برخورد وحشیانه با یک عالم دینی

آیت‌الله توکل آیت‌الله توکل، استاد اخلاق حوزه علمیه بابل و نماینده یکی از ادوار گذشته مجلس خبرگان رهبری به‌دلیل امر به معروف مورد ضرب و شتم قرار گرفت. این اتفاق زمانی رخ داد که زن و شوهری خودروی خود را در مقابل منزل آیت‌الله توکل پارک کردند و از خودرو پیاده شدند. آیت‌الله توکل با مشاهده حجاب نامناسب زن به وی تذکر داد، به‌دنبال این تذکر همسر آن زن بدحجاب با این استاد اخلاق درگیر شد و پس از درخواست آیت‌الله توکل از وی برای پایان دادن به غائله، وی اظهار داشت: «دل خوشی از شما ندارم، شما به چه حقی به خانم من بابت حجابش تذکر دادید و...» آیت‌الله توکل در پاسخ گفت: «امر به معروف وظیفه من است، حتی اگر به قیمت جانم تمام شود.» که در این حین این فرد اقدام به ضرب و شتم ایشان کرد.

تحلیل‌ : با اینکه جزئیات این حادثه منتشر نشده، اما در آن چند نکته وجود دارد که اجازه نمی‌دهد از کنار این برخورد وحشیانه ساده گذشت: 1- کسانی که آقای توکل را می‌شناسند، می‌دانند استاد اخلاقی بسیار متواضع و متخلق به آنی است که می‌گوید.

2- ایشان فردی پا به سن گذاشته است که در فرهنگ ایرانی حرمت دارد.

3- آقای توکل از سلسله‌ جلیله سادات است که این گروه به شکل سنتی و تاریخی در نزد مردم ایران محترم و گرامی هستند.

حال پرسش تأمل‌برانگیز این است که ضارب متجاسر با چه انگیزه‌ای این موارد را نادیده گرفته و دست به عمل وحشیانه زده است؟!

منبع : بصیرت

/ 1 نظر / 45 بازدید
لینا

سلام وبلاگتون رو دیدم مطالبش قشنگ بود ازش استفاده کردم لطفا سایت مارو هم نگاه کنید http://mehestan.org/page.php?29 مطالبش راجع ساختمان هوشمنده مثل آبیاری گیاهان و تغذیه حیوانات خانه هوشمند سیستم های صوتی و تصویری خانه هوشمند سیستم‌های حفاظتی وامنیتی خانه هوشمند کنترل روشنایی خانه هوشمند و غیره . اگه از مطالب وب سایت ما خوشتون اومد لطفا مارو لینک کنید