نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳٩٢
نظرات

 

علائم استاندارد جهت نگهداری از پوشاک

 

این علائم غالباً در قسمت داخلی لباس و روی یک قطعه پارچه کوچک چاپ شده و در یکی از درزهای آن دوخته شده است...

 


این علائم غالباً در قسمت داخلی لباس و روی یک قطعه پارچه کوچک چاپ شده و در یکی از درزهای آن دوخته شده است. این قطعه را هرگز جدا نکنید و لباس را مطابق دستورالعمل نوشته شده بر روی آن بشوئید و به هشدارهای آن توجه کامل نمایید. توضیحات مربوط به هر یک از علائم جدول بالا:
الف) علائم مربوط به برنامه شست وشو با ماشین:
1. شست و شوی معمولی یا نرمال
2. شست و شوی الیاف مصنوعی، ضد چروک
3. شست و شوی لباس های پشمی / با دور آرام و آهسته
4. شست و شو فقط با دست
علائم هشدار دهنده:
5. شست و شو نشود!
6. چلانده نشود!


برچسب‌ها: دانش
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : پنجشنبه ٢٧ تیر ۱۳٩٢
نظرات

مصرف سوپ، مایعات از دست رفته بدن در طول روز را جبران می کند و سیستم گوارشی را برای هضم بقیه غذاها آماده می کند.

به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران،در ماه مبارک رمضان یکی از غذاهایی که در سفره افطار دیده می شود سوپ است. سوپ دارای خواص زیادی است. مصرف سوپ، مایعات از دست رفته بدن در طول روز را جبران می کند و سیستم گوارشی را برای هضم بقیه غذاها آماده می کند. سوپ منبع غنی ویتامین، مواد معدنی و مغذی است که برای بدن به ویژه در ماه مبارک لازم است.


خواص سوپ:

* مصرف سوپ پس از ساعت ها روزه داری، معده را گرم می کند و مانع از نفخ یا هر نوع ناراحتی گوارشی می شود.

* سوپ غنی از  آب است که برای سلول های بدن و شادابی و سلامت پوست مفید است.

* سوپ از مواد مغذی مختلفی مانند سبزیجات، گوشت، مرغ، گیاهان بنشنی و برنج تهیه می شود و غذای مغذی به حساب می آید. روش پخت سالم سوپ، باعث حفظ ارزش غذایی آن و حفظ ویتامین ها، ماده مغذی و پروتئین ها می شود.

* سوپ سرشار از فیبر است (ازجمله سوپ سبزیجات و غلات) که به عملکرد سیستم گوارشی کمک می کند و میزان نفخ و یبوست را نیز کاهش می دهد.

* طعم خوبی دارد و به آسانی جویده و قورت داده می شود. ازاین رو غذای مناسبی برای کودکان و سالمندان است.

* احساس سیری ایجاد می کند. در نتیجه می توانید میزان مصرف غذا را کنترل کنید و هنگام افطار وعده های کوچک تر بخورید.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


برچسب‌ها: دانش
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : پنجشنبه ٢٧ تیر ۱۳٩٢
نظرات

جشنواره وبلاگ نویسی حماسه سایبری در سطح عموم وبلاگ نویسان کشوری برگزار میشود و شرکت برای عموم مردم آزاد می باشد.

موضوع جشنواره آزاد بوده و در هر بخش فرهنگی و سیاسی و ... می توانند شرکت کنند ولی حدال امکان در مورد موارد زیر نیز مطلب نوشته شود:
نقش ولایت در جامعه - حماسه ی سیاسی و شور حضور - حماسه ی اقتصادی و حمایت از تولید ملی - فعالیت های دانشگاهی -بصیرت افزایی - نقد و هدایت فعالیت های فرهنگی و هنری و اجتماعی .

معرفی آثار و ثبت نام حداکثر تا تاریخ 92/06/15 از طریق وبلاگ www.urmavi.mihanblog.com امکان پذیر است .

