نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : چهارشنبه ٢٤ شهریور ۱۳۸٩
نظرات

جریان شکست خورده فتنه گر در حال آزمایش سناریوهای جدید خود است.

خبر می رسد که میرحسین موسوی از چندی پیش سفارش پروژه هایی بر محور «شبهه و تضعیف و حذف» را با مبالغی بین 35 تا 50 میلیون تومان را به متحدان خود داده است. در اولین فاز این پروژه ها«بسیج» آماج برنامه شبهه ریال تضعیف با هدف گذاری واهی «حذف» قرار گرفته است. آنچه در تبلیغات روزهای اخیر در حوادث مربوط به کروبی و علی محمد دستغیب در تهران و شیراز و نیز ضرب و شتم مسئول حزب ا... کرمانشاه رخ داد با هدف درگیرسازی بسیج در چنین سناریویی ارزیابی می شود. اتاق فکر جریان فتنه هم چنین با توجه به آزمون منفی تحریک پذیری هوادارانش در تهران، قصد دارد با استفاده از دستمایه های قومیتی، صنفی، مذهبی و ... دیگر نقاط کشور را دچار التهاب سازد.

در عین حال در تهران همسر موسوی شنبه هر هفته جمعی از زنان و دختران را تحت عنوان مادران داغدار در کنار آب نمای پارک لاله جمع می کند.

اما در سطح به اصطلاح نخبگان سیاسی، در جلسات اخیر فتنه گران با مرد خاکستری، رویه سال گذشته این جریان مبنی بر برخورد با رئیس جمهور با هدف برخورد با رهبری یک اشتباه تلقی شده و موضوعاتی مثل «مشایی» و احتمال زاویه گرفتن رئیس جمهور از رهبری از جمله سوژه های مهم این جلسه بوده است ولی مرد خاکستری در عین پذیرش این ادعا که احمدی نژاد در خصوص مشایی و مسائل دیگر دچار مشکلات اساسی شده، گفته است: این اشتباه است که ما دوباره احمدی نژاد را از رهبری جدا کنیم. احمدی نژاد همان منویات رهبری را اجرا می کند.


یکی از رویکردهای اخیر جریان فتنه، نزدیک شدن به محیط های دینی مثل مساجد و نیز تلاش برای تأثیرگذاری بر شخصیت های برجسته دینی و سیاسی بوده که البته با توفیقی همراه نشده است. ع.ش از اعضای مرکزیت حزب غیر قانونی مشارکت ترتیب یک مراسم افطاری عمومی را در مسجدی در غرب تهران داده ولی با بی اعتنایی مردم مواجه شده است.

وی که اظهارات چندی قبلش در دفاع از بی بی سی بر بی حیثیتی خود و حزب غیر قانونی متبوعش افزوده در نهایت خامی خطاب به آیت ا... مهدوی کنی نوشته است : «آقای مهدوی کنی شما از جنس آنها نیستید.... آقای مهدوی کنی تا دیر نشده کاری کنید که اسلام و انقلاب و جمهوری اسلامی از دور خارج نشوند و انقلاب و کشور بیش از این به دست نا اهلان و نامحرمان نیفتند» اما اظهارات چند شب قبل آیت ا... مهدوی کنی در شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی مبنی بر لزوم ایجاد وحدت بین سران سه قوه خامی این رویکرد فتنه گران را به اثبات رساند. به گونه ای که روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در تماس با شبکه سوم سیما از علت این موضعگیری آیت ا... مهدوی کنی سوال کرده است! هفته گذشته فتنه گران شرایط سخنی را برای انتخاب نحوه برخورد با موضوع روز قدس گذراندند.

گفته می شود موسوی به رغم اصرار کروبی به حضور در این مراسم زیر بار نرفته و راه های دیگری غیر از کف خیابان را مورد تأکید قرار داده است. هم چنین به رغم این که جلسه نیروهای رده دوم سازمان نامشروع مجاهدین به همپیمانی برای حضور در ساعت 11 صبح روز قدس در ضلع شمال غربی محل این اجتماع بزرگ منتهی شده بود، هیچ یک از افراد هم قسم شده جرات حضور در این صحنه را پیدا نکردند. این درماندگی راهی جز این برای افرادی مثل مهاجرانی باقی نگذاشت که مدعی خالی از جمعیت بودن خیابان های اطراف دانشگاه تهران در این روز بشوند! یکی از تحرکات فتنه گران در هفته های اخیر تلاش برای متقاعد کردن یکی از شخصیت های نظام به شکنجه شدن حمزه کرمی از «اعضای موثر ستاد موسوی و متهم فتنه پس از انتخابات» بود که بررسی کمیته مورد اعتماد این شخصیت نظام کذب این ادعاها را نشان داد و این سناریو نیز به نتیجه ای نرسید.


برچسب‌ها: سیاسی