نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : یکشنبه ٢٢ اردیبهشت ۱۳٩٢
نظرات

انتخابات ریاست جمهوریروز گذشته ساعت 18 زمان ثبت‌ نام داوطلبان نامزدی برای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و با مشخص شدن افراد ثبت‌  نام‌ کننده، روند انتخابات ریاست‌  جمهوری یک مرحله دیگر را پشت سر گذاشت و به بسیاری از بحث‌ های مربوط به آمدن و نیامدن چهره‌ های شاخص و مطرح پایان داد و به اندازه خودش در شور آفرینی انتخابات نقش ایفا کرد. ثبت‌ نام‌ کنندگان از حیث چگونگی ورود به صحنه به سه دسته تقسیم می‌شوند: 1- کسانی که بدون هرگونه اعلام پیشین و رسانه‌ای و یا با حداقل کار رسانه‌ای با کم‌ترین سر و صدا در محل ثبت‌نام حضور یافتند و ثبت‌نام کردند. 2- افرادی که از مدت‌ها پیش صریحاً‌ اعلام کردند نامزد انتخابات می‌شوند و رسانه‌ها هم به وفور به شخصیت و دیدگاه‌های آن‌ها پرداختند و در زمان ثبت‌نام نیز به وعده داده‌شده عمل کردند. 3- اشخاصی که برنامه‌شان برای نامزدی انتخابات، مبهم و با اما و اگرهای برنامه‌ریزی شده همراه بود و با اینکه به شکل واضح و قطعی از آمدن سخن نمی‌گفتند؛ اما در فضای رسانه‌ای حضور فعال داشتند و در نهایت هم با همین مشی و منش در آخرین لحظات ثبت‌نام کردند.
آقای هاشمی و آقای مشائی جزو گروه سوم هستند. با اینکه حضور این دو نفر تا این مرحله نیز صحنه را به کلی دگرگون کرده و بازتاب‌های خارجی قابل‌توجهی داشته؛ اما معلوم نیست این روش حضور تا چه میزان مورد پسند مردم قرار گرفته و چقدر نظر مثبت آن‌ها را به خود جلب کرده و یا برعکس، چه طیفی از آن‌ها را ناخشنود ساخته است. پاسخ روشن و قطعی این پرسش با پایبندی کامل به قانون و رأی مردم معلوم می‌شود؛ بنابراین باید چند روزی منتظر ماند.

ثبت‌نام یا تبلیغ
  احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور، روز گذشته در اقدامی عجیب، با حضور در وزارت کشور و در نشست خبری مشترک با مشائی که برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری به وزارت کشور رفته بود، گفت: «برای تحقق نقش‌‌آفرینی مشائی در حماسه، سه روز روزه و ۱۴ هزار صلوات نذر کرده‌ام»! وی افزود: «امروز احساس وظیفه کردم و بعد از هشت سال مرخصی گرفتم تا در مقدمات حماسه بزرگ حضور داشته باشم! وی تصریح کرد: مشائی یعنی احمدی‌نژاد و احمدی‌نژاد یعنی مشائی»! پس از نشست خبری مشائی و احمدی‌نژاد، محمدحسن قدیری ابیانه برای نشست خبری پشت تریبون رفت. وی در ابتدای سخنانش در اعتراض به اقدام رئیس‌جمهور گفت: احمدی‌نژاد امروز با این حرکت، چهره واقعی خود را به ملت نشان داد. در همین هنگام، یکی از حامیان مشائی به روی صحنه رفت و در اعتراض به اظهارات قدیری ابیانه، تمام میکروفون‌ های تعبیه شده بر روی میز را به زمین ریخت و در ادامه، دقایقی هواداران مشائی و قدیری ابیانه به زد و خورد پرداختند. گفتنی است برگزار کننده و مجری انتخابات، به لحاظ قانونی و اخلاقی و شرعی برای جلوگیری از هرگونه شائبه‌ای، باید از  هر گونه حمایتی از نامزدها آن هم به این آشکاری خودداری کند، اما تعجب‌ برانگیز این است که چرا چرا عکس آن اتفاق افتاد!
استقبال از ثبت‌نام هاشمی رفسنجانی ...


برچسب‌ها: انتخابات
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : یکشنبه ٢٢ اردیبهشت ۱۳٩٢
نظرات

یکی از محورهای اصلی بیانات امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) در دیدار جمعی از بانوان فرهیخته کشور که دیروز انجام گرفت، گفتمان غرب و اسلام درباره زن بود. معظم‌له در این باره تأکید کردند: «به هیچ وجه نباید در مقابل گفتمان غرب درخصوص زن منفعل شد، بلکه باید گفتمان اسلام در مورد زن را به صورت تهاجمی و طلبکارانه مطرح کرد.»