 


برچسب‌ها: جنگ نرم
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : سه‌شنبه ٢٥ تیر ۱۳٩٢
نظرات

در شهر اسلامی رانت‌خواری، ویژه‌خواری، رشوه در ادارات و باندبازی جایی ندارد.

حسن رحیم پور ازغدیحسن رحیم پورازغدی در همایش شاخص‌های شهر اسلامی در محل تالار نور مشهد اظهار کرد: مدیریت شهر اسلامی یعنی اینکه هیچ تفکیکی میان مذهب و دیگر مسائل شهر چون سیاحت و تجارت وجود نداشته باشد.

وی افزود: این مسئله که به زیارت با عنوان جزیی منفک از دیگر مسائل در مدیریت شهر اسلامی نگاه شود و مدیریت اسلامی شهر را مسئله‌ای جدا از مدیریت اقتصاد و یا سیاحت و گردشگری در شهر بدانیم نیز نه تنها مقابله با سکولار نبوده بلکه خود نیز نوعی سکولار به‌شمار می‌رود.

* ضرورت حذف نگاه سکولار در مدیریت شهر اسلامی

رحیم‌پورازغدی با بیان اینکه در یک شهر اسلامی تمام مسائل اعم از سیاحت، تجارت، گردشگری، بهداشت و دیگر مسائل باید تحت تاثیر مذهب و دین باشد، گفت: رویکرد سکولار در مدیریت شهر اسلامی این است که مسائلی غیر از زیارت با دین و مذهب هیچ ارتباطی نداشته باشد و این مسئله باید به شدت در مدیریت شهر اسلامی مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: برخی معماری‌های سطح شهر پیام‌های اخلاقی و تربیتی داشته و برخی دیگر پیام غفلت را برای شهروندان به همراه دارد؛ مسئله مهم این است که در یک شهر اسلامی باید معماری سرشار از پیام‌های اخلاقی و معنوی باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ عدالت، معنویت، عقلانیت و گسترش توحید عملی را لازمه مدیریت شهر اسلامی دانست و افزود: در شهر اسلامی رانت‌خواری، ویژه‌خواری، رشوه در ادارات و باندبازی جایی ندارد.

وی اصلاح روابط انسانی را مهم‌ترین شاخصه در مدیریت شهر اسلامی توصیف کرد و ادامه داد: در شهری که به حقوق شهروندان احترام گذاشته شود یک گام ترقی کرده و به شهر اسلامی نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود.

* آرامش وجه غالب در یک شهر اسلامی است

وی با تاکید براینکه در یک شهر اسلامی آرامش و طمانینه وجه غالب است، گفت: در آیات قرآن کریم و روایات به طور مکرر ذکر شده که در ذات فرد مومن و خانواده باایمان و همچنین جامعه دینی، استرس و خشونت هیچ جایی ندارند و همواره آرامش بر آنان حاکم است؛ آرامش و تنش‌زدایی نیز یکی دیگر از شاخصه‌های شهر اسلامی بشمار می رود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی حسن ظن را یکی از ویژگی‌های مطرح در مدیریت شهر اسلامی یاد کرد و اذعان داشت: حسن ظن در مدیریت شهر اسلامی با عنوان یک ارزش و سوءظن با عنوان یک ضدارزش محسوب شده و در یک شهر اسلامی باید به تقویت حسن ظن و کاهش بدبینی‌ها بپردازیم.

* شهر اسلامی شادی انسانی و متعادل می‌خواهد نه شادی غفلت

رحیم‌پورازغدی تصریح کرد: یکی از تعابیر نادرست در تعریف شهر اسلامی این است که شادی در یک شهر اسلامی جایی ندارد؛ باید بدانیم که در یک شهر اسلامی شور و نشاط و شادی لازمه‌های ضروری بوده و البته مراد از آن، شادی انسانی بوده نه شادی غفلت.

