نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳٩۳
نظرات

در حال حاضر انگلیسی، زبان مادری بیش از ۳۴۰ میلیون شهروند بریتانیایی، آمریکایی، کانادایی و استرالیایی است.

با توجه به نفوذ نظامی، اقتصادی، علمی، سیاسی و فرهنگی دولت انگلیس در سده های هجدهم و نوزدهم میلادی وهمچنین نفوذ فرهنگی و رسانه ای آمریکا درسده بیستم و بیست و یکم، تعداد ۶۰۰ میلیون نفر نیز زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم خود به کار می برند. میلیون ها نفر دیگر در سراسر جهان در حال یاد گیری این زبان می باشند تا بخشی از نیازهای علمی-فرهنگی خود را در جوامع انسانی به شدت در هم تنیده امروزی رفع نمایند.

آیا تا به حال کلمه عاشورا را به زبان انگلیسی ashura جستجو کرده اید؟

نتیجه اش را دیده اید؟

آیا این تصاویر حقیقت واقعی عاشوراست؟؟

لطفا با کلمه انگلیسی عاشورا(ashura) مطالبی درباره حقیقت این واقعه عظیم با تصاویری گویا نشر بدهید، تا ان شاء الله جهانیان متوجه حقیقت اسلام و شیعه بشوند.

تنها 33 روز تا محرم باقیست.

ashura

 

اجرتون با خدا:    اگر تمام مطالب اسلامیتون رو علاوه بر برچسب کلمه های فارسی با برچسب کلمه های انگلیسی هم نشر بدهید .


برچسب‌ها: مذهبی و اعتقادی
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : پنجشنبه ٢٠ شهریور ۱۳٩۳
نظرات

لو ذهبت لعیادته...

...If I Visited Ayatollah Khamenei

 
|عیادت مجازی مردم از رهبر انقلاب|


عیادت یارنویسنده : مهدی نوری
تاریخ : چهارشنبه ۱٢ شهریور ۱۳٩۳
نظرات

استفاده از سخت افزاری که به واسطه برخی ویژگی های خود منحصر به فرد محسوب می شود می تواند احساس متفاوت بودن را در کاربر ایجاد کند. بر همین اساس، در ادامه این مطلب برخی از نمونه های تولید محدود و خاص را معرفی می کنیم که کاربران خود را از انبوه موبایل های هوشمند شبیه به یکدیگر، متمایز می کنند. امروزه در اختیار داشتن یکی از بهترین موبایل های هوشمند با سخت افزاری قدرتمند و نرم افزار به روز، رویای دور از دسترسی محسوب نمی شود. اما در اختیار داشتن موبایل هوشمندی که مشابه آن کمتر یافت شود، داستان دیگری است.

سامسونگ گلکسی S5 اسپشل ادیشن

 

این نسخه ویژه از گلکسی S5، پرچمدار فعلی موبایل های هوشمند سامسونگ، تنها در کشور کره جنوبی عرضه می شود. گلکسی S5 اسپشل ادیشن از فناوری LTE-A سود می برد و دارای الگوی لوزی شکل در قاب پشتی به جای الگوی نقطه نقطه در مدل معمولی است.

قاب های سواروفسکی برای سامسونگ گلکسی نوت 3

 

این قاب های تولید محدود با صدها کریستال سواروفسکی پوشیده شده و گلکسی نوت 3 را به یک گجت شیک و مد روز مبدل می کنند. قاب های سواروفسکی در سه رنگ مشکی، نقره ای و ترکیبی از آبی و طلایی به قیمت 299 دلار عرضه شده اند. هر یک از این قاب ها با دستبندهای روکش شده با کریستال های سواروفسکی عرضه می شوند.

سامسونگ گلکسی S4 کریستال ادیشن

 

گلکسی S4 کریستال ادیشن بر اساس مدل مجهز به پردازنده هشت هسته ای اگزینوس شکل گرفته است. قاب پشتی چرمی این موبایل هوشمند با کریستال های سواروفسکی پوشیده شده و از ظاهری شیک برخوردار شده است. تنها 3 هزار و 500 دستگاه از این مدل در کشور تایلند و به قیمت 640 دلار عرضه شده است.


برچسب‌ها: دانش
نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : سه‌شنبه ۱۱ شهریور ۱۳٩۳
نظرات

شماری از رسانه های سودانی خبر داده اند مقامات سودان دستور تعطیلی مرکز فرهنگی ایران در پایتخت سودان و دیگر استان های این کشور را صادر کردند. سایت خبری سودان تربیون نوشت: دولت سودان همچنین از کارکنان مرکز فرهنگی ایران خواستند در مدت 72 ساعت خاک سودان را ترک کنند. وزارت خارجه سودان تاکنون درباره این اقدام هنوز به طور رسمی موضع گیری نکرده است.


"سودان تربیون" از منابع آگاه مطلع شد وزارت خارجه سودان با احضار سفیر ایران در روز دوشنبه، این تصمیم مقامات سودانی را به وی اطلاع داد. سودان تربیون نوشت: این اقدام ناگهانی با نزدیکی روابط میان تهران و خارطوم در تعارض است. نزدیکی روابط ایران و سودان باعث نگرانی کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی و امارات شده است.

شماری از رسانه های سودانی مدعی اند تصمیم دولت سودان درباره تعطیلی دفتر رایزنی فرهنگی ایران در خارطوم و اخراج کارکنان آن به دلیل نگرانی و هشدار مراکز دینی و رسانه ای سودانی در برابر گسترش و تبلیغ مذهب شیعه است. آنها سفارت و مرکز فرهنگی ایران در سودان را به تلاش برای تبلیغ تشیع و شیعه سازی مردم سودان متهم می کنند. آمارهای غیررسمی می گویند هم اکنون تعداد شیعیان در سودان به 12 هزار نفر می رسد. 

واکنش وزارت خارجه ایران


معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه با بیان این که برخی جریان ها درصدد تخریب روابط خوب ایران و سودان هستند، گفت: سفارتخانه ها و مراکز فرهنگی و اقتصادی تهران و خارطوم در دو کشور فعالیت عادی خود را ادامه می دهند. «حسین امیرعبداللهیان» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با یادآوری انتشار اخباری در برخی رسانه ها مبنی بر تعطیلی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سودان اظهارداشت: اطمینان دارم رهبری این کشور اجازه خدشه دار شدن ضوابط تاریخی دو کشور را نخواهد داد. وی، اقداماتی از این دست را در راستای تخریب روابط خوب تهران ـ خارطوم توصیف کرد.

روز گذشته برخی رسانه های عربی اعلام کردند که وزارت امور خارجه سودان از رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و کارکنان مرکز فرهنگی کشورمان در خارطوم خواست در مدت سه روز از این کشور خارج شوند. وزارت خارجه سودان هم در بیانیه ای رسمی، تعطیلی مرکز فرهنگی سفارت ایران در خارطوم و سایر استان های سودان و اخراج رایزن فرهنگی ایران از این کشور را اعلام کرد.