معصومی نژاد و صدها ایرانی دیگر دربند

بر اساس این خبر هم اکنون بکتاش فتاحی، امیرشهرزاد امیرقلیخانی، علی امیرنظمی و حسن سعید کشاری به بهانه هایی مانند نقض تحریم ها ، در زندان های آمریکا به سر می برند. محمود یادگاری یکی از شهروندان ایرانی است که بهار سال 88 در کانادا دستگیر و زندانی شد و هم اکنون نیز در آمریکا زندانی است . به گفته مقامات کانادا وی راننده کامیون بوده است. علیرضا عسگری نیز از 3 سال قبل تا کنون در ترکیه ناپدید شده و بر اساس مدارک و شواهد به آمریکا منتقل شده است. امیرحسین اردبیلی دیگر تبعه ایران است که 2سال قبل در گرجستان بازداشت و به آمریکا انتقال داده شد ، چندی قبل دادگاهی فرمایشی برای او تشکیل شده و گفته می شود هفته آینده قرار است برای اردبیلی حکم صادر شود.
شهرام امیری شهروند ایرانی دیگری است که از خرداد ماه برای سفر حج عمره به عربستان عزیمت کرد، در آنجا ربوده شد و به گفته مقامات وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران به ایالات متحده منتقل شده است. محسن افراسیابی بازرگان ایرانی در آلمان و مجید کاکاوند دانشجوی مهندسی برق در فرانسه دستگیر شده اند ، نصرالله تاجیک سفیر سابق ایران در اردن نیز توسط دولت انگلیس زندانی شده و واشنگتن بااعمال نفوذ مانع از آزادی آنان شده و مقدمات انتقال آنان را به آمریکا فراهم کرده است.
این ها ایرانیانی هستند که هم اکنون در وضعیت مشابهی با معصومی نژاد دارند و بسیار بجاست که رسانه ها و نیز دولت ایران به عنوان حامی حقوق ایرانیان در سراسر جهان ، به طور ویژه ای برای آزادی آنها از بند ، تلاش کنند.
علاوه بر این افراد که نامشان در رسانه ها ذکر شده ، هم اکنون صدها ایرانی دیگر در عراق زندانی هستند که جرم اکثر آنها ورود غیرقانونی به این کشور برای زیارت عتبات عالیات است که ضمن تقبیح ورود غیرقانونی به کشورها ، می توان انتظار داشت که با توجه به عدم سوء نیت این افراد و روابط ویژه ایران و عراق و کمک هایی که تهران به بغداد کرده است ، عراقی ها نیز قدرشناس باشند و نسبت به شهروندان یک کشور دوست و حامی ، مدارای بیشتری داشته باشند.

/ 0 نظر / 9 بازدید