وی یادآور شد: باید در مدیریت شهر اسلامی شادی انسانی را جایگزین شادی غفلت کنیم؛ سرور و شادی معتدل باید ایجاد نشاط و تکاپو باید در یک شهر اسلامی وجود داشته باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی مرتفع ساختن آسیب‌های اجتماعی را یکی از وظایف مهم شورای شهر در یک شهر اسلامی توصیف کرد و اذعان داشت: مسائلی چون طلاق، ازدواج‌های دیرهنگام، مسکن و بیمه باید در یک شهر اسلامی توسط شورای شهر به آن پرداخته شود.

* شورای شهر باید پایبند به قوانین و ساختارها باشند

رحیم‌پورازغدی خاطرنشان کرد: شورای شهر باید پایبند به قوانین و ساختارها باشند، همچنین پرداختن به مسئله مهم تولید یکی دیگر از شاخصه‌های مدیریت اسلامی شهر است.

وی افزود: در یک شهر اسلامی حتی تبلیغات و آگهی‌ها نیز باید درآمیخته با دین و مذهب باشد و اگر این مسئله نیز منفک از دین باشد نوعی سکولار را در خود به همراه دارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی امنیت را یکی از مهم‌ترین مختصات شهر اسلامی توصیف کرد و گفت: در مدیریت شهر اسلامی باید به دنبال ایجاد رفاه متعادل برای شهروندان یک شهر اسلامی باشیم.


نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : جمعه ٢۱ تیر ۱۳٩٢
نظرات
وزارت اطلاعات در تازه ترین توصیه های حفاظتی خود،شهروندان را هنگام استفاده از تلفن، رایانه و اینترنت دعوت به رعایت برخی کرد.

توصیه های امنیتیبه گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، سایت وزارت اطلاعات در تازه ترین توصیه های حفاظتی خود، شهروندان را هنگام استفاده از تلفن، رایانه و اینترنت دعوت به رعایت برخی نکات به شرح زیر کرد:

 توصیه های حفاظتی در استفاده از تلفن:

1- هرگز تلفن همراه خود را در اختیار دیگران قرار ندهید.

سیم کارت تلفن همراه به‏ راحتی قابل کپی‌برداری بوده و دیگری به‏ راحتی می‏‌تواند از سیم‌کارت و هم‏چنین اطلاعات ذخیره شده در آن (‌شماره‏‌های ذخیره شده، ‌پیغام‏‌ها، قرارها و ... ) کپی‌برداری نماید.

از آ‌ن‏‌جا که اطلاعات ذخیره شده در دستگاه تلفن همراه، بخشی در حافظه دستگاه قرار می‏‌گیرد، باید همواره هنگام تعویض و فروش یا ‏‏‏‏تعمیر گوشی تلفن همراه، اطلاعات ذخیره شده در حافظه گوشی را پاک نمایید.

2- هرگز از تلفن همراه افراد ناشناس برای برقراری ارتباط خود استفاده نکنید.

در بعضی مواقع ممکن است شما نیاز فوری به برقراری تماس تلفنی داشته ولی چون دستگاه تلفن خود را در اختیار نداشته یا امکان تماس با آن وجود ندارد، ممکن است از تلفن همراه دیگران استفاده کنید. از آن‌جا که شماره تماس در حافظه تلفن همراه او ثبت می‏‏‌گردد؛ لذا از تلفن‌های عمومی مخابرات استفاده کنید، یا از تلفن همراه افراد مطمئن، کسبه‌های ثابت و ... استفاده نموده و حتی‏‌المقدور پس از تماس، شماره را حذف نمایید.

3- هرگز به مکالمات تلفنی افراد ناشناس اعتماد نکنید.

یکی از سریع‏‌ترین و ارزان‏ترین روش‌های جمع‌آوری اطلاعات تخلیه تلفنی است که برخی افراد با تقلید صدا، غصب عنوان مراکز دولتی و موجه، پوشش‌های شغلی مختلف و ترفندهای بسیار جالبی اقدام به کسب اطلاعات از دیگران می‏‏‌نمایند. مواظب باشید، حتی برخی افراد حرفه‌ای نیز ممکن است فریب خورده و ناخواسته اطلاعات ارزشمندی را در اختیار تماس گیرنده قرار ‏دهد.

4- هرگز منوی «بلوتوث» تلفن همراه را در حالت فعال قرار ندهید.

یکی از امکانات انتقال اطلاعات به‏ صورت بی‌سیم استفاده سیستم «بلوتوث» می‏‌باشد. گوشی‏‌های جدید تلفن همراه دارای این قابلیت بوده و از این طریق اطلاعات خود را مبادله می‏‏‌کنند. در صورت فعال بودن این قابلیت در تلفن همراه، افراد ناشناس تا فاصله 50 متری از شما می‏‌توانند از اطلاعات دستگاه تلفن همراه شما بهره‌برداری کرده یا ‏‏‏‏با ارسال ویروس گوشی شما را دچار مشکل کنند.


برچسب‌ها: جنگ نرم
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : پنجشنبه ٢٠ تیر ۱۳٩٢
نظرات

به مناسبت سالگرد کودتای آمریکایی نقاب

آمریکایی‌ها اجرای کودتا را برای از بین بردن نظام جمهوری اسلامی ایران در اولویت قرار دادند، زیرا در صورت موفقیت کودتا نیازی به تهاجم نظامی رژیم بعث عراق نبود.

 

به گزارش خبرنگار دفاعی- امنیتی باشگاه خبرنگاران، در ابتدای انقلاب اسلامی، منافقین و چپ‌های آمریکایی شعار انحلال ارتش را سر می‌دادند که با درایت و هوشمندی " امام خمینی" (ره) خنثی شد.

جریان ضد انقلابی درون ارتش

محمد درودیان در کتاب " آغاز تا پایان" می‌نویسد: « ارتش با مشکلات اساسی که بسیاری از آن‌ها ریشه در "ساختار" ، "هویت" ،"آموزش" و "فرماندهی و کنترل" داشت، برای انتقال از یک ارتش طاغوتی به ارتش اسلامی دست و پنجه نرم می‌کرد.

این روند همچنان ادامه یافت و حتی جریان ضد انقلابی در درون ارتش برای اعاده وضعیت پیشین، کودتای آمریکایی " نقاب" را در پایگاه هوایی شهید نوژه همدان در تیر ماه 1359 و تنها 50 روز قبل از آغاز تجاوز دشمن، سازماندهی کرد.»

هاشمی رفسنجانی در تشریح وضعیت ایران در آن زمان می‌گوید: " ما هنوز مشغول تصفیه ارتش بودیم و افراد ارتش فرار کرده و بسیاری از آن‌ها محبوس بودند و جای کارشناسان آمریکایی را که از ایران رفته بودند، کسی نگرفته بود. تعداد بسیاری از قراردادهای تسلیحاتی که مکمل قدرت ارتش بود در همان روزهای قبل از انقلاب توسط بختیار لغو شده بود و بسیاری از امکانات ما بدون پشتیبانی مانده بود و نیروی نظامی دیگر نیز هنوز در ایران شکل نگرفته بود."


برچسب‌ها:
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : سه‌شنبه ۱۸ تیر ۱۳٩٢
نظرات

رهبر معظم انقلاب چه توصیه‌هایی به آیت‌الله هاشمی، خاتمی و احمدی‌نژاد داشتند؟

حضرت‌ آیت‌الله‌ خامنه‌ای‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامی‌ در مراسم‌ تنفیذ روسای جمهور، توصیه‌های ارزشمند و مدبرانه‌ای به منتخبان ملت به عنوان سکانداران قوه مجریه داشتند.

به گزارش خبرنگار دولت باشگاه خبرنگاران، طبق بند نهم اصل ۱۱۰ قانون اساسی، تنفیذ حکم ریاست‌جمهوری پس از انتخاب مردم از جمله وظایف و اختیارات مقام معظم رهبری است.

