زمین رایگان و بیست و پنج میلیون تومان وام برای مهاجرت از تهران

ساکنان تهران در صورت خروج از پایتخت و سکونت در شهرهای کوچک، از زمین رایگان و تسهیلات 250 میلیون ریالی ساخت مسکن برخوردار می شوند. معاون وزیر مسکن و شهرسازی و رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن گفت: ساکنان تهران در صورت خروج از پایتخت و سکونت در شهرهای کوچک، از زمین رایگان و تسهیلات 250 میلیون ریالی ساخت مسکن برخوردار می شوند.

سید محمود فاطمی عقدا دیروز در جمع خبرنگاران در بجنورد افزود: اعطای زمین و تسهـیلات به این افـراد موجـب پر شدن بند(ج) آنها نیز نمی شود و آنها می توانند بار دیگر از تسهیلات دولتی برای ساخت مسکن برخوردار شوند. وی اضافه کرد: وزارت مسکن و شهرسازی برای تامین زمین و تسهیلات تهرانی های مهاجر به دیگر استانها و شهرها برنامه ریزی مدونی انجام داده است و هیچ محدودیتی در این خصوص ندارد. رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن وزارت مسکن و شهرسازی گفت: دلیل تصمیم دولت برای انتقال پنج میلیون نفر از جمعیت تهران به دیگر نقاط کشور، کاهش بار خسارات زلزله احتمالی در پایتخت است. فاطمی افزود: مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن وزارت مسکن و شهرسازی وقوع زلزله با قدرت بالا را برای تهران پیش بینی کرده است که در صورت وقوع، خسارت های جبران ناپذیری به اقتصاد کشور وارد می شود. وی ادامه داد: 600 هزار واحد مسکونی در مناطق روستایی کشور ساخته و تحویل روستاییان شده و براساس برنامه ساخت سالانه 200 هزار واحد مسکونی روستایی، اکنون 400 هزار واحد مسکونی روستایی نیز توسط بنیاد مسکن در دست اجرا است.

وی با تاکید بر ضرورت جلوگیری از تولید مصالح ساختمانی غیر استاندارد و زیرزمینی افزود: همچنین به دنبال خروج آجر از چرخه مصالح ساختمانی هستیم که با تولید بتن سی.ای.سی و ای.ال.سی این اقدام عملی خواهد شد. او به کارگیری کارگران ساختمانی را نیز از سال آینده منوط به ارائه پروانه مهارت از سوی آنها دانست و گفت: با توافق وزارت مسکن و سازمان فنی و حرفه ای، 300 هزار کارگر ساختمانی توسط این سازمان آموزش می بینند.

منبع اخبار : همشهری آنلاین

/ 0 نظر / 13 بازدید