وبلاگ نویسان مثل سربازان شطرنج هستند ، ما یه مشت سربازیم

اگر شما یک شخصیت معروف باشید می‌توانید از شهرت و قدرت خود استفاده کنید تا مثل مهره‌ی اسب از سایر رقبا خیلی زود جلو بزنید در غیر این صورت نمی‌توانید از روی کسی بپرید بلکه باید با صبر و استراتژی آنها را پشت سر بگذارید. این یعنی اکثر افراد مثل یک سرباز ضعیف از صفر شروع می‌کنند و هر آن چه بعدآ به دست می‌آورند نتیجه‌ی تلاش و کوشش آنها است.

اول کار می‌توانند دو خانه به جلو بپرند.

هر سرباز می‌تواند اولین حرکت خود (یعنی همان ابتدای بازی) دو خانه به جلو حرکت کند ولی در حرکت های بعدی فقط یک خانه.

روز های اول وبلاگ نویسی را به خاطر دارید؟ ذوق خاصی در وجود شما باعث می‌شود وقت زیادی روی وبلاگتان صرف کنید ، تمام نظرات را پاسخ دهید و همه چیز را به دقت بررسی کنید. اما به مرور زمان می‌بینید امکان اینکه همیشه این قدر وقت صرف وبلاگ کنید را ندارید و کم کم ذوق شما فروکش می‌کند. پس به خاطر داشته باشید در همان ماه های اول میخ خود را محکم بکوبید!

اکثر آنها از بازی حذف می‌شوند.

بیشتر سرباز ها در میانه‌ی بازی توسط مهره های قوی تر حذف می‌شوند. سرباز ها با سایر مهره ها درگیر می‌شوند ولی همه چیز در نهایت به شاه ختم می‌شود.

با گذشت زمان و فروکش کردن ذوق اولیه خیلی از وبلاگ نویس ها به دلایل مختلف مثل وقت گیر بودن در عین بی‌ در‌آمد بودن ، نداشتن مطلب خوب برای انتشار و… دست از این کار می‌کشند و فقط آنهایی در میدان باقی می‌مانند که حرفی برای گفتن دارند.

تعداد کمی از آنها تا آخر ادامه می‌دهند و قدرتمند می‌شوند.

در شطرنج هر مهره‌ی سربازی که بتواند خود را به آخرین ردیف (ردیف هشتم) صفحه‌ی بازی برساند تبدیل به وزیر می‌شود. ضعیف ترین مهره قدرتمند ترین مهره می‌شود! او می‌تواند مثل وزیر در هر جهت و هر اندازه که می‌خواهد حرکت کند.

حتمآ متوجه منظورم شده‌اید. فقط بلاگر هایی که سختی و رنج ها را تحمل می‌کنند و با کوشش و پشتکار جلو می‌روند مشهور و قدرتمند می‌شوند.

قبل از اینکه قدرتمند شوند همه به آنها حمله می‌کنند.

قبل از اینکه سرباز به آن طرف برسد و به قدرتمند ترین مهره تبدیل شود تمام مهره های دیگر به او حمله می‌کنند تا از این اتفاق جلوگیری کنند. این یک جنگ استراتژیک است.

وقتی شما در حال قدرتمند شدن هستید سایرین به شما حمله می‌کنند و سعی می‌کنند شما را از میدان رقابت حذف کنند تا بتوانند خود را بالا نگه دارند. به آنها اجازه ندهید این کار را بکنند! شما راحت این مقام را بدست نیاورده‌اید که راحت آن را از دست بدهید.

این یک تفاوت است ، شما حق انتخاب دارید ولی سربازان شطرنج نه!

سربازان شطرنج فقط مهره هایی هستند که کس دیگری آنها را جابجا می‌کند و کنترل خود را در اختیار ندارند.
شما سرباز شطرنج نیستید ، خودتان راهتان را انتخاب می‌کنید و با اعمالتان موفقیت یا شکست را شکل می‌دهید. اگر توانایی‌اش را داشته باشید می‌توانید در اولین حرکت به جای دو خانه ده خانه به جلو بروید ، کسی جلوی شما را نگرفته است!

اصل این مطلب را در اینجا است.

منبع ترجمه شده: زنگوله

/ 1 نظر / 19 بازدید
هومن

به امید اینکه روزی فرا رسد که به امام زمان خود خدمت کنیم و از یاری امام عصر دوری نکنیم.