براساس قانون پس از اینکه اکثریت مردم در انتخابات به یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری رای داده و وی را به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب کردند، بعد از تأیید صحت انتخابات از طرف شورای نگهبان یک مرحله‌ دیگری هم وجود دارد و آن تنفیذ حکم ریاست جمهوری توسط ولی‌فقیه پس از انتخاب مردم است.

مراسم تنفیذ حکم یازدهمین دوره ریاست جمهوری، روز ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ در حضور مقام معظم رهبری و طبق سنت همه ساله در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد که در این مراسم محمود احمدی‌نژاد به عنوان رئیس‌جمهور سابق، روسای دیگر قوا و مقامات لشکری و کشوری حضور خواهند داشت.

در این گزارش به مهم‌ترین محورهای سخنان رهبر معظم انقلاب در مراسم‌ تنفیذ حکم روسای جمهور گذشته می‌پردازیم:

** 5 مرداد 72 و مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

حضرت‌ آیت‌الله‌ خامنه‌ای‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامی‌ روز 5 مرداد سال 72 حکم‌ ریاست‌ جمهوری‌ آیت‌الله هاشمی‌‌رفسنجانی‌ رئیس‌‌جمهور منتخب‌ ملت‌ ایران‌ را تنفیذ کردند.

** کسانی‌ که‌ مسئولیتی‌ را در هر بخشی‌ از کشور پذیرفته‌اند باید دقیقا مجری‌ سیاست‌های‌ مشخص‌ نظام‌ باشند**


رهبر معظم انقلاب‌ اسلامی‌ در بیاناتشان در این مراسم از آمادگی‌، استعداد و تعهد برای‌ انجام‌ کار براساس‌ سیاست‌های‌ کلی‌ کشور بعنوان‌ یکی‌ از ویژگی‌های‌ لازم‌ برای‌ مدیریت‌ صالح‌ نام‌ برده و فرمودند: کسانی‌ که‌ مسئولیتی‌ را در هر بخشی‌ از کشور پذیرفته‌اند باید دقیقا مجری‌ سیاست‌های‌ مشخص‌ نظام‌ باشند و مسئولیت‌ خود را در جهت‌ همان‌ سیاست‌ها به‌ پیش‌ برند.

مقام‌ معظم‌ رهبری‌ در سخنانشان‌ با اشاره‌ به‌ ویژگی‌ها و شرایط لازم‌ برای‌ مسئولان‌ و مدیران‌ اجرایی‌ کشور فرمودند: سستی‌، سهل‌انگاری‌ و کار را بدست‌ حوادث‌ و قضا و قدر سپردن‌، اولین‌ بلایی‌ است‌ که‌ یک‌ مدیر را از صلاحیت‌ کافی‌ و لازم‌ ساقط می‌کند لذا جدی‌ بودن‌ در کار و آرام‌ نداشتن‌ برای‌ انجام‌ آن‌ و نیز احساس‌ مسئولیت‌ برای‌ اصل‌ مسئولیت‌ و وظیفه‌، لازمه‌ کفایت‌ و لیاقت‌ برای‌ مسئولیت‌پذیری‌ است‌.


برچسب‌ها: سیاسی
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : دوشنبه ۱٠ تیر ۱۳٩٢
نظرات
براساس روایات اسلامی رجعت جنبه همگانی ندارد، بلکه اختصاص به مؤمنان صالح‌العملی دارد که در یک مرحله عالی از ایمان قرار دارند و همچنین کفار و طاغیان ستمگری که در مرحله منحطی از کفر و ظلم قرار دارند؛ چنین به نظر می‌رسد که بازگشت مجدد این دو گروه به زندگی دنیا به منظور تکمیل یک حلقه تکاملی گروه اول و چشیدن کیفر دنیوی گروه دوم است.
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران، "رَجعَت" از ریشه "رج‌ع" عربی و در لغت به معنای یکبار بازگشتن است، رجعت در اصطلاح دینی به معنی بازگشت مردگان به زندگی در دنیا است.

