رییس جمهور، رییس دفترش را سفارش به سکوت کند

توصیه آیت الله مکارم شیرازی:رییس جمهور رییس دفترش را سفارش به سکوت کند

‌آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در سخنرانی خود در جمع نمازگزاران حرم مطهر حضرت معصومه (س) با بیان اینکه در حال حاضر تضعیف دولت کار صحیحی نیست، تصریح کرد: اگر کسی ایرادی به دولت دارد، دولت باید قوی باشد زیرا مرتباً از سوی کشورهای خارجی تهدید می‌شود. وی با بیان اینکه در مقابل تهدید خارجی، موضع داخلی باید قوی باشد، ادامه داد: دولتی‌ها نباید خودشان را تضعیف کنند.

استاد حوزه علمیه قم سخنان رئیس‌دفتر رئیس جمهور را مایه تضعیف موضع داخلی دانست و اضافه کرد: رئیس دفتر رئیس جمهور هر روز بلند شود و سخنی ناموزون بگوید و در جامعه تنش ایجاد کند، این به جبهه داخلی ضرر می‌زند.

وی افزود: دولت نیز به دنبال این سخنان وقتی می‌خواهد از او دفاع کند، به جای آن که او را نجات دهد، محبوبیت خود را درمیان ارزشی‌ها کم می‌کند. آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کرد: اگر رئیس جمهور به هر دلیلی نمی‌تواند با مسئول دفترش خداحافظی کند او را سفارش به سکوت کند، تا فعلا با سکوت موضع خود را در مقابل تهدیدات خارجی حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه باید در مقابل دشمن خارجی باید قوی باشیم، ادامه داد: دولت نباید خودش را تضعیف کند اما نباید چشمانمان را به روی واقعیت‌ها ببندیم و باید مطابق واقعیت‌ها عمل کنیم.

/ 0 نظر / 9 بازدید