اینکه کل پروژه پل قویون از 80 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است خاطر نشان کرد: سرجمع اعتبارات مورد نیاز برای این پروژه 700میلیارد ریال بوده است که تاکنون بیش از 500 میلیارد ریال آن هزینه شده است.
به گفته شهردار ارومیه از این 700 میلیارد ریال 280 میلیارد ریال آن برای آزادسازی اراضی اطراف آن هزینه شده است.
شهردار ارومیه با بیان اینکه پروژه تقاطع غیر همسطح میدان ابوذر نیز هم اکنون به خوبی در حال اجراست افزود: ساخت این پروژه از طریق اعتبارات ملی توسط راه و شهرسازی در قالب بزرگراه شهید کلانتری در حال احداث است و آزاد سازی اراضی اطراف آن نیز از سوی شهرداری انجام گرفته است.
حضرت پور همچنین در خصوص پروژه تقاطع غیر همسطح میدان مدرس نیز اعلام کرد: به زودی احداث این پروژه نیز کلنگ زنی می شود و بر اساس تعهدی که به شهروندان داده ایم در مدت 6 ماه به بهره برداری خواهد رسید.
وی تأکید کرد: این قول را به تمامی شهروندان می دهیم که هر سه پروژه یاد شده سوم خرداد سال 92 به بهره برداری کامل خواهند رسید.

برچسب‌ها: ارومیه
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : شنبه ٢٩ مهر ۱۳٩۱
نظرات
سومین گردهمایی خودروهای کلاسیک استان آذربایجان غربی به همت کمیته کلاسیک هیئت اتومبیل رانی و موتور سواری اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در شهرستان ارومیه و با همکاری پلیس راهور شهرستان ارومیه برگزار می گردد.
لذا از کلیه علاقه مندان به این سرمایه های تاریخی و پر ارزش دعوت می شود در روز جمعه 5 آبان 91 از ساعت 10 الی 13 در محوطه مجموعه ورزشی 6 هزار نفری الغدیر ارومیه جهت بازدید از این گردهمایی حضور یابند.

برچسب‌ها: ورزشی, ارومیه
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : شنبه ۸ مهر ۱۳٩۱
نظرات


میانمار /هولوکاست واقعی /دین و مذهب: نزیک به ۸۵ درصد مردم برمه بودائی، ۷ درصد مسلمان، ۴ درصد هندو و ۲ درصد مسیحی ‎هستند. ۲ درصد باقی‎مانده را نیز آیین‎‎های بودائی چینی، تائوئیسم، کنفوسیوسیسم و نیاکان‎پرستی تشکیل می‎دهند.

کشتار هر روزه فلسطینیان به‌دست شقی‌ترین مردمان روی زمین، کربلای شیعیان پاراچنار، کشتار فجیع مسلمانان سوری در الحوله و حمص و دمشق، انفجارهای پی در پی عراق و افغانستان، قحطی آب و غذا در سومالی، گازهای اشک‌آور و گلولههای پلاستیکی آل‌سعود که هر روز خرج شیعیان بحرین می‌شود، موشکهای آمریکایی و صهیونیستی که بر سر الحوثیهای یمن می‌بارد، حملات هوایی بی‌هدفی که هر روز بر سر مسلمانان افغانستان و پاکستان می‌ریزد و از قضا فقط غیرنظامیان و غیرطالبانیها را به خاک و خون می‌کشد و صدها جنایت دیگری که با هر روز زندگی مسلمانان عالم گره خورده؛ همه و همه برایمان تبدیل به عادت شده است!

انگار قرار است در هر ماه رمضان، شاهد یک فاجعه دیگر علیه مسلمانان باشیم. هنوز یادمان نرفته که سال گذشته، سومالی درگیر قحطی و خشکسالی بی‌سابقه‌ای شده بود و دفتر مقام معظم رهبری در همان روزهای ابتدایی ماه رمضان در پیامی خواستار کمک به مسلمانان این کشور شدند؛ «…منطقه شاخ آفریقا و خصوصا کشور مصیبت‌زده سومالی شاهد یکی از دردناک‌ترین بحرانهای انسانی است که بر اثر خشکسالی و بروز قحطی و در سکوت و بی‌توجهی نهادهای بین‌المللی، جان میلیونها مسلمان سومالیایی خصوصا زنان و کودکان در معرض تهدید قرار گرفته است. به همین منظور و با توجه به عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب برای کمک به قحطی‌زدگان سومالی، از ملت نوع‌دوست و مسلمان ایران دعوت می‌شود تا در این ماه رحمت و برکت به کمک ملت مسلمان سومالی شتافته و کمکهای نقدی و غیرنقدی خود را از طریق دستگاه‌های مسئول به‌دست مردم سومالی برسانند.»
این‌بار اما نوبت میانمار، کشوری دورافتاده از منطقه اسلامی خاورمیانه رسیده است؛ جایی که مسلمانانش در اقلیت‌اند و شیعیانش جمعیتی کوچک‌تر در میان اقلیت مسلمان. بی‌تردید این حرکات فجیع و ددمنشانه، جز در جهت استمرار سیاست اسلام‌ستیزی و محو جوامع اسلامی نیست. خشونت علیه مسلمانان در میانمار که با حمایت دولت این کشور انجام می‌شود و نادیده گرفته شدن این خشونت‌ها از جانب رسانه‌های جریان اصلی جهان، لزوم شناخت این کشور و مسلمانان آن را بیش از پیش آشکار می‌کند.


برچسب‌ها: