اهانت بی سابقه فرماندار تکاب به ارزش ها و خانواده های شهدا

پرونده ای برای اهانت به شهدا و خانواده شهدا

.

شما خانواده‌های شهدا، چشم و چراغ این ملتید. امام خمینی (ره)

خلاصه خبر:
اهانت فرماندار تکاب به شهدا و خانواده شهدااخیرا در آستانه دهه مبارک فجر و در جلسه ای که به مناسبت هماهنگی برنامه های گرامیداشت دهه فجر برگزار شد؛ فرماندار تکاب در اهانت بی سابقه ای به ارزش ها و خانواده های شهدا در شهادت برخی از شهدا تشکیک کرد.  
به گزارش فرهنگ نیوز، مهدی قهرمانی در بخشی از سخنانش در این جلسه گفته است که باور و اعتقاد قلبی اوست که سهمیه های دانشگاهی که به خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران بعد از جنگ تحمیلی اختصاص داده شده است خیانت به کشور بوده است.
فرماندار تکاب با اظهارات سخیف و موهنی در تشکیک شهادت برخی از شهدا گفته است برخی از آنها حتی شهید نشده اند و اتفاقی روی مین رفته اند و حتی در جنگ بوده اند اما شانس آورده اند و تیر به آنها اصابت نکرده است، که در این لحظه با تمسخر یکی از نزدیکانش که گفته است سعادت نداشته اند  و خندیده اند آنها چکار کنند؟!
.
نماز جمعه ارومیه:
امام جمعه ارومیه با تاکید بر اینکه همه ما مردم ایران مدیون خون پاک شهدا و ایثارگری های آنان هستیم، گفت: توهین به شهدا از طرف هر شخصی باشد، قابل قبول نیست و باید با آن برخورد شود.
.
امضای طومار در نماز جمعه ارومیه:

 پس از نماز جمعه 17 بهمن 1393 ارومیه طوماری توسط نمازگزاران در اعتراض به این اهانت امضا شد.

  اهانت فرماندار تکاب به شهدا و خانواده شهدا

.

واکنش های دانشجویی :
.
مردم تکاب:
راهپیمایی مردم تکاب در اعتراض به توهین فرماندار به خانواده شهدا

اهانت فرماندار تکاب به شهدا و خانواده شهدابه گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ مردم شهرستان تکاب پس از برگزاری آیین عبادی ـ سیاسی نماز جمعه، اقدام به برگزاری راهپیمایی و سردادن شعارهای انقلابی کردند.

مردم در اعتراض به اهانت «مهدی قهرمانی» فرماندار تکاب به مقام شهدا و البته سکوت مسئولین در برابر این امر، راهپیمایی خودجوش خود را برگزار کردند.

این اقدام به منظور اعلام انزجار از توهین کنندگان به شهدا و خانواده شهدای انقلاب اسلامی برگزار شد و در پایان قطعنامه ای به امضای حاضران در راهپیمایی رسید.

جهت مطالعه متن این قطعنامه کلیک کنید.

.
واکنش های عمومی:

افرادی نظیر فرزند شهید «ابراهیم همت»، دختر شهید «محمد حنیفه درستی»، خانواده شهدای شهرستان خوی، فرزندان شهید «محمد عبدالله پور»، خانواده شهدای پیرانشهر، سردار «عیسی زاده» یکی از نمایندگان مردم آذربایجان غربی در مجلس شورای اسلامی و از رزمندگان دوران دفاع مقدس، خانواده شهدای اشنویه، مسئول بنیاد شهید تکاب و سایر چهره های آشنا برای خانواده شهدا جزو لیست منتشر شده در رسانه های استانی و کشوری هستند که با انجام مصاحبه و انتشار بیانیه های مختلف نسبت به اقدام وقیحانه فرماندار تکاب واکنش نشان داده و برکناری فوری وی را خواستار شدند.

.

آخرین اخبار :
.
/ 0 نظر / 72 بازدید