جزئیاتی در مورد یارانه‌ها

مرادی اظهار کرد: واریز تمام مبالغ در سراسر کشور در این مرحله به طور یکسان است و این مبالغ تا زمان اجرای قانون و آزادسازی قیمت‌ها قابل برداشت نیست ولی پس از آزادسازی قیمت‌ها خانوارها می‌توانند مبالغ واریزی را از حساب خود برداشت کنند. وی خاطرنشان کرد: بالای 98 درصد از خانوارهایی که متقاضی دریافت یارانه بودند، حساب‌های آنها از سوی سیستم بانکی تائید شده است و هیچ مشکلی برای واریز یارانه ها به حساب این خانوارها وجود ندارد و آن دسته از خانوارهایی که موفق نشدند شماره حساب جدید اعلام کنند و در زمان ورود اطلاعات حساب خود به سیستم با مشکل روبه رو شدند در این هفته به سایت www.refahi.ir مراجعه و حساب بانکی خود را ثبت کنند.

وی افزود: 14 درصد از کسانی که فرم اطلاعات خانوار خود را پر کرده‌اند متقاضی دریافت یارانه نبودند و کد انصرافی خود را برای دریافت نکردن یارانه اعلام کرده‌اند. پایگاه اطلاع رسانی دولت هم که ابتدا این خبر را منتشر کرد، تاکید دارد این مبلغ به صورت علی‌الحساب به حساب خانوارها واریز می‌شود. از سوی دیگر وزیر امور اقتصادی و داریی که در حاشیه همایش عملکرد قانون اصل 44 سخن می‌گفت، تاکید کرد که در این زمینه تقسیم کار شده و توضیحات بیشتر درباره نحوه پرداخت و جزئیات آن را فرزین ـ‌ سخنگو کارگروه تحولات اقتصادی ـ بیان خواهد کرد. واریز 81 هزار تومان یارانه نقدی فعلاً به صورت علی الحساب برای هر فرد و به طوری مساوی اعم از اقشار آسیب پذیر و غیر آسیب پذیر از فردا آغاز می شود.

به گزارش فارس، در خصوص اینکه رقم 81 هزار تومان یارانه نقدی متعلق به یک ماه و یا دو ماه است، حاکی است، این رقم فعلا به صورت علی الحساب به حساب مردم واریز شده است. پیگیریهای همچنین حاکی است، از آنجا که اطلاعات اقشار آسیب پذیر تکمیل نشده فعلا رقم 81 هزار تومان به صورت ثابت برای همه کسانی که برای دریافت یارانه ثبت نام کرده‌اند واریز می شود و پس از تکمیل اطلاعات مابه التفاوت آن به حساب افراد آسیب پذیر واریز خواهد شد. بر اساس این گزارش بیش از 61 میلیون نفر ایرانی برای دریافت یارانه نقدی ثبت نام کرده‌اند. پیش از این پایگاه اطلاع‌رسانی دولت با ارسال پیامکی خبر داده بود: «آغاز واریز یارانه های نقدی از فردا در سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی ، میزان پرداخت یارانه نقدی برای هر نفر 81 هزار تومان علی الحساب»

محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری روز گذشته در سفر استانی خود به استان اردبیل از واریز یارانه نقدی به حساب خانوار از سه شنبه هفته جاری مصادف با ولادت امام رضا (ع) خبر داده بود. براساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی دولت، یارانه نقدی به صورت منطقه به منطقه واریز خواهد شد که در روز اول، واریز یارانه نقدی به حساب سرپرست خانوار در استانهای خراسان رضوی، خراسان شمالی و جنوبی انجام می شود.

/ 1 نظر / 9 بازدید
mojtaba mostafavi

سلام این دولت برایه همه چی‌ پول دارند ولی‌ نه برای یارانه‌ها . هی‌ میگن نیروی هسته‌ای تو نگو ما باید از حالا به بعد هسته بخوریم چون از خورشت الو فقط هستش گیرمون میاد. ما نیروی هسته‌ای می‌خواهیم بزنیم تو سرمون. نه قدرت خرید داریم نه میتونیم از حالا با بعد جایی برویم چون اقایون بنزین را حسابی‌ بالا بردند. آقای احمدینژاد حق نفت ما که گفتی‌ سر سفره هر خانواده ایرانی‌ میاری کو؟ همه رو دادید به عربهای سنی تو غزه بخورند تا عکستون رو همهجای فلسطین بزنند. نه نیروی اتممیت رو می‌خواهیم نه کمکت به غزه. یادت نره که همین ما بسیجیهایی که همه یارانه‌ها رو ازشون بریدی ما باعث شدیم که جنابعالی هنوز رئیس جمهور باشید.