توصیه آیت الله سیستانی درباره آزادی امام صدر

امام موسی صدر آیت الله العظمی سیستانی در پی تحولات اخیر در کشور لیبی از مسلمانان جهان خواست تا برای آزادی امام موسی صدر دعا کنند.

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ حضرت آیت الله سیستانی، در پی تحولات اخیر در کشور لیبی، در جمع برخی از نزدیکانشان فرمودند: همه مسلمانان دست به دعا شوند تا چشم ما به جمال امام موسی صدر روشن شود، انشاء الله.

همچنین سید صدرالدین صدر فرزند سید موسی صدر گفت اطلاعات ما تاکید می‏کند که امام موسی صدر و همراهانش شیخ محمد یعقوب و عباس بدرالدین همچنان در لیبی زندانی‏ اند.

به گزارش واحد مرکزی خبر بیروت، صدر امروز در بیروت تاکید کرد این سه نفر همچنان زنده ‏اند و در یکی از زندان های نظام لیبی بسر می‏برند.

او اضافه کرد ما لحظه به لحظه پیگیر اوضاع لیبی هستیم و امیدواریم این سه نفر آزاد شده و به لبنان بازگردند.

امام موسی صدر در سال 1979 در پی دعوت رسمی معمر قذافی به لیبی سفر کرد اما نظام لیبی وی و دو همراهش را پس از رسیدن به آن کشور ربود و مدعی شد این سه نفر اصلا وارد لیبی نشده‏اند.

عیسی عبدالمجید منصور یکی از شخصیت‌های مخالف رژیم لیبی نیز پیش از این اعلام کرده بود که امام موسی همچنان در قید حیات است.

در همین حال، تعدادی از افسران مخالف رژیم لیبی نیز پیشتر گفته بودند که امام موسی صدر درحال حاضر در زندانی در شهر سبهای لیبی زندانی است.

لینک های مرتبط:

روایت آیت‌الله بهجت از زنده بودن امام موسی صدر

قذافی: در لیبی می‏مانم و همینجا شهید می‏شوم! چهارم اسفند 1389

تشکیل کمیته استقبال از امام موسی صدر یکم اسفند 1389

بررسی تأثیر سقوط دولت حریری بر پرونده امام صدر دوم بهمن 1389

افسران ارتش لیبی: امام موسی صدر زنده است

 

فرماندهان ارتش لیبی زنده‌بودن امام موسی صدر را تایید کرده‌اند

/ 0 نظر / 32 بازدید