حرفهای مهم استاندار آذربایجان غربی در دیدار با خبرنگاران

رسانه ها امیدها را تقویت کنند

استاندار آذربایجان غربی خطاب به خبرنگاران و اصحاب رسانه با فراخوانی همه آنها به همراهی دولتمردان در اجرای این قانون مهم ملی از آنها خواست تا در انعکاس اخبار طرح امید مردم را تقویت کنند.

جلال زاده گفت: رسانه باید این موضوع را برای خودش به عنوان یک وظیفه ملی تلقی کند و بعنوان یک سرباز این میدان اینطور نباشد که فقط انعکاس دهنده اخبار آن باشد  بلکه در کنار مسئولین برای بهتر اجرا شدن هدفمندسازی یارانه ها رسالت واقعی اش را بر عهده بگیرد.

کیفیت نان بالاست،اگر غیر از این است بگویید

جلال زاده در پاسخ به نگرانی یکی از خبرنگاران که از کیفیت احتمالی برخی کالاهای استراتزیک از جمله نان در استان در صورت هدفمندسازی و به نوعی واقعی شدن قیمت ها بر می آمد اظهار داشت: کیفیت نان در استان بالا رفته و کیست که این موضوع را منکر شود؟ آیا وضعیت صف نانوایی ها را در حال حاضر با سالهای قبل مقایسه نمی کنید؟ متوسط مصرف شهروندان استان همم از 16/5 کیلو به 9/5 کیلو و در شهرهای پرمصرف به 11/5 کیلو رسیده این نشان دهنده این است که ضایعات نان ما به حداقل رسیده یعنی کیفیت بالا رفته است. اگر کسی این موارد را می بیند و بازهم ادعا دارد که مشکلی در نان هست بگوید.

قیمت های واقعی با درآمدهای واقعی

استاندار آذربایجان غربی همچنین به یکی دیگر از دلنگرانی های شهروندان که در قالب  سوالی مطرح شد نیز پاسخ گفت و آن درآمدهای عمومی مردم بود.

جلال زاده گفت: طبیعی است که واقعی شدن درآمدها نیز از جمله برنامه های اصلی تحول اقتصادی است و این طرح بک پروسه 5 ساله دارد که به موازات آزادسازی یارانه ها اجرا خواهد شد.

تنها در 30درصد بحران دریاچه ارومیه مقصریم؛ برای 70درصد بقیه فقط باید دعا کرد

مثل غالب جلسات خبرنگاران با مسئولین استانی در چند سال اخیر، بحران خشک شدن دریاچه ارومیه نیز یکی از سوالات خبرنگاران بود که استاندار آذربایجان غربی با تفکیک دلایل این بحران به دو حوزه طبیعی و انسانی عوامل انسانی را 30درصد در این بحران مقصر دانست و در خصوص راهکار دولت برای جبران این تقصیر گفت: همه برنامه ریزی ها و جلسات و مطالعات برای نجات دریاچه ارومیه انجام گرفته و حلقه نهایی در این مورد اجرای طرح های مصوب است. اصلاح روشهای آبیاری در کشاورزی، بارور ابرها و انتقال آب از حوزه های دیگر به دریاچه ارومیه سه راهکار دولت بود که هرسه در حال حاضر در مرحله اجرا قرار دارند. ضمن اینکه از مجموع یک میلیون هکتار زمین زیر کشت در استان چیزی در حدود 20 هزار هکتار آن با روشهای تحت فشار آبیاری می شوند که باید در این حوزه هر فرهنگ سازی و هم کار مضاعف کرد.

جلال زاده در مورد 70 درصد دیگر ماجرا که عامل اصلی خشکسالی دریاچه ارومیه دانست نیز عنوان داشت: خشکسالی مسئله ای است که تنها با دعا و طلب تنعم الهی می توان نسبت به حل آن امیدوار بود.

میزان بدهی های معوقه بنگاههای زودبازده را اعلام خواهم کرد

استاندار آذربایجان غربی در خصوص میزان اعتبارات واگذار شده از طریق بنگاههای زودبازده اقتصادی را نیز رقمی در حدود 1375 میلیارد تومان عنوان کرد که به تفکیک در حوزه های صنعت، کشاورزی، خدمات و گردشگری پرداخت شده است. که این رقم تنها از محل بنگاههای زودبازده بوده و بانکها از طریق منابع داخلی شان نیز پرداخت هایی داشته اند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر میزان بدهی های معوقه این بنگاهها نیز با ابراز بی اطلاعی از رقم دقیق آن وعده داد که در آینده در این خصوص اطلاع رسانی کند.

کم توجهی یکی از مدیران باعث شد تیم فوتبال را از دست بدهیم

جلال زاده در بخش دیگری از سخنانش در خصوص عملکرد دولت در حوزه ورزش نیزبا تاکید بر حرکتهای مضاعف در این حوزه از بی توجهی یکی از مدیران در جریان خریداری تیم فوتبال دسته اولی برای استان گلایه کرد اما در عین حال برگزاری موفق مسابقات والیبال AVCCUP را از افتخارات کم نظیر استان دانست.

و پایان بندی

استاندار آذربایجان غربی در نطق پایانی این جلسه با اشاره به اینکه حرکتهای خوبی در مدت کم در استان انجام گرفته تصریح کرد که آذربایجان غربی ظرفیت این را دارد که در سطح ملی در همه حوزه ها نقش آفرینی کند.

او از خبرنگاران خواست تا با مضاعف کردن تلاش شان در سطح ملی فعالیتهایی را که در استان انجام می شود را مطرح کنند.

برگزاری مسابقات والیبال قهرمانی کاپ آسیا، اجلاس استانداران استانهای مرزی ترکیه در ارومیه، کنگره شمس تبریزی و ... از برنامه های فاخری بود که استاندار آذربایجان غربی بر ضرورت پرداخت بیشتر و همه جانبه آنها تاکید داشت.

جلال زاده کنگره شمس تبریزی را هم بعنوان تور فرهنگی بزرگی دانست که البته خالی از آفتهایی نیز نبود.

وی با قبول برخی انتقادها از نحوه اجرای تبلیغات محیطی این کنگره یادآور شد که نباید اجازه داد حاشیه متن را درنوردد.

/ 1 نظر / 33 بازدید
ولی الله

سلام ..وب خوبی دارید موفق باشید....لنیک شدید[گل][منتظر]