در باور اعتقادی شیعه و بعضی از دیگر مذاهب معتقد به قیامت، نیز باور به رجعت وجود دارد. از جمله اعتقاد مسیحیان به زنده کردن مردگان توسط حضرت عیسی(ع) یا داستان اصحاب کهف و....در واقع اعتقاد به رجعت به معنای عام آن، اعتقاد به قیامت است.
اما در رَجعَت اصطلاح علم کلام و در عقیده شیعیان عبارت است از اینکه؛ خداوند گروهی از مردگان را در هنگامه ظهور حضرت مهدی(عج) به همان صورتی که قبلا در دنیا بوده‌اند به دنیا بر می‌گرداند، گروهی را عزیز و گروهی را ذلیل می‌کند و اهل حق را بر اهل باطل غلبه داده، داد مظلومان را از ستمگران می‌گیرد.

**فلسفه رجعت چیست؟

با توجه به آنچه از روایات اسلامی استفاده می‌شود، رجعت جنبه همگانی ندارد، بلکه اختصاص به مؤمنان صالح‌العملی دارد که در یک مرحله عالی از ایمان قرار دارند و همچنین کفار و طاغیان ستمگری که در مرحله منحطی از کفر و ظلم قرار دارند؛ چنین به نظر می‌رسد که بازگشت مجدد این دو گروه به زندگی دنیا به منظور تکمیل یک حلقه تکاملی گروه اول و چشیدن کیفر دنیوی گروه دوم است.

به تعبیر دیگر گروهی از مؤمنان خالص که در مسیر تکامل معنوی با موانع در زندگی خود روبرو شده‌اند و تکامل آنها ناتمام مانده‌است، حکمت الهی ایجاب می‌کند که سیر تکاملی خود را از طریق بازگشت مجدد به این جهان ادامه دهند، شاهد و ناظر حکومت جهانی حق و عدالت باشند و در بنای این حکومت شرکت جویند، چرا که شرکت در تشکیل چنین حکومتی از بزرگترین افتخارات است و برعکس، گروهی از منافقان و جباران سرسخت علاوه بر کیفر خاص خود در رستاخیز باید مجازات‌هایی در این جهان، نظیر آنچه اقوام سرکشی مانند فرعونیان و عاد و ثمود و قوم لوط دیدند ببینند، و تنها راه آن رجعت است.

چنانکه امام جعفر صادق(ع) در حدیثی می‌فرماید:" رجعت عمومی نیست بلکه جنبه خصوصی دارد، تنها گروهی بازگشت می‌‏کنند که ایمان خالص یا شرک خالص دارند."

برچسب‌ها: مذهبی و اعتقادی
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : شنبه ۸ تیر ۱۳٩٢
نظرات

مادر اسیر گروهک تروریستی منافقین با بیان اینکه مسعود رجوی تاکید داشت که زنان به صورت کاملا عریان در نشست‌های مربوط به وی حضور یابند گفت: سرکرده جنایتکار تشکیلات تروریستی منافقین زنان و دخترانی را که به روش خود عقد کرده بود با آرایش کامل به خوابگاه ارتش آمریکا و بلندپایه‌های ارتش عراق می‌فرستاد.

"ثریا عبداللهی" مادر امیراصلان حسن‌زاده اسیر تشکیلات تروریستی منافقین در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران در مورد سال‌ها انتظار و اعتراض خود در مقابل پادگان اشرف و جنایت‌های سرکردگان گروهک تروریستی منافقین علیه زنان این تشکیلات  گفت: عده‌ای از این افراد، زن و شوهرهایی بودند که توسط این فرقه تروریستی دزدیده شده و عده‌ای از همان ابتدا در پادگان اشرف نسبت زن و شوهری داشتند که بعدها به دستور طلاق اجباری مسعود رجوی که توام با انقلاب ایدئولوژی بود از هم جدا شدند.

