ارومیه به عنوان شهر والیبال آسیا ثبت شود

استاندار آذربایجان غربی در آیین افتتاحیه دومین دوره مسابقات والیبال کاپ آسیا خواستار ثبت ارومیه به عنوان اولین شهر والیبال آسیا شد.

وحید جلال زاده شنبه شب در این مراسم که با حضور مسئولان فدراسیون والیبال و جمعی از میهمانان و ورزشکاران والیبال داخلی و خارجی در مجتمع تفریحی گردشگری باری برگزار شد با بیان اینکه ارومیه مهد و خواستگاه ورزش والیبال در کشور به شمار می رود، افزود: مسئولان و مردم این استان آمادگی کامل را دارند در صورت مساعدت فدراسیون والیبال این مسئولیت را عهده دار شده تا نام ایران را در ورزش والیبال در تمام دنیا طنین انداز کنند.
وی با بیان اینکه هم اکنون تمامی تمهیدات و امکانات لازم در این زمینه از سوی استان فراهم شده است از مسئولان فدراسیون والیبال آسیا و ایران جهت انتخاب ارومیه برای میزبانی رقابت ها تشکر کرد.
جلال زاده در ادامه با بیان اینکه ایران نقش برجسته ای در تمدن سازی و تاریخ سازی دنیا عهده دار است اظهارداشت: تربیت و ارائه انسانهای بزرگ، دانشمند و تاثیرگذار در تاریخ جهان یکی از ویژگی های مهم مردم ایران به شمار می رود.
استاندار آذربایجان غربی همچنین تدریس کتب دانشمندان و فرهیختگان ایران از گذشته های دور تاکنون در دانشگاه های معتبر دنیا اشاره و تمام میهمانان و ورزشکاران خارجی را به مطالعه این کتب که برگرفته از تاریخ و تمدن ایران است دعوت کرد.
این مقام مسئول با ابزار خرسندی از میزبانی ارومیه در این دوره از رقابت ها خاطرنشان کرد: تمام مردم و مسئولان استان تلاش دارند در طول این رقابت های ورزشی گوشه ای از این تمدن را به نحو احسن معرفی کرده و به نمایش بگذارند.
استاندار آذربایجان غربی ، ارومیه را مهد والیبال ایران معرفی کرده و خواستار توجه بیش از پیش مسئولان ورزش والیبال آسیا و ایران شد.

منبع: اداره کل تربیت بدنی استان آذربایجان غربی
/ 0 نظر / 13 بازدید