زن
یکی از نکات دقیق این بحث «داشته‌ها و عرضه‌شده‌ها» است. به‌نظر می‌رسد، غرب طی سال‌های گذشته و به‌ویژه از دهه بیست به بعد، اندک اندک ذخایر و داشته‌هایش درباره زن را که از زمان رنسانس جمع‌آوری کرده بود، با اضافات و بازنگری‌ها و به‌روز کردن‌ها عرضه کرد و در دو سه دهه اخیر، آن را به اوج رساند و به‌نظر می‌رسد امروزه چندان حرف جدیدی برای ارائه ندارد. در اوج اجرای برنامه‌های تفکر غربی درباره زن به یکباره آن بخش از جامعه زنان غربی که جرئت کرده بودند به بیرون حصاری که تبلیغات برای آن‌ها کشیده بود، نگاهی بیندازند، متوجه شدند که در دوران مسخ‌شدگی زن به‌سر می‌برند. با اینکه فهم و احساس آن‌ها در شناخت مسئله درست بود؛ اما اقدام کسانی که باعنوان نجات زن و احقاق حقوقش صورت گرفت کاملاً اشتباه بود و با طرح مکتب «فمینیسم»، جریان تاریخی زن را به ورطه دیگری از تباهی سوق دادند. در چنین وضعیتی که زنان غربی با آگاهی از آنچه که طمع سرمایه‌داری غرب بر سرشان آورده، در ناامیدی به‌سر می‌برند و چشم انتظار از راه رسیدن یک ناجی هستند، طرح صحیح گفتمان اسلام درباره زن، فرصتی برای بازشناساندن ارزش‌های والای اسلامی و تغییر مسیر زندگی زن غربی و رهایی وی از چنگال و بند تفکرات صرفاً‌ مادی و سودجو است.


نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : یکشنبه ٢٢ اردیبهشت ۱۳٩٢
نظرات

همایش «جامعه قرآنی، بصیرت؛ رسالت‌ها و آسیب‌ها»

رحیم پور تزغدیرحیم‌پور ازغدی: نباید به اشرافی گراها و افرادی که وحدت جامعه را به هم می زنند رای داد

خبرگزاری تسنیم: رحیم‎پور ازغدی با اشاره به این که مسئول حکومت، باید در برابر اشتباهاتش از مردم عذرخواهی کند، گفت: باندبازها و طاغوتی‌ها حق حکومت بر مردم ندارند و به افرادی که برهم‌زننده وحدت جامعه هستند، رأی ندهید.
 

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، همایش «جامعه قرآنی، بصیرت، رسالت‌ها و آسیب‌ها امروز 22 اردیبهشت‌ماه با حضور حجت‌الاسلام حمید محمدی معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسن رحیم‌پور ازغدی، حجت‌الاسلام محمدی نماینده ولی‌فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و جمعی از اساتید قرآن و فعالان قرآنی در سالن «بصیرت» لانه جاسوسی برگزار شد.

رحیم پور ازغدی در این همایش در توضیح تطبیقات قرآن با مسائل روز جامعه گفت: امروزه دو شیوه غلط مواجهه با قرآن مرسوم شده که آسیب‌های فراوانی به جامعه وارد می‌کندک شیوه اولی که مرسوم شده، استفاده ابزاری از قران برای تأمین منافع احزاب و گروه‌ها است که همیشه در تاریخ اتفاق می‌افتد. برخورد گزینشی با قرآن و سنت، نادیده گرفتن برخی آیات، برجسته کردن آیاتی دیگر که توهین و خیانت به قرآن و شعور دینی محسوب می‌شود.

وی در ادامه سخنان خود عنوان  کرد: برای مثال اشعری فقط مجموعه‌ای از آیات خاص را مد نظر قرار می‌دهد، معتزله آیاتی دیگر و در حوزه فقه و اخلاق نیز افرادی هستند که زوایای خاصی از آیات  مد نظر خود را برجسته کرده و برخی ابعاد دیگر را نادیده می‌گیرند. هر کسی هم مخالف این روش نیست چون هر کسی پای این سفره می‌نشیند نفعی می‌برد؛ برخورد جامع‌گرا و فهم بی‌غرض آیات قرآن کار سختی است برخی افراد آیات را به نحوی تفسیر می کنند که به نفع‌شان باشد و خود را موجه و مشروع جلوه دهند. برخی قرآن را تکه تکه می‌کنند و گزینشی آن را می‌خوانند این یکی از فتنه‌های روزگار است که قرآن را به خاطر استجابت خدا و رسول خدا نمی‌خوانند و تنها منافع خود را در نظر می‌گیرند. 


