سقوط یک هواپیمای مسافربری در نزدیکی ارومیه

شماره پرواز هواپیمای سقوط کرده اعلام شد/ شرایط بد جوی از دلایل سانحه

سخنگوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: شماره پرواز هواپیمای بویینگ سقوط کرده در نزدیکی ارومیه 277 بوده که در حال فرود این سانحه رخ داده است.

شاهرخ نوش آبادی در گفتگو با مهر با بیان این مطلب افزود: این هواپیما که در حال فرود دچار سانحه شده است حامل 92 مسافر بزرگسال، دو مسافر نوزاد و 12 خدمه بوده است.

وی درباره دلایل سقوط هواپیما گفت:  دلایل سقوط در حال بررسی است اما شرایط بد جوی و دید کم می تواند در وقوع این سانحه نقش داشته باشد.

نوش آبادی اضافه کرد: هنوز از تلفات اطلاعی در دست نیست اما بررسیها ادامه دارد.

احتمال مرگ بیش از 60 نفر در این حادثه

گزارش خبرنگار عصرایران از این حادثه حاکی است که هواپیمایی اولیه به مقصد ارومیه فوکر بوده که به علت نقص فنی از پرواز منصرف شده و ساعتی بعد این هواپیما جایگزین آن شده است.

این سقوط در جاده منتهی به روستای "کلیسا کندی" رخ داده و هم اکنون جاده توسط نیروهای امدادرسانی و امنیتی بسته شده است.

به گزارش عصرایران به نقل از منابع محلی به احتمال زیاد تعدادی از مسوولان محلی هم در این هواپیما حضور داشته اند. منابع محلی احتمال می دهند که در این سقوط حداقل 60 نفر کشته شده باشند.

یادآور می شود حدود 5 سال قبل نیز در چنین روزی هواپیمای حامل سردار کاظمی به همراه تعدادی از فرماندهان سپاه در اطراف ارومیه سقوط کرد که منجر به شهادت آنان گردید.

36 مصدوم حادثه سقوط هواپیما به بیمارستان منتقل شدند

رئیس اورژانس کشور گفت: 36 مصدوم حادثه سقوط هواپیما در نزدیکی ارومیه به بیمارستان رسیدند و 14 مصدوم دیگر نیز در حال انتقال به بیمارستان هستند.

آخرین مکالمه خلبان با برج مراقبت

استاندار آذربایجان غربی درباره میزان تلفات جانی سقوط هواپیما گفت: هنوز نمی توانیم اظهار نظر دقیقی در این زمینه داشته باشیم اما تمامی بیمارستانهای ارومیه و همچنین بیمارستانهای نظامی آماده باش هستند.

استاندار آذربایجان غربی درباره چگونگی وضعیت این هواپیما قبل از سقوط گفت: این هواپیما قرار بوده ساعت 16 از تهران به سمت ارومیه پرواز کند که به خاطر شرایط جوی ساعت 18 با تاخیر پرواز کرده است لذا باید ساعت 19 یا 19:30 به فرودگاه ارومیه می رسیده است. 10 دقیقه قبل از اینکه به فرودگاه ارومیه برسد به برج مراقبت اعلام کرده است که آماده نشستن است اما در آخرین مکالمه با برج مراقبت گفته است که نمی تواند بنشیند. در این هنگام ارتباط قطع می شود و برج مراقبت متوجه می شود که هواپیما در حال کاهش ارتفاع است.

وی درباره شرایط جوی محل حادثه گفت: وضعیت جوی هم اکنون بسیار وخیم است.

منبع: عصر ایران

/ 0 نظر / 29 بازدید