«شوق پرواز»

عکس شهید سرلشکر خلبان عباس بابایی وی اظهار داشت: قبل از اینکه ساخت سریال شهید بابایی با عنوان «شوق پرواز» را آغاز کنیم تصورمان این بود که ظرف مدت شش ماه کار به پایان می‌رسد. زمانی که کار ساخت این مجموعه آغاز شد، سیل گسترده‌ای از خاطرات و یادها از سوی دوستان و خانواده شهید به سمت فیلمنامه‌ نویس، کارگردان و بازیگران این مجموعه روانه شد که بیش از آنچه از قبل جمع ‌آوری کرده بودیم به کار اضافه شد. تصور ما در ابتدا این بود که این سریال در 12 قسمت ساخته شود ولی با توجه به تعداد خاطرات، قسمت‌های سریال به بیش از 25 قسمت افزایش یافت و بسیاری از خاطراتی که نقل شد همه درس و الگویی برای نسل جدید است.

وی عنوان داشت: مدت زمان فیلمبرداری مجموعه شوق پرواز بیش از یک سال به طول انجامید و هرچه پیش می‌رفتیم سرمایه‌گذاری بیشتری نیز صورت گرفت و دقت در ساخت و لوکیشن‌ها انجام ‌شد و فیلمبرداری این مجموعه در تیر ماه امسال به پایان رسید. ما طی دوره یکساله به صورت فشرده در مکان‌های متعددی در شهر قزوین فیلمبرداری داشتیم و از تهران، اصفهان، تبریز، بوشهر، دزفول، شیراز و هرجا که شهید قدمش را گذاشته و یادی از ایشان بود، چشم پوشی نکردیم.

وی تصریح کرد: در تولید سریال شهید بابایی از عناصر حرفه‌ای در سینما و تلویزیون استفاده شده و با اتمام فیلمبرداری به سریال فاخری رسیده‌ایم که هرچند ممکن است در شأن شهید نتواند ابراز وجود کند ولی سعی شد به بهترین وجه ممکن عمل کنیم. مدیرعامل موسسه فرهنگی و هنری شاهد خاطر‌ نشان کرد: در حال حاضر تدوین اولیه مجموعه شوق پرواز به پایان رسیده است و در مرحله صداگذاری و موسیقی است که دو تا سه ماه نیز این کار زمان نیاز دارد و در آبان ماه آماده پخش می‌شود. کار این مجموعه در دو تا سه مقطع به دلیل مشکلات مالی متوقف شد ولی با توجه به عنایت شهید، کمک‌های مالی صورت گرفت و کار ساخته شد. طی یک سال فیلمبرداری مجموعه شوق پرواز، مردم و مسئولان شهر قزوین با ما همکاری خوبی داشتند که جای بسی تشکر است و استاندار، شورای شهر و شهردار در بحث مالی به این مجموعه کمک‌هایی را داشتند که در واقع هرکسی به کار کمک کرد، خود بهره برد.

وی با اشاره به حضور بازیگران مختلف در این مجموعه افزود: بازیگری تحت فشارهای صنفی وارد این کار شد و ممکن بود از سوی برخی از هم‌صنفی‌های خود که علاقه کمتری به حوزه شهید و شهادت دارند، مورد شماتت قرار گیرند ولی عاشقانه وارد کار شدند.

سکانس‌های پایانی زندگی شهید بابایی 
در ادامه همسر شهید بابایی بیان داشت: خدا را شاکر هستیم که هر ساله شورای اداری استان در سالروز شهادت عباس بابایی در بیت این شهید برگزار می‌شود و شهدای زیادی رفتند تا ما امروز در آسایش و راحتی باشیم و این وظیفه ما را سنگین می‌کند.

صدیقه حکمت با اشاره به مشکلات جوانان و لزوم سرمایه‌گذاری در راستای رفع این مشکلات گفت: لازم است مدیران توجه ویژه‌ای برای رفع مشکلات جوانان به ویژه در حوزه اشتغال داشته باشند و در این خصوص سرمایه‌گذاری کنند.

/ 0 نظر / 23 بازدید