برچسب‌ها: انتخابات
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳٩٢
نظرات

بر اساس مصوبه دولت در خصوص مالیات مسکن مهر به ازای هر واحد مسکن حداکثر ۳ میلیون ریال مالیات برای یک بار گرفته می‌شود.

مسکن مهر به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران مصوبه هیات وزیران درباره تعرفه بیمه تأمین اجتماعی برای هر مترمربع مسکن مهر با امضای محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شد.
 
تصویب‌نامه در خصوص تعرفه بیمه تأمین اجتماعی برای هر مترمربع مسکن مهر به وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت راه و شهرسازی و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور ابلاغ شد.
 
هیئت وزیران در جلسه مورخ 4اردیبهشت1392 به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب نمود:
 
1ـ تعرفه بیمه تأمین اجتماعی برای هر مترمربع مسکن مهر از تاریخ 1/1/1388 در پروژه‌های تفاهم نامه سه جانبه با سازندگان و تعاونی‌ها و پیمانکاران فرعی طرف قرارداد (52000) ریال تعیین و برای یک بار اخذ می‌شود. سازمان تأمین اجتماعی بیمه دیگری از پروژه‌های مسکن مهر دریافت نمی‌نماید و پس از دریافت کل این مبلغ موظف است ظرف مدت بیست روز نسبت به صدور مفاصا حساب اقدام نماید.
 
2ـ میزان مالیات پروژه‌های مسکن مهر بابت هر واحد مسکن مهر از تاریخ 1/1/1388 در پروژه‌های تفاهم نامه سه جانبه با سازندگان و تعاونی‌ها و پیمانکاران فرعی طرف قرارداد با آن‌ها با هر نوع قرارداد و با معرفی وزارت راه و شهرسازی حداکثر سه میلیون ریال برای هر واحد تعیین می‌شود و هیچ‌گونه مالیات دیگری به غیر از مالیات بر ارزش افزوده بابت خرید مصالح به این پروژه‌ها تعلق نمی‌گیرد.
 
معاون اول رئیس‎جمهور ـ محمدرضا رحیمی

نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳٩٢
نظرات

حجت الاسلام کیومرزی  مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی آذربایجان غربی  از جعل و سوء استفاده از عنوان این نهاد توسط یکی از سخنرانان همایش حماسه حضور با حضور احمدی نژاد و مشائی در جریان سفر به ارومیه خبر داد.

حجت الاسلام غلامرضا کیومرزی در گفت و گو با عصرایران اعلام کرد: در مورخ 15.2.92 در همایش حماسه حضور که با حضور رییس جمهور در سالن همایشهای اداره برق استان برگزار گردید ، مجری برنامه , از فردی به نام مصطفی غفارزاده به عنوان مشاور یا مدیر فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی آذربایجان غربی , دعوت به سخنرانی نمود.

حجت الاسلام غلامرضا کیومرزی در ادامه گفتگو اظهار داشت فرد موصوف در سخنانش پس از خیر مقدم به رییس جمهور محترم , نسبت به تعریف و تمجید از آقای مشائی نموده و جمع حاضر را برای رای دادن به ایشان ترغیب می نمود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد فارغ از محتوا و موضوع سخنرانی فرد فوق الذکر ، جعل عنوان و استفاده از آن و نسبت دادن آن توسط نامبرده به نهاد مقام معظم رهبری , جرم بوده و این نهاد پیگیری قانونی موضوع از مراجع ذیصلاح را بر خود محفوظ می داند.


برچسب‌ها: سیاسی
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : سه‌شنبه ۱٧ اردیبهشت ۱۳٩٢
نظرات

برگزاری آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی در 19 و 20 اردیبهشت ماه

مهری سویزی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان گفت:  توزیع کارت ورود به جلسه آزمون‌های ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی از 14/2/92 آغاز شده است و دانش آموزان شرکت کننده در این آزمون ها می توانند با مراجعه به سایت ادارات کل آموزش و پرورش استانها نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه اقدام کنند.

وی ادامه داد: دانش آموزان تا یک روز قبل از برگزاری آزمون یعنی تا فردا  چهارشنبه 18/2/1392 ، فرصت دارند که کارت خود را دریافت کنند. و جهت کسب اطلاع بیشتر درخصوص تمدید مهلت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون می توانند به ادارات کل استان ها مراجعه نمایند.

