نویسنده : مهدی نوری
تاریخ : سه‌شنبه ٩ آذر ۱۳۸٩
نظرات

بهترین مدال برای ما شادی مردم است.

مدالهای طلا ایران گوانجو شانزدهمین دوره بازیهای آسیایی شانزدهمین دوره بازی های آسیایی در شرایطی از 21 آبان ماه تا 6 آذرماه در گوانگجو چین برگزار می شود که کاروان ورزشی ایران دوازدهمین حضور خود را تجربه می کند.
شانزدهمین دوره این بازی ها با حضور ورزشکاران اکثر کشورهای آسیایی به میزبانی چین برگزار می شود که مثل ادوار گذشته، چین، قهرمان از پیش تعیین شده این بازی هاست و کاروان ورزشی ایران نیز با 370 ورزشکار در این دوره از بازی ها حضور پیدا کرده است. کاروان ورزشی کشورمان در پانزدهمین دوره این بازی ها که به میزبانی قطر برگزار شد با کسب 11 مدال طلا، 15 مدال نقره و 22 مدال برنز در رده ششم جدول رده بندی قرار گرفت، اما تا هفتمین روز این دوره از بازی ها با کسب هشت مدال طلا امید بسیار زیادی برای قرار گرفتن در مکان چهارم این رقابت ها را دارد. بد ندیدیم با طلایی های ایران هم کلام بشویم.
محمد باقری معتمد تکواندوکار ایرانی وزن منفی 68 بعد از کسب مدال طلا در گوانگجو اظهار داشت: خوشحالم که با مدال طلا به کارم خاتمه دادم و آن را به همه مردم تقدیم می کنم.
وی ادامه داد: حریفم در فینال خیلی قوی و زیرک بود و اگر کم کاری می کردم و شش دانگ نبودم امتیاز لازم را می گرفت. خوشبختانه با تمرینات سختی که مهماندوست به ما داده بود کاملاً سرحال بودم و توانستم از نظر بدنی کاملاً آماده نشان دهم.
وی تأکید کرد: جای مدال طلای المپیک لندن در کارنامه ام خالی است که امیدوارم به آنجا بروم و با دست پر برگردم. می دانستم اینجا طلا می گیرم.
ورزشکار طلایی ایران در هفتمین روز بازی های آسیایی گوانگجو گفت: از حالا تمام تمرکزم موفقیت در بازی های المپیک لندن است.
محسن شادی ورزشکار رشته روئینگ تک نفره سبک وزن آسیا که توانست ششمین مدال طلای کاروان ورزش ایران را در بازی های آسیایی کسب کند، گفت: خوشحالم که با گرفتن مدال طلا مزد زحمات خودم، خانواده ام و مسئولان را گرفتم. خوشحالم که توانستم هم وطنانم به خصوص هم شهریانم را در آذربایجان غربی خوشحال کنم. قطعاً با دعای خیر آنها توانستم به این مدال برسم.
وی در پاسخ به این سوال که آیا فکر می کردید بتوانید در بازی های آسیایی به مدال برسید، گفت: به خودم امید زیادی داشتم و زحمت زیادی کشیده بودم و حالا خوشحالم که توانستم با گرفتن این مدال دل مردم ایران را شاد کنم.
یکی دیگر از قهرمانان بازی های آسیایی 2010 گوانگجو گفت: خوشحالم که در سخت ترین مسابقه بهترین عملکرد را از خود نشان دادم.
حمیدرضا قلی پور ووشوکار وزن 75 کیلو پس از کسب مدال طلا در شانزدهمین دوره بازی های آسیایی گوانگجو گفت: این مدال را به ملت ایران، پدر و مادرم و همه کسانی که برای من زحمت کشیده اند تقدیم می کنم.
وی تأکید کرد: حریف خیلی قدری داشتم. تمام حریفان سخت بودند، اما دیدار فینال واقعاً سخت ترین رقابت من بود.