وی ادامه داد: بعضی از این زن‌ها بدون آموزش نظامی به جنگ فرستاده و عده ای از آنها کشته می‌شدند و موقع برگشت زن‌ها را به این فرقه تروریستی می‌آوردند و برخی از آنها باید از شوهران خود طلاق می‌گرفتند.

وی در خصوص زمان اجرای حکم طلاق اجباری افزود: طلاق اجباری زمانی اتفاق افتاد که مسعود رجوی در پی امیال شیطانی خود شیفته مریم رجوی شد در حالی که مریم رجوی همسر مهدی ابریشمچی بود.

عبداللهی ادامه داد: مسعود رجوی به ابریشمچی می‌گوید که قصد دارد زن او را که آموزش و تجربه خوبی دارد در فاز نظامی با خود همراه کند بنابراین بایستی از او جدا شود.

وی تصریح کرد: از زبان خود جداشده‌ها شنیدم زمانی که مسعود رجوی شیفته مریم پلید می‌شود همزمان طلاق اجباری نیز در پادگان اشرف رویه قانونی می‌گیرد که براساس آن باید تمام مردها، زن‌هایشان را طلاق می‌دادند.

وی اضافه کرد: مسعود رجوی در همان شبی که ابریشمچی همسر خود مریم را طلاق می‌دهد به او دستور می‌دهد فردا صبح خود سفره عقد را بچیند و همزمان بعد از خطبه طلاق خطبه عقد را جاری می‌کند.

مادر اسیر گروهک تروریستی منافقین تصریح کرد: مریم رجوی به شورای سرکردگی که بتول سلطانی، مریم سنجابی و زهره میرباقری اعضای آن بودند پیشنهاد می‌دهد که تمام زن‌ها و دختران در یک نشستی موسوم به نشست بدیع‌زادگان در سالن بدیع زادگان حضور یابند.

مادر اسیر گروهک تروریستی منافقین با بیان اینکه مسعود رجوی تاکید داشت که زنان به صورت کاملا عریان در نشست‌های مربوط به وی حضور یابند گفت: سرکرده جنایتکار تشکیلات تروریستی منافقین زنان و دخترانی را که به روش خود عقد کرده بود با آرایش کامل به خوابگاه ارتش آمریکا و بلندپایه‌های ارتش عراق می‌فرستاد.

برچسب‌ها: سیاسی
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : پنجشنبه ٦ تیر ۱۳٩٢
نظرات

پان پراگ، ماده مخدری است که به تازگی در غالب آدامس وارد ایران شده است. پان پراگ، راجا، تایتانیک، ناس خارجی، پان پاکستان، پان عربی، ویتامین، ملوان زبل، پان اسفناج وگوتکا.


هنوز داستان مصیبت و بدبختی‌های اکستازی که هزاران معتاد مافنگی روی دست خانواده‌ها گذاشت، به آخر نرسیده بود که چند ماه پیش، سر و کله یک مخدر توهم‌زای دیگر در بازار ایران و به ویژه در مناطق شرقی پیدا شد؛ مخدری که این بار در بسته‌های شکیل با عکس‌های هنرپیشه‌های خوش‌تیپ هندی و پاکستانی به عنوان آدامس، پاستیل و پودرهایی با طعم نعنا و خوشبوکننده دهان وارد شده است.

این آدامس‌های مخدر را خیلی راحت می‌شود مثل سیگار از مغازه‌ها خرید، به گونه‌ای که خانواده‌هایی که تفاوت اکس و استامینوفن را از هم نمی‌فهمیدند، عمرا بفهمند آدامس‌ها و خوشبوکننده‌های پان چیست و تا به خودشان بیایند، آنچه نباید بشود، اتفاق میفتد.

خطر اساسی این است که این بار، طعمه‌ها، بچه‌های خردسالی هستند که دو آدامس بادکنکی را به زور می‌چپانند توی دهانشان و آن را تق و تق می‌ترکانند. لطفا یکی این آژیر خطر را به صدا دربیاورد.

