نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : چهارشنبه ٢٧ امرداد ۱۳۸٩
نظرات

اگر بخواهیم نسل های بعد از ما و فرزندان در زندگی خود از سلامتی بیشتری بهرهمند باشند بایستی از همان ابتدای زندگی به جنبه های مختلف رفتاری، سلامتی و تغذیه ای آنها توجه نمائیم.

بدون تردید شیر مادر بهترین غذای نوزاد می باشد، اصلی ترین مؤید این مطلب، آیه 233 سوره بقره می باشد که بیان می نماید: " مادران بایستی فرزندان خود را تا 2 سال شیر بدهند... "

ترکیب شیر مادر بگونه ای است که بیشترین سازگاری را با بدن نوزاد داراست و میزان نسبی چربی، پروتئین و کربوهیدرات آن به اندازه ای است که از نظر گوارشی مشکلی را برای نوزاد به وجود نمی آورد. میزان ویتامین دی و آهن موجود در شیر مادر بطور کامل پاسخگوی نیازهای نوزاد نبوده و به همین دلیل ویتامین دی از 2 ماهگی و آهن از حدود 4 الی 6 ماهگی به عنوان مکمل برای نوزادان تغذیه شده با شیر مادر توصیه می گردد.

شیر مادر حاوی آنتی بادی ها و عوامل ضد عفونی است که در شیرهای خشک وجود ندارند. ایمنوگلوبولین ای، لاکتوفرین، اسید اسکوربیک، پراکسید و لیزوزیم های موجود در شیر مادر به عنوان عوامل ضد عفونتی ایفای نقش می کنند.


انجمن رژیم شناسی و انجمن اطفال آمریکا برای 6 ماهه ی نخست بطور انحصاری و تا حداقل 12 ماهگی همراه با تغذیه ی تکمیلی، تغذیه با شیر مادر را توصیه نموده اند.

شیردهی توسط مادر، دارای مزایایی هم برای مادر و هم برای نوزاد می باشد.

مزایای تغذیه با شیر مادر برای شیرخوار:

1) کاهش بروز یا شدت بیماری های عفونی از قبیل مننژیت باکتریائی، اسهال، عفونت دستگاه تنفسی، عفونت گوش میانی و عفونت دستگاه ادراری

2) کاهش بروز سندرم مرگ ناگهانی شیرخوار، دیابت نوع 1 و 2 ، لنفوم، لوسمی، اضافه وزن و چاقی، آلرژی های غذائی، آسم

3) افزایش تکامل عصبی

4) ارتقاء تماس مادر و کودک

مزایای شیردهی برای مادر:

1) کاهش خونریزی بعد از زایمان

2) کاهش از دست دادن خون طی قاعدگی

3) افزایش فاصله بین بارداری ها

4) بازگشت زودتر به وزن قبل از بارداری

5) کاهش خطر سرطان سینه و تخمدان

6) کاهش احتمالی خطر شکستگی لگن و استئوپروز بعد از یائسگی

آنچه که ذکر شد بخشی از مزایای تغذیه با شیر مادر بود و بیان مطالب بطور کامل در یک جلسه و مقاله نمی گنجد.

امید است با ارتفاء سطح آگاهی مادران و تشویق آنها به تغذیه نوزادان با این نعمت الهی شاهد افزایش روز افزون سطح سلامتی در جامعه باشیم.

نویسنده: مریم نوری - کارشناس تغذیه


برچسب‌ها: پزشکی