 قلی پور اضافه کرد: خدا را شکر می کنم که حریفم را شکست دادم. از زحمات مربیان تشکر می کنم چرا که با برنامه ریزی مناسبی که برای مسابقه ها داشتم، باعث شدند که ووشو به این موفقیت برسد.
وی درباره برنامه آینده خود گفت: از حالا برای جام ستارگان جهان خودم را آماده می کنم امیدوارم موفق شوم تا در آن مسابقه ها هم خوش رنگ ترین مدال را بگیرم.
ووشوکار وزن 60 کیلوگرم ایران نیز گفت: هفت ماه است که شبانه روز با فکر طلا می خوابم و خوشحالم که پاسخ زحمات سرمربی تیم را دادم.
محسن محمدسیفی بعد از کسب مدال طلا در شانزدهمین دوره بازی های آسیایی گفت: سطح مسابقه ها واقعاً بالا بود. حریف قدری داشتم و مسابقه سختی را پشت سر گذاشتم چرا که حریفم قدرت بدنی بالایی داشت.
وی افزود: مطمئنم اگر زحمات اجاقی سرمربی تیم نبود، هیچ وقت طلا نمی گرفتم. امیدوارم با این مدال توانسته باشم عیدی کوچکی به ملت ایران بدهم.
وی در پاسخ به این سوال که آیا فکر می کردید مدال طلا بگیرید، گفت: 7 ماه است که شبانه روز با فکر مدال طلا می خوابم و بالاخره حاصل زحمات خود را دیدم.
مدالهای طلا ایران گوانجو نخستین زن طلایی ورزش ایران در بازی های آسیایی نیز گفت: این مدال حاصل 9 ماه تلاش شبانه روزی من بود.
خدیجه آزادپور ورزشکار وزن منفی 60 کیلو ووشو اظهار کرد: آرزو داشتم که اولین زن طلایی ووشو ایران شوم، حالا حس خیلی خوبی دارم. من سخت تمرین کرده بودم و تمام تلاشم این بود که با دست پر به ایران برگردم.
وی تأکید کرد: حریف خیلی قدری داشتم. قوی بود و قدرت بدنی بالایی داشت. فقط با قدرت بدنی و تکنیک خاص خودم توانستم او را شکست دهم. واقعاً حریف خیلی خوبی بود.
آزادپور اظهار کرد: حس خیلی خوبی دارم که طلا گرفتم و توانستم مزد زحمات مربیان و مسئولان را بدهم.
یوسف کرمی پس از کسب مدال طلای بازی های آسیایی نیز گفت: قبلاً هم که گفته بودم طلا می گیرم. باز هم منتظر خبرهای خوش از تکواندو باشید.
وی خاطرنشان کرد: خوشحالم که تکواندو در عید قربان دو طلا به هم وطنان ایرانی عیدی داد. سایر بچه ها هم شانس کسب مدال دارند و چه بسا بتوانیم چهار مدال طلا بگیریم.
کرمی که در وزن 87 کیلو مبارزه می کرد، گفت: چند روزی بود که کاروان ایران طلا نگرفته بود و همه از تکواندو انتظار طلا داشتند. به هر حال هیچ فرقی نمی کند. همه ورزشکاران برای طلا مبارزه می کنند و خوشحالم که موج طلا گرفتن را در کاروان ایران راه انداختیم. امیدوارم در ادامه دیگر هموطنان هم روزبه روز تعداد مدال های طلای کاروان ایران را افزایش دهند.
اما اولین طلایی کاروان ایران در بازی های آسیایی 2010 گوانگجو گفت خوشحالم که طلا گرفتم و جواب زحمات مسئولان ورزش و کادر فنی را دادم.
علیرضا نصر آزادانی پس از کسب مدال طلای وزن 74 کیلوگرم تکواندو اظهار کرد: گروه سختی داشتم. بازی با کره سخت نبود اما حریف فینال من از چین تایپه رقیب سرسخت و قدری بود.
وی افزود: خوشحالم که اولین مدال طلای کاروان ایران را به دست آوردم. امیدوارم این مدال موجی در کاروان ایران ایجاد کند و ورزشکاران زیادی بتوانند به طلا برسند.
وی افزود: مطمئناً دعای خیر مردم باعث شد موفق شوم. مسابقه سختی بود، مخصوصاً در سالنی که همه یکصدا هم وطنان خود را تشویق می کنند.
بهداد سلیمی قهرمان وزنه برداری کشورمان نیز پس از کسب عنوان قهرمانی اظهار داشت: خیلی خوشحال هستم که بعد از 9 ماه تلاش مضاعف و شبانه روزی توانستم مدال طلای فوق سنگین وزنه برداری آسیا را به دست آورم و دل مردم عزیز ایران و خانواده خودم را شاد کنم. وزنه بردار فوق سنگین ایران عنوان کرد: این مدال ناقابل را تقدیم مردم شریف ایران می کنم که خوشحالی آنها بزرگ ترین افتخار برای من محسوب می شود.


برچسب‌ها: ورزشی, ایران