اکس، قرص شادی، فراری، میتسوبیشی، گشنیز، happy، صلیب، تویوتا، سان، یا - با(Ya-ba)، ع،Speed، عشق و آتش و ...؛ سر و کله اکس و ترکیبات آمفتامین که توی بساط مواد فروش‌های شمال شهری ایران پیدا شد، هیچ آژیر خطری به صدا درنیامد. اکس با همه مخدرهای دیگر تفاوتی از زمین تا آسمان داشت؛ قرصی در بسته‌های شیک و خوشرنگ با اسامی توپ... قرص‌هایی که بین جوان‌ها پخش شده و آدم را خفن می‌برد به هپروت؛ منقل و دود و بوی گند و کثافت هم نداشت؛ بنابراین، لابد مثل تریاک، هروئین، کوکائین و... ترسناک نبود.

اما تفاوت اساسی آن با مواد مخدر دیگر، این بود که خانواده‌ها نمی‌توانستند آن را از استامینوفن کدئین یا قرص ضد اسهال تشخیص بدهند. این طوری بود که تا خانواده‌ها و مسئولان به خودشان بجنبند، سیل اکستازی همه جا را فرا گرفت؛ سیلی که حتی بسیاری از نوجوانان کم سن و سال را هم غرق کرد. البته این قرص‌های عجیب و خوشرنگ مواد جدیدی نبودند، همان MDMAها بودند که شرکت مرک (MERCK) آلمان در سال 1912، آنها را برای درمان بیماران روانی ساخته بود، ولی چهل سال بعد در آمریکا، مهر ممنوعیت خورده بودند و حالا پس از نیم قرن، دوباره مثل اژدهایی از خواب بیدار شده و در بسته‌بندی‌های شیک در مراسم پایکوبی جوان‌ها سر و کله‌شان پیدا شده بود؛ قرصی ویرانگر که پل‌هایی بود برای مصرف مخدرهای سنگینتر... .

پان، همان ناس خودمانی
آدامس‌ها و خوشبوکننده‌های پان پراگ ـ هرچند این بار با نام قلمبه‌، سلمبه‌ای وارد شده‌اند ـ ترکیبی شبیه همان مخدر ناس دارند؛ مخدر کثیفی که مرزنشینان شرق ایران و خراسانی‌ها و ساکنان قسمت‌هایی از آذربایجان، آن را ـ که از افغانستان، پاکستان و هند وارد می‌شود ـ خیلی خوب می‌شناسند؛ دوست صمیمی تف و دندان‌های کثیف و جرم گرفته... .

ناس یکی از کثیفترین و تهوع‌آورترین موادی است که در دسته مخدرهای توهم‌زا قرار می‌گیرد و هرچند پلیس کشورهای مختلف آن را مخدری مانند سیگار محسوب می‌کند و داشتن آن جرم محسوب نمی‌شود، اما این ماده به خاطر نوع استفاده آن، مواد سازنده‌اش و نوع مصرف‌کنندگانش، در ایران یکی از مفلوکترین و تو سری خورده‌ترین مخدرها به حساب می‌آید.

این ماده که تا همین چند سال قبل در بسته‌های پلاستیکی درب و داغان، شبیه حنا، وارد ایران می‌شد، از برگ درختی به نام بتل به دست می‌آید که در اندونزی، مالزی، فیلیپین، چین، تایوان، کامبوج، ویتنام، لائوس، هند و پاکستان می‌روید. برگ‌هاى آن را اگر تازه باشد، می‌جوند ولی معمول‌ترین شیوه مصرف آن استفاده از خشک کرده آن است.


نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : دوشنبه ۳ تیر ۱۳٩٢
نظرات

ای اصل امید،بیم ها را دریاب

بابای همه،یتیم ها را دریاب

هرچند خدا خودش کریم است اما

لطفی کن و یا کریم ها را دریاب


برچسب‌ها: مذهبی و اعتقادی