خانم سویزی اضافه کرد: اگر احیاناً در کارتی، اشتباهی رخ داده بود، دانش آموز می تواند به اداره سنجش آموزش و پرورش منطقه خود مراجعه کرده و رفع نقص کند.

آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) و نمونه دولتی اول راهنمایی، اول دبیرستان و هنرستانی‌ها به صورت یکپارچه در روزهای پنجشنبه 19 اردیبهشت(آزمون ورودی دبیرستان ها و هنرستان ها)و جمعه 20 اردیبهشت (آزمون ورودی دوره راهنمایی تحصیلی) به طور همزمان و رأس ساعت 9 صبح در حوزه‌های امتحانی سراسر کشور برگزار خواهد شد

مرکز ملی پخش استعدادهای درخشان


برچسب‌ها: دانش
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : پنجشنبه ۱٢ اردیبهشت ۱۳٩٢
نظرات

همایش انتخاباتی دیگری در راه است!
 سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در نظر دارد از تاریخ 8 الی 10 خردادماه مراسمی را با عنوان ستاد تشکیلات سفرهای تابستانی با حضور ده هزار نفر از عوامل مختلف در منطقه آزاد کیش برگزار کند.

همایش انتخاباتی

 

هزینه تهیه بلیط هواپیما برای این افراد بر عهده سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است و همچنین هزینه اقامت صبحانه، نهار و شام بر عهده منطقه آزاد کیش خواهد بود. همچنین مقرر شده طی برگزاری این مراسم سه روزه، بخش اعظم هتل‌های کیش رزرو شود تا در اختیار این نشست‌ها قرار گیرد. ارزیابی‌ها حکایت از آن دارد که با احتساب هزینه پرواز (رفت و برگشت)، اقامت سه روزه همراه با پذیرایی و هدایا برای ده هزار نفر و نیز خرج‌های جانبی، هزینه هنگفت چندین میلیاردی در ماه‌های پایانی دولت دهم به مجموعه نظام تحمیل شود!

ناظران سیاسی و اقتصادی معتقدند که همایش‌هایی از این دست می‌تواند فرصتی برای حلقه خاص باشد تا شعارهای انتخاباتی، تجهیز منابع و افراد و حامیان سیاسی و اقتصادی و نامزد مورد نظر خود را مطرح کند.

لینک های مرتبط :

دومین همایش انتخاباتی جریان انحراف

بیت المال دوباره شرمنده می شود/همایش های پرخرج در آستانه انتخابات از جیب نظام

همایش های پرخرج در آستانه انتخابات از جیب نظام

همایش های پرخرج در آستانه انتخابات از جیب نظام چه هدفی را دنبال می کند؟


برچسب‌ها: گردشگری, سیاسی
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳٩٢
نظرات
روز زن

برچسب‌ها: عکس
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : دوشنبه ٩ اردیبهشت ۱۳٩٢
نظرات

 


جوانمردی در صحرایی می گذشت . سنگی را دید که به سان قطره های باران پیوسته ازو همی چکید . ساعتی در آن نظر می کرد ... رب العالمین از کرامت آن دوست سنگ را به آواز آورد .


سنگ گفت : هزاران سال است که خداوند مرا بیافرید و از بیم قهر او و سیاست خشم او چنین می ترسم و اشک حسرت همی ریزم ...
آن جوانمرد گفت : بار خدایا ! این سنگ را ایمن گردان . جوانمرد برفت ، چون باز آمد همچنان قطره ها می ریخت . در دل او افتاد که مگر ایمن نگشت از قهر خدا !

سنگ به آواز آمد که : ای جوانمرد ! مرا ایمن کرد ، اما در اول اشک همی ریختم از حیرت و بیم عقوبت و اکنون همی ریزم از ناز و رحمت


برچسب‌ها: داستان واقعی
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : شنبه ٧ اردیبهشت ۱۳٩٢
نظرات

ویژگی های رئیس جمهور مطلوب از دیدگاه رهبر انقلاب :

ایشان "دارا بودن روحیه مقاوم، برخورداری از تدبیر، روزمره فکر نکردن در مسائل اقتصادی، توجه به سیاستهای اقتصاد مقاومتی، تکیه کردن بر نظرات کارشناسی، تهذیب اخلاقی و نپرداختن به حواشی" را از جمله خصوصیات رییس جمهور مطلوب ذکر کردند.

رهبر انقلاب امروز شنبه در دیدار با جمعی از کارگران با ایشان در حسینیه امام خمینی تهران سخنرانی کردند که مهمترین بخش های آن به این شرح است:


- ملت و مسئولان اول باید ضعفها را بشناسند و بعد آنها را برطرف کنند.
- در همه برنامه ریزی ها باید زندگی و معیشت طبقات ضعیف مورد توجه قرار گیرد.
- از همه مردم ایران درخواست می کنم بروید به سمت مصرف تولیدات داخلی.
- ساز و کار انتخابات در ایران بسیار مستحکم است.
- اعتراضاتی که در گوشه و کنار می شود واقعا بی جاست.
- تشخیص شورای نگهبان، تشخیص انسانهای عادل و بصیر نسبت به صلاحیت هاست.
- "دارا بودن روحیه مقاوم، برخورداری از تدبیر، روزمره فکر نکردن در مسائل اقتصادی، توجه به سیاستهای اقتصاد مقاومتی، تکیه کردن بر نظرات کارشناسی، تهذیب اخلاقی و نپرداختن به حواشی" از جمله خصوصیات رییس جمهور مطلوب است.
- نمونه باارزش حماسه سیاسی، انتخابات است که در وقت مقرر انجام خواهد گرفت.
-  کسانی که داوطلب (انتخابات ریاست جمهوری) می شوند در محاسبات خود اشتباه نکنند و بدانند که عرصه مدیریت اجرایی کشور یعنی چه.

       


نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : دوشنبه ٢ اردیبهشت ۱۳٩٢
نظرات

جام زرین حسنلو یکی از مشهورترین اشیاء تاریخی کشور به شمار میآید که در سال 1336 در کاوشهای باستان شناسی تپه ای تاریخی به همین نام در دشت سلدوز در نقده به دست آمد ،این اثر ۲۱ سانتی متر بلندی، ۲۵ سانتی متر قطر و ۹۵۰ گرم وزن دارد.

 این جام در میان آوارهای ساختمان سوخته  موسوم به I غربی، بخشی از مجموعه معماری دوره چهارم حسنلو در تپه مرکزی یافت شد. این ظرف که در کنار استخوانهای دست فردی قرار داشت که در زمان فروریزی ساختمان در سالهای پایانی قرن 9 قبل از میلاد، به همراه ظرفی در حال فرار بود، تقریباً حدود 2800 سال بعد از آن حادثه توسط،  باستان شناس امریکایی ، رابرت دایسون کشف می شود. این یافته، اثری بی بدیل و گرانمایه از هنرمندی طلاکاران باستان و همزمان تصویر گر حد اعلای مهارت فنی و طیف گسترده ای از موتیف های تزیینی بود و کلیدی برای فهم سنتهای مذهبی و اساطیری این محوطه می باشد، این جام به همراه اسکلت های سه مرد یافت شده است.که همگی در اتاق جنوب شرقی، اتاق 9 ساختمان سوخته I غربی میان لایة ضخیمی از نخاله های سوخته در قسمت پایین و انبوهی از آوارها در قسمت بالا گرفتار شده بودند . از این 3 نفر، فردی که در پیشاپیش دو نفر دیگر بود، شمشیری آهنی و خنجری با دسته طلایی با خود داشت، نفر دوم که جام در دست راست وی بود، ساعد بندی پوشیده بود که  گواه آن ردیفهای متعددی از دگمه های برنزی است، فرد سوم نیز حامل یک گرز ستاره ای شکل، خنجر و شمشیر بود.

محققان تاکنون نتوانسته اند از روی دگمه ها یا سلاحهای یافت شده مشخص سازند که این سه فرد در زمان آتش سوزی حسنلو از مهاجمان محوطه بودند یا از مدافعان محلی، به سبب آنکه این جام پیش از یافت شدن له شده بود، بازسازی دقیق فرم اولیه آن دشوار است. از ابعاد پایه و لبه این جام به وضوح می توان گفت دیواره های آن در اصل اندکی زاویه دار بود. این جام از داخل به صورت نیمه برجسته گوژ کاری شده و سپس بر روی سطح خارجی آن قلم زنی صورت گرفته و برروی پایه و دیواره های آن دسته ای از تصاویر در قالب شمایل اجرا شده اند. کسانیکه این جام طلا را به طور کامل مطالعه کرده اند معتقد هستند که اثر کاملاً خیره کننده ای است، نه به خاطر این که یک کار بزرگ هنری است، زیرا بیش از حد پرکار بوده و فاقد یک ترکیب مجلل  می باشد. نقشها به وسیلة یک نوار دو تسمه ای در بالا ویک تک تسمه ای در پایین محدود شده اند، صحنه ها بنابر اهمیتشان در یک یا دو ردیف که تنها با خط زمینة فرضی تقسیم شده اند ترکیب یافته اند.

 

برچسب‌